Skocz do zawartości

forekzaw

Forumowicz
  • Postów

    31
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia forekzaw

  1. przyjacielu tak na chłopski rozum jak ustawisz zawory na 1 max 2 temperaturę za zaworem trójdrożnym zwiększysz pompę puścisz na najwyższym biegu to którędy ta wyższa temperatura ma trafić do powrotu kotła to tak jakbyś zaciągnął ręczny hamulec w samochodzie i piłował silnikiem I dziwił się czemu to auto nie ciągnie. właśnie tak jak to namalował kolega Pjottter a za zaworem bedziesz mógł puszczać taką temperaturę która cię usatysfakcjonuje i to przy otwartych zaworach na 5 a tam gdzie będzie za gorąco to przykręcisz na 4 może 3 a pompa nie musi chodzić na maxa. w którym miejscu a raczej na czym miałeś ustawione niskie temperatury że nie wykorzystujesz kotła do grzania CWU skoro w kilku miejscach podajesz 72 w innym 65 a jeszcze gdzie indziej 68 temperature kotła. Śmiało można ładować bojler CWU takimi temperaturami a kabel z bojlera odłączyć od prądu. Przy okazji niektóre sterowniki mają możliwość zapewnienia ochrony powrotu kotła poprzez CWU. Pewnie to ta niebieska pompa to grzanie CWU.
  2. Skoro masz zamontowany na kotle zawór trójdrożny i na budynek puszczasz 35-40 stopni a grzejniki masz poprzykręcane na termostatach na 1-2 ( czyli grzeje jakieś 5-10 cm grzejnika od góry ) to na bank masz zimny powrót kotła A to jest niezdrowe dla żywotności kotła No i tego co się w nim w środku dzieje Proponuję wyrzucić trójdrożny wstawić czterodrożny i pompę dodatkową na krótkim obiegu między czterodrożnym i powrotem kotła W jaki sposób skoro ona pcha na grzejniki a nie do kotła a grzejniki praktycznie pozamykane. Przykładowa głowica pokazująca przy jakiej temperaturze głowica się zamyka i ogranicza przepływ przez grzejnik. Jest jeszcze jedno Czy kiedykolwiek palnik był czyszczony bo z tego co pamiętam to na zbiorniku tego cuda jest naklejka obrazująca sposób czyszczenia palnika więc jeżeli nie był nigdy czyszczony to proponuje go wyczyścić Wymagana minimalna temp. powrotu 55st.C - wymóg producenta Orientacyjnie kocioł Technix PEL 15 kW należy dobierać na powierzchnie: 100-120m2 starego budownictwa ze stratami ciepła ok 90-110W/m2 180-210m2 nowego budownictwa ze stratami ciepła ok 50-60W/m2
  3. A konkretnie w czym problem - o jakie ustawienia chodzi czy o kocioł czy o sterowanie temperaturą na budynek?
  4. Podam ustawienia serwisowe dla 18kW z sondą lambda: 04-02-2023.pdf
  5. W kotłach LAZAR nie ma testu podajnika. Kocioł nie posiada fotokomórki Problem może być przy rozpalaniu. Sprawdzany jest stan paleniska – tzn. jeśli w czasie określonym parametrem Czas testu zapłonu od chwili włączenia wentylatora temperatura spalin osiągnie wartość Temp. spalin końca rozpalania lub wzrośnie o Delta spalin to proces rozpalania zakończy się. Oznacza to, że wykryte zostało rozpalenie i regulator przechodzi do trybu PRACA. Jeśli kryteria wykrycia rozpalenia nie zostały spełnione, regulator próbuje oczyścić i rozpalić palenisko itd (rozdz.8.4 str.11 instrukcji). Czy kocioł jest podłączony do internetu?
  6. Jeżeli mogę doradzić to kupuj ecoMAX860D TU z panelem kolorowym jest droższy ale za to intuicyjny i przyjemny w obsłudze a inwestycja jest na lata.
  7. kocioł jednofunkcyjny to taki kocioł który potrzebuje dodatkowo zbiornik na ciepłą wodę tak jak wcześniej kolega opisywał 200 litrowy bądź większy natomiast kocioł dwufunkcyjny to kocioł który posiada zamontowany wymiennik ciepła przez który przepływa woda CWU i w momencie poboru ciepłej wody zostaje przełączony na grzanie tej wody która jest nagrzewana do zadanej temperatury coś w rodzaju przepływowego podgrzewacza wody lub jest zamontowany zbiornik 24 lub 48 l gdzie woda jest nagrzana do zadanej temperatury. Czyli mamy niewielką ilość wody która jest dostępna w każdej chwili zanim kocioł się odpali by dogrzewać ten zbiornik można zastosować pompkę cyrkulacyjną i ciepła woda będzie po odkręceniu kranu
  8. Po rozmowie z serwisem PLUMA wszystkie sterowniki Eco Max 800 D D1 D2 nie obsługują paneli ecoSTER Touch ani paneli pokojowych ecoSTER Touch czyli tak zwanych dotykowych z kolorowym wyświetlaczem tylko ecoSTER200 i to tylko po kablu żadnych bezprzewodowych , w sumie to pierwsza strona instrukcji to wyjaśnia z czym współpracuje i co obsługuje dany model sterownika i nie trzeba się zagłębiać w instrukcje. moje pytanie czy kocioł miał na wyposażeniu ten sterownik czy go dokupiłeś bo jeżeli dokupiłeś to dlaczego padło na ten typ a nie na ecomax 860D.
  9. Czy chodzi ci o panel do sterownika ecoSTER Touch czy o panel pokojowy ecoSTER Touch?
  10. Do czyszczenia komory paleniska w KIPI najlepiej się sprawdza szczotka o 5-10 mm większa od średnicy komory palnika i obracana przy pomocy wiertarki. W czasie czyszczenia włączyć rotacyjny obrót komory oraz nadmuch palnika. Szczotki tylko zakończone oczkiem jak na zdjęciu. Zrobione pod SDS .
  11. Czy to o ten ladomat chodzi ??? Sprawdzić jaka temp wchodzi z kotła jaka z bufora a co wraca do kotła. https://www.atmos.eu/wp-content/uploads/2020/12/Nastaveni-cerpadla-a-info-ke-konektorum-pro-web-PL-420x630-1.jpg
  12. Tak jak piszesz wyleciała w komin i grzeje kocioł do 72°C żeby się otworzyła wkladka termostatyczna a jak tą bariere przekroczy to powoli zaczyna ładować BUFOR a powoli to dlatego że różnica miedzy 72°C a 85°C to zaledwie 13°C jak damy wkładke 55°C to mamy do dyspozycji 30°C i przy takiej różnicy przepływ między powrotem bufora,ladomatem i powrotem kotła bedzie dużo wyższy. i napewno naładuje ten bufor w 3 do góra 5 godzin a nie 10 czy wiecej jak tam było podawano.
  13. Min temp.kotła to np. 40°C to co podaje mieszacz na budynek plus 15-20°C zapasu żeby było z czego dać czyli 55-60°C na kotle. Jeżeli jest czujnik pogodowy to ustawić krzywą grzania dla mieszacza i krzywą grzania dla kotła tak aby kocioł miał zawsze rezerwe te 15-20°C. Jeżeli jest możliwość zalogowania się na konto jako gość to moge przeanalizować twoje ustawienia i podam co ewentualnie zmienić.
  14. Przekrój rur ma znaczenie przy grawitacji a wkładka w ladomacie decyduje o otwarciu przepływu z powrotu z bufora wiec im wyższa temperatura wkładki tym później otwieramy przepływ ciepła przez bufor a tym samym szybciej się zamyka gdy kocioł stygnie z braku paliwa bo je przepuścił przez komin. Ochrona powrotu westarczy na poziomie 55°C i na taką wkładke bym wymienił reszte zrobi pompa. Poprosze typ ladomatu.
  15. Odciąć zbiornik wstawić zawór bezpieczeństwa 1,5bar ZB odpowietrznik OD i dodatkową przepone na powrocie. Zaznaczona na zielono pompa do usunięcia. Można ją zastąpić króćcem 15cm i dwoma kształtkami ze śrubunków calowych (część z gwintem zewnętrznym) skręconych na szerokość 18cm by pasowało w miejsce pompy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.