Cześć,
Zabieram się za modernizację instalacji CO. Historia po krótce wygląda tak, że zleciłem wymianę pieca gazowego (15 letni Junkers 24kw) na Evodens AMC 15. Piec został wymieniony i wpięty w starą instalację. Efekt - niedogrzane grzejniki w szczególności na parterze, podłogówka grzeje nieco bardziej niż przy poprzednim piecu. Po kilku dniach połapałem się, że grzejniki/podłogówka są zasilane na odwrót. Zawołałem fachowców żeby poprawili, nasłuchałem się jak to ta moja instalacja jest spaprana, finał finałów zobowiązali się do przepięcia pieca. Przyjechali pokombinowali i zrobili jeszcze gorzej, bo zamienili jedynie rury idące na piętro. Teraz na górze jest gorąco a na dole 2 grzejniki w ogóle nie grzeją a podłogówka czasem "mruczy" co jest trochę irytujące, szczególnie wieczorem jak jest cicho.
Nie jestem obeznany z tematem i chciał bym skonsultować z wami moje plany.
Przede wszystkim, wzoruję się na projektach instalacji De Dietrich z instrukcji instalatora dołączonej do pieca. Będą 3 obiegi z mieszaczami na sprzęgle hydraulicznym oraz zasobnik na obiegu bezpośrednim (na schemacie jest za sprzęgłem ale nie to jest istotą moich wątpliwości).
1. Nie wiem co kryje się pod nr 8, wg instrukcji to termostat zabezpieczający, szukałem odpowiedzi w necie ale potrzebuję pomocy w ustaleniu co mam kupić.
2. Gdzie na instalacji CO dać zbiornik wyrównawczy?
3. Czy między poszczególnymi elementami: sprzęgło - filtr siatkowy - zawór mieszający - pompa - zawór odcinający powinny być zachowane jakieś konkretne odległości, czy może to być razem jak w gotowych zespołach afriso?
4. Czy na zasilaniu ze sprzęgła dać zawór zwrotny czy wystarczy tylko na powrocie?
5. Gdzie dać czujniki temperatury? Bliżej pompy czy grzejników/ podłogówki?
Dzięki za wszelkie rady.