Skocz do zawartości

Kepo

Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom drewniany 100m2
  • Instalacja
    Grzejniki panelowe
  • Kocioł
    Kepo AC 15

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia Kepo

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Kepo

    Kepo - ustawienia

    Na grzejnikach w pozostałych pokojach są zamontowane głowice termostatyczne (ze zwiększonym przepływem do awaryjnej pracy grawitacyjnej, ale to inny temat) i to dobrze działa. Jak dojdą do zadanej temperatury to się zamykają, ale kaloryfery są nadal lekko ciepłe co mi pasuje. Potem albo termostat pokojowy wyłącza kocioł, albo kocioł dochodzi do górnej histerezy (78 stopni) i się wyłącza co też rozumiem. Niewiem natomiast jak w Kepo zmienić dolną temperaturę po której ponownie się rozpali bo aktualnie jest to około 60 stopni. Chciałbym żeby włączał się dużo niżej bo teraz zanim się rozpali to już osiąga górną histerezę i znów się wyłącza (po 30min) co chyba jest bez sensu. Ta praca z histerezą zdarza się sporadycznie, bo zwykle termostat pokojowy wyłącza kocioł zanim ten zdąży się wyłączyć od max. temperatury. Kiedy już się wyłączy od histerezy, chciałbym żeby włączył się ponownie przy niższej temperaturze niż to ma miejsce teraz, więc szukam jakiejś dokumentacji od ustawień serwisowych w tym kotle.
  2. Kepo

    Kepo - ustawienia

    Dzięki za odpowiedź. Tak chodziło mi o termostat pokojowy, akurat u mnie on nie ma regulacji histerezy i chyba po prostu ma dużą (może powinienem go wymienić). Jeśli w pomieszczeniu z termostatem grzejnik jest otwarty na maksa, to pokój nagrzewa się w godzinę (o te 3 stopnie) i kocioł się wyłącza (przy mniejszej histerezie nagrzeje się jeszcze szybciej). W takiej konfiguracji zdarza się że inne pokoje nie zdążą się dogrzać. Drugi problem jest taki, że przez większość czasu kaloryfery są całkowicie zimne, bo kocioł grzeje 60min i wyłącza się na 3-4h. Kryzowanie tego kaloryfera pomaga w moim przypadku na powyższe problemy. W tej konfiguracji kocioł nadal szybko nagrzewa inne pokoje i kiedy termostaty się przymkną zmniejsza moc i nadal próbuje dogrzać ostatni pokój. Zdaję sobie sprawę że to rozwiązanie jak lewą ręką za prawe ucho. Problemy biorą się z tego że wymieniłem tylko kocioł zostawiając starą instalację i przewymiarowane kaloryfery (bo ograniczał mnie budżet). Teraz próbuję doprowadzić to do jako takiego działania. Faktycznie zapalarka nie jest droga, ale jak kocioł tak cyka co 60min, to zrobi 1000 cykli na miesiąc i zapalarka może nie przeżyć zimy (jeśli jeszcze będzie zima) 🙂
  3. Kepo

    Kepo - ustawienia

    Witam, Czy ktoś ma i może się podzielić dokumentacją ustawień dostępnych w menu serwisowym kotła KEPO AC 15 (innych niż te kilka nastaw opisanych w instrukcji instalacji kotła)? Mam zamontowany Kepo AC 15 z 2023 roku w niedużym drewnianym domu i bujam się z jego ustawieniem. W domu zamontowane są kaloryfery zasilane rurami ze stopniowaniem od 6/4 do 1/2 cala. Do spalania i czystości w kotle nie mam zarzutów. Dom bardzo szybo się nagrzewa - termostat pokojowy wyłącza kocioł, po czym temperatura w kilka godzin spada o 3 stopnie i kocioł się włącza - ten spadek temperatury jest niekomfortowy. Eksperymentalnie przydławiłem dość mocno kaloryfer w pokoju w którym jest elektroniczny termostat kotła (pozostałe kaloryfery mają termostaty) - w takim układzie kocioł potrafi pracować dość długo na mocy minimalnej zanim dogrzeje pokój i się wyłączy (więc komfort jest lepszy), ale temperatura na kotle cały czas wolno rośnie (odbiór z kotła jest za mały) i w końcu kocioł wyłącza sią od przekroczenia zadanej temperatury kotła + histerezy 18 stopni. Tu zaczyna się problem z którym aktualnie się bujam - kiedy kocioł się nieco ochłodzi i rozpala od nowa, w 30min ponownie sie przegrzewa i wyłącza (wygląda na to że nie zdąży wejść w modulację, przegrzewa się już przy rozpalaniu / stabilizacji). Szukam nastawy pozwalającej na opóźnienie rozpalania kiedy kocioł wyłączy się od przegrzania, ewentualnie zmniejszenia temperatury przy której ponownie zacznie się rozpalać, bo w aktualnej konfiguracji cykl rozpalanie-gaszenie trwa 60min, i przy każdym rozpalaniu kocioł korzysta z zapalarki, która w końcu padnie. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.