Skocz do zawartości

DamBag

Forumowicz
  • Postów

    25
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Kocioł
    Setlans selvan 21kW, bufor 800L

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Podkarpackie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia DamBag

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Reacting Well Unikat
  • Od roku na pokładzie
  • Współtwórca
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

7

Reputacja

  1. Póki co na debowym i sosnowym opale nic się nie stało. Pracuje przy formach, przy takiej grubości jakiekolwiek usztywnienia są zbędne, Taka blacha od kształci się może z 1/2mm z czasem. Ważne, że pali się stabilnie.
  2. Co do trzymania wymiarów i odkształcenia osłony, to spokojna głowa, użyta jest stal 1.2312.
  3. 15mm grubości na chwilę wystarczy.
  4. Cześć, biorąc pod uwagę wcześniejsze posty z półokrągłym palnikiem, doszedłem do wniosku, że "zabezpieczę" fabryczny palnik który po dwóch latach wygląda jakby miał się zaraz rozlecieć. Mając dostęp jedynie do stali, zrobiłem taką przesłonę. Od 3 tygodni testuję i sprawdza się, drewno dokładniej się spala i nic nie zatyka. Przymocowana na próbę śrubami do starego palnika. Może komuś sie przydadzą wymiary.
  5. Zrębka przy palniku, odpalam, od razu parę kawałków grubszego drewna i na to węgiel, nie czekam aż się rozpali itp. bo mam wentylator wyciągowy załączony i się ładnie rozpala. Nie palę na co dzień węglem, kupiłem parę worków żeby sprawdzić czy się to w miarę sprawdza. Tylko że ja mam dwa bufory, także to też inne palenie niż tylko na grzejniki.
  6. Nie było odpowiedzi, więc sam sprawdziłem, bez problemu kocioł radzi sobie z węglem sortu Orzech 1.
  7. Jak masz poustawiane klapki do palenia zrębki?
  8. Ja na razie palę resztkami dębowymi z parkietu ( tam gdzie sęki itp.), jednak cena wzrosła i na kolejną zimę będą grube zrzyny sosnowe. Pakując cały piec tymi resztkami pali się pięknie. Temp. na piecu 75, spaliny ok.140, wsadzone oba zawirowywacze, powrót kotła zawór 55*C, powietrze przez górne drzwiczki. Dokupiłem drugi bufor, ale montaż pewnie na wiosnę. Grubym drewnem przy buforze pali się poprostu za słabo przynajmniej u mnie.
  9. Dzięki za cenną wiadomość. U mnie Palnik po roku wygląda jak na załączonych zdjęciach
  10. Zdaje mi się, że ta dodawana do kotła blacha która zajmuje pół komory jest do palenia węglem, wiadomo, że to zwykły kocioł Dolnego Spalania i spali wszystko. Po jednym sezonie wykruszyło się bardzo dużo tego palnika, już nawet nie używam wentylatora wyciągowego.
  11. Panowie, jak wygląda kwestia palenia węglem? Powietrze podawać przez dolne czy górne drzwiczki? Na razie zeszły sezon przeleciał na drewnie, teraz też, ale chciałbym spróbować jak będzie się sprawował na węglu, jakiego sortu najlepiej? Ekogroszek/orzech/kostka?
  12. Tak, widać płomień, choć przy paleniu sosną zaraz zachodzi syfem, ale to wiadome.
  13. Ja mam 55*C i jak się rozbuja a pompa ładująca jest na drugim biegu, to potrafi dobić do 72*C zanim się ustabilizuje. Ale to na drobnym opale. No i pompa u mnie załącza się przy 60*C na piecu.
  14. Czy taki super to nie wiem, ostatniego dnia w cwu jest już tylko 36/38 stopni. Kolejny raz chyba zdecydowałbym się nad bufor z zbudowanym zasobnikiem cwu, albo wężownicą dla cwu. Jedyny plus to na wodę wystarczy dwie skrzynki pociętych palet. Teraz kupiłem resztki po produkcji dębowych parkietów, to zobaczymy jak się będzie to sprawować zimą.
  15. Taka mała aktualizacja. Przy zagrzaniu bufora 800L do 80 stopni i grzaniu z niego zasobnika CWU 250L do 50 stopni, ciepłej wody dla 5 osób starcza na około 5/6 dni (termostat ustawiony na 42stopnie na krany). Sam szukałem jakiej informacji przed wymianą pieca na ile czasu starcza taki bufor w lecie. Palone pociętymi paletami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.