Skocz do zawartości

lukaqqq

Forumowicz
  • Postów

    20
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    DOM 120m2 20cm styropian 033
  • Instalacja
    podłogówka 88m2, 1grzejnik +2 drabinki łazienkowe. układ zamknięty
  • Kocioł
    Ferolli PRO 12kW pellet

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Strzelin

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia lukaqqq

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Oddany Unikat

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Znasz wartości dla zaworu vta 372 31200100 dla poszczególnych numerków na pokrętle?? Czy to prawda że mogą być następujące wartości? 1-20°C 2-27°C 3-34°C 4-41°C 5-48°C 6-55°C
  2. Pytanie odnośnie rozdzielacza podłogowego: Przy pracy ciągłej pompy rozdzielacza podłogowego rotametry ustawia się w zależności od zapotrzebowania na ciepło danego pomieszczenia. Co w przypadku gdy na każdej pętli jest sterowanie otwarciem pętli na podstawie termostatów pokojowych w każdym pomieszczeniu.? Czy rotametry mogą być otwarte na każdą pętlę z maxymalnym przepływem ? Jaka powinna być temperatura +/- na zasilaniu rozdzielacza przy stałej pracy pompy a jaka przy sterowaniu pokojowym?
  3. OK a jak to będzie działać bo instalator pieca mi odradza regulator pokojowy. Że dużo wody do nagrzania jak ostygnie piec, że to będzie trwało zanim piec rozgrzeje się żeby utrzymywać zadaną temp itd...
  4. Jaki regulator pokojowy zastosować do tego sterownika pieca na pellet? Obecnie ogrzewanie działa na zasadzie krzywej grzewczej i informacji o temperaturze zewnętrznej. Często piec chodzi mimo że w domu jest ciepło i ręcznie muszę wyłączać piec . Czy jest sens instalować regulator pokojowy ? Zaoszczędzę na opale czy zużycie wzrośnie? układ z zaworem 4D CWU + GRZEJNIKI
  5. Poszukuję znaczenia poszczególnych parametrów w menu serwisowym dla KOTŁA Ferroli BIOPELLET poza tymi zawartymi w instrukcji.
  6. zastanowię się nad tym... jak na razie temat muszę uruchomić i zobaczymy jak to będzie działać kocioł umożliwia redukcję mocy więc zobaczymy.
  7. No właśnie Kv podali dla drabinek łazienkowych a dla podłogi już nie. W całym domu kafle
  8. Co znaczy na pałę? pokoje 15cm strefa dzienna / łazienka 10cm projekt zakładał w pokojach 25cm, strefa dzienna 15cm, łazienka 10cm czyli licząc zasilania i powroty przez strefę dzienną to ja też mam 6 petli dla salonu kuchni i jadalni 😁 Jakiś konkretny model pompy polecasz?
  9. A to nie jest tak że Kvs wpływa na "szybkość rozgrzewania się podłogówki"? za dużo kvs czy temp? Nie wiem jakie będą przepływy okaże się po ustawieniu +/- i fabrycznego sterownika/termostatu w centralnej części domu który będzie odpowiedzialny za włączanie pieca. Jaką pompę byś zastosował? Temperatura na zasilaniu 45 na powrocie 35st tak mówi projekt przy większych rozstawach rurek niż mam ja. czy jak rurki są gęściej to wtedy te temperatury mogą być niższe? dobrze to rozumiem?
  10. Problem z tym że z tego co widzę to max jest 1,6 dla temp 20-43 znalazłem VTA372 20-55st Kvs 3,4 rozmiarowo ten sam jak mój ... nada się?
  11. Kvs będzie jakieś 1.6 bo to zawór VTA322 20-43st 31100900 G1" A wracając do zaworu VTC celem zabezpieczenia kotła... 45st 55st czy 60st ? zestawy do tego pieca zawierają VTC311 51000100 na 45st przy takim pozostać ?
  12. Zacznijmy od tyłu: -rozdzielacz jest fabrycznie z zaworem lecz pompa przydała by się energooszczędna bo jest zwykła -pętle są dokładnie: 52, 57, 61, 62, 69, 71, 73, 75, 75, 80 =675m - rozdzielacz zasilanie- rury CU28 - pompa kotłowa oraz pompa CWU jest zamontowana fabrycznie w tym kotle tam gdzie jest i tam musi zostać. -ochrona kotła jest realizowana przez zastosowanie sprzęgła i to wystarczy jeśli suma wydajności wszystkich pomp w układzie jest mniejsza niż pompy kotłowej w przeciwnym wypadku żeby tego nie wyliczać stosuje się zawór o którym piszesz i przy takiej koncepcji sprzęgło + zawór bym pozostał skupmy się na polepszeniu tego schematu. Jakieś konkretne pompy byś polecił? Gdzie dać zawory zwrotne w takim układzie?
  13. Czy to rozwiązanie nie będzie lepsze? Piec steruje pompą CWU oraz kotłową. Jaką pompę zastosować w rozdzielaczu podłogówki z zaworem ESBE a jaką na drabinki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.