Skocz do zawartości

Maciek7

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Maciek7

  1. Przyjrzałem się dokładniej kotłowni. Do tej pory umknęło mi jak to dokładnie jest poprowadzone.

    Od pompy idzie rura PP32 - wielokrotnie łamana (kolanka) - około 3-4m (+powrót). Do momentu połączenia z rurą PEX32 jest 10 kolanek (+10 na powrocie).

    image.png.d3a281ddc2cda53e8d6f3dd47e005a9a.png

    image.png.044fe6da57a426bb1d2217be50baf48b.png

    Na razie nie mam projektu, ale mogę się domyślać że do rozdzielaczy mamy około 20-25m/6kolanek (+powrót).

    Pozdrawiam,
    Maciek

     

  2. Tak dokładnie jest - do pewnego etapu miałem głównego wykonawcę, który do konkretnych zadań wysyłał "swoich" podwykonawców. Teraz próbuję od generalnego uzyskać projekt i liczę że swój błąd naprawi. Opcja jest przez poddasze, ale na razie szukam norm i ewentualnie standarów wykonania takiej instalacji, bo jak na moje oko to też zapomnieli dorzucić jedną parę rur.

  3. Jak do tej pory nie udało mi się go uzyskać. Wiem, że w projekcie na początku oba rozdzielacze były w 2 różnych miejscach domu, nastąpiła zmiana i oba wylądowały obok siebie - zakładam, że na tamtym etapie ktoś zapomniał o zwiększeniu przekroju ewentualnie dodaniu kolejnych. Rok temu próbowałem uzyskać projekt ale wykonawca jakby "zapomina" o tym.

  4. Witam,

    mam pytanie o średnicę zasilania dla dwóch rozdzielaczy zamontowanych do podłogówki.

    Mam 20 pętli na 155m2, gęstość układania 15cm (w 2 łazienkach jest co 10cm). Wykonawca do zasilenia dwóch rozdzielaczy (połączonych do siebie bezpośrednio), użył rur PP32.
    Do pętli zostały użyte rury PP16. Niestety nie mam dostępu do dokumentacji wykonawczej. Z moich obliczeń wynika, że suma długości rur PP16 to około 1300mb, a rur PP32 - 40mb. Pompa obiegowa to DAB EVOSTA 2 40-70/180. Nie jestem w stanie uzyskać przepływu większego niż 0.5l/m. Pompa pracuje na 3 biegu.

    Wydaje mi się, że zasilenie tych rozdzielaczy jedną rurą PP32 to za mało. Bardzo proszę o pomoc - wykonawca twierdzi że średnica jest w porządku i próbuje zwalić winę na instalatora.

    Pozdrawiam,
    Maciek

  5. Witam,

    Chciałbym delikatnie zmodernizować kotłownię i dołożyć grzałkę (lub dwie) do istniejącej instalacji.

    Dom nowy, szkieletowy - ogrzewane 150m, kocioł Defro Gamma 15kW, do tego bufor Galmet 1000l (SG(B)-bez wężownic), dodatkowo fotowoltaika 6,2kW. Moc przyłączeniowa/umowna to 14kW.

    Chcąc zmniejszyć zużycie pelletu i "odebrać" to co udało się wyprodukować wpadłem na pomysł, aby do bufora dołożyć grzałkę/grzałki w dolnym (i być może środkowym) odcinku bufora. Mam dociągniętą siłę do kotłowni i potrzebuję jakiś wskazówek co kupić i jak tym rozsądnie sterować. Wydaje mi się, że zaworem do podłogówki może sterować Defro.
    Bardzo proszę o pomoc.

     

    Pozdrawiam,
    Maciek

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.