Skocz do zawartości

stonefistt

Stały forumowicz
  • Postów

    113
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez stonefistt

  1. Wczoraj zrobiłem się po łokcie i dotarłem do 5,2 metra 150 kilo obciążenia rury. Szlamowki średnio zdaje egzamin 95%w niej jest wody reszta go ił. Sąsiad widząc moją męczarnie polecił zrobić  kupić "szape" coś do wiercenia w ile i glinie mówił że woda zleci a urobek  w środku zostanie. Żona już określiła że to mój najgrubszy pomysł 😅.  Tylko z tą szapa to jest tak z trzeba zamontować ja na żerdziach od wiertnicy i wyciągać wszystko a cały zestaw to będzie 7 metrów teraz  bo mam 3xpo 2 metry rury 160 

  2. Pół metra ziemi, półtorej metra piachu z kamieniami, kolejna półtorej metra gliny i pojawiła się woda. Pół metra iłu i tu jest zabawa. Myślałem że w glinie jest ciężko 😅. Szlamowki nie idzie tego ruszyć nabiera tylko wodę a już dałem rury bo woda napływała i się ściany odwiertu odbywały. Super zabawa najlepszy moment jak sąsiedzi patrzyli gdy kolega chodził z różdżka wyznaczając "miejsca " gdzie jest woda. 

     

    Pozostaje lekka przeróbka i wiercić w środku rury. Dostawałem w szlamówe żeby skaleczyć ił ale nic to nie dało.

    A i więcej obciążyć rure muszę na razie było 40 kilo obciążniki z siłowni. Tak myślę że 100 kg rura wytrzyma. Takie dyby muszę dać bo na linie obciążenie się nie sprawdziło.

  3. Załączam wykresy z poprzedniego palenia z soboty (06.04) bo wtedy ostatnio paliłem:

     

    wykres rozkladu temperatur.jpg

    wykres palenie.jpg

    wykres calodobowy.jpg

    23 kilo drewna brzozowego (ogólnie powinno być mniej bo za dużo piec w nadzorze był).

    Temperatura spalin trochę wysoka prawie 204 stopnie (ostatnio czyściłem  piec 2 miesiące temu). Palenie zaczynałem z poziomu bufor góra 43, dół 33, piec 29, cwu dół 25.

    Rozpalanie od 10:23 do 10:33, przez 3 godzinny leci sobie bez ograniczeń doszło do 88 na kotle(akurat wtedy ustawione tyle miałem zwykle mam 90) i włączył się nadzór na buforze u góry było wtedy 86,7 na dole 80,8.

    Później na przemian nadzór (jasny zielony) i praca, największa temperatura była o godzinie 15:42: 93 kocioł, 92,7 góra bufor, 90 dół bufor.

    Sterownik wg spalin rozłącza dlatego nie zakończyło się palenie żeby nie przegrzać kotła nie było odbioru to sobie dalej chodziło. Koniec nastąpił o 18:49 (kocioł miał temp poniżej 87 bo histereza na 1 stopień ustawioną mam) spaliny poniżej 105 (przez 10 min).

     

    Podgląd pracy kotła plus te schematy i sterowanie przez sterownik econet300 (moduł internetowy) lubię mieć możliwość zobaczenia co się dzieje w piecu ogólnie trzeba myśleć nad drugim buforem u mnie albo mniej kłaść drewna (dziś bufor 73 w połowie 70 na dole 45).

    Dobra na koniec wywodu dodam że nie patrz tylko na cenę w internecie ile kosztuje ten kocioł w internecie bo jest podane 22 tysiące brutto na 23 % VAT :), a jak pojedziesz do autoryzowanego dystrybutora (hurtownia) i pogadasz z nimi to znalazłem ile dawałem 2 lata temu to bylo netto 14,700 (brałem z montażem to 8% trzeba do tej kwoty dodać) już tak kwota nie straszy.

  4. Mam ustawione gdy woda na dole bojlera ma 25 stopni i ma ładować bojler do 40 stopni. Gdy w buforze mam 80 stopni to grzeje bojler do 45 stopni na dole w 15 minut. Mam w bojlerze na samym dole wpięta sondę bo grzeje też grzałka jak nie palę w piecu.

    Można kombinować z mniejszym przepływem (ja mam pompkę na 3 biegu ) ale dlatego że 1000 litrów dla tego pieca to za mało nie nadążał się piec chłodzić na 2 biegu. Wydajność wzrasta ale jest możliwość przegrzania pieca a przy 94 jest awaryjne zabezpieczenie i uruchomią się wszystkie pompki żeby schłodzić układ. Od 95 załącza się strażak przepuszcza wodę w celu schłodzenia.

    Raczej będziesz miał lepszy wynik masz podłogowe ja mam 2 obiegi grzejników puszczam tam 47 C stopni. Dla mnie zimny bufor to taki który ma 40 stopni u góry i 30 na dole😅

  5. A Lazar holzmaster 20 patrzyłeś??Duża komora załadowawcza 120 litrów, pół metrowe drewna można wkładać, pojemność wodna 132 litry, system czyszczenia płomieniówek, niezły sterownik i możliwość podglądu pracy kotła po zainstalowanie econet300, można montować w układzie zamkniętym. Ja nigdy nie załadowałem go do pełna bo mam tylko 1000 litrów bufor. Z minusów brak poglądów płomienia.

  6. Laddomat ma wkładki temperaturowe od 63 do 83(ja bym szedł we wkładkę 78 i wyżej przy drewnie). A zawory ATV najwięcej 60-65?? Wg mnie laddomat lepszy bo mam ATV 60 i beznadziejnie chodzi musiałem kombinować na załączeniu pompy od 80 stopni na piecu histereza na 3. Wg mnie laddomat mniej dolewa zimnej wody szczególnie na początku jak dół bufora jest zimny u mnie 30 stopni. 

    Przykładowo na piecu 80 stopni włącza się pompa piec- bufor i dolewania i podwieszana jest woda o temperaturze 60 stopni przy laddomacie było by to 78 (temperatura zależna od wymiennych wkładek )

    Chyba żeby zrobić zawór + siłownik i ustawić dowolną temperature tylko nie wiem czy tak można.  W instrukcji miałem zawór ATV a z czasem widzę że laddomat by się lepiej sprawdził 

  7. Godzinę temu, maracz napisał(a):

    Mnie to wyszło około 1000zł, automatyka oparta na dwóch osobnych mechanizmach dozujących powietrze według wskazań sondy.

    no i za tyle jakby była lambda do pieca to bym się nie zastanawiał i brał.

  8. Maracz ile wyszło Cię zrobienie tego całego sterowania? Bo sam widzisz ile kolega podał kosztuje gotowiec 

    Ja też kombinowałem i najlepsze spalanie i produkcję ciepła mam na poziomie 3-4% tlenu w spalinach ale bez automatu to się tego nie utrzyma. Widziałem Twoje filmy i czystość spalania masz laboratorium 👍

  9. To pytanie do użytkowników kotłów z sonda lambda ile ona daje ?? Oszczędności czystości spalania względem kotła bez takiej sondy ?? Spałam około 10 mp na rok ile oszczędzi mi ta sonda ? 

    Ja nie mówię że sonda lambda i sterowanie wg jej jest źle wręcz przeciwnie. Maracz fajne sterowanie zrobił pod lambdę i uważam że nie wyniosło go to 10 tysięcy. Chodzi o te chore cenny gotowych zestawów pod kocioł. Wg mnie z sonda bym musiał spalać połowę tego co napisałem to wtedy można by się zastanowić nad gotowcem a uważam że i tak takie spalanie nawet z sonda jest nie realne. 

    • Lubię to 1
  10. Dostałem odpowiedz od pluma([email protected])
     
    "Dzień dobry,
    1. W ecoNET używamy uniwersalnych schematów hydraulicznych, więc może być wyświetlany parametr nieużywany w Pańskim sterowniku. W urządzeniu ecoMAX800D nie ma obsługi temperatury powrotu kotła.
    2. Nie ma możliwości zmiany próbkowania danych. Jest to zapisane w serwerze systemu."

    Także temat do zamknięcia.

  11. Witam,

    zakupiłem econet300 dedykowany dla Lazara w celu podglądu pracy kotła.

    Mam takie zapytanie do użytkowników:

    - przeglądając przez stronę https://econet24.com/main/ mamy dostęp do schematu i nie wiem co to jest (zaznaczyłem czerwoną strzałką) i gdzie wpiąć podejrzewam czujnik powrotu do kotła (sterownik do pieca plum ecomax800D),

    - w historii danych da radę ustawić inne próbkowanie? (18 minut mam na kocioł jak nie pracuje, jak pracuję co 6 minut są zbierane dane).

    econet300.thumb.jpg.325bc04820f1203158089c016c3ae6af.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.