Skocz do zawartości

lukaasch

Nowy Forumowicz
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez lukaasch

  1. Rozmawiałem dziś z hydraulikiem, gdyż noszę się z zamiarem zamontowania tego zaworu.
    Hydraulik jest sceptyczny wobec tego podejścia, twierdzi że kocioł będzie taktował i że takie rozwiązanie jak ten zawór nadmiarowo-upustowy stosuje się na pionach w dużych instalacjach.

    U mnie są 3 grzejniki + drabinka w łazience, rury od pieca to 15-stki ;/
    Mimo tego, wg Ciebie warto spróbować?
    Chcę też dodać, że próbowałem też przymykać zawór od zasilania (ten czerwony z dławikiem), żeby wpuszczać mniej wody do instalacji i zredukować szumy ale efekt nie jest zadowalający. 
    Czy zawór nadmiarowo-upustowy nie działa na podobnej zasadzie jak przymknięcie zaworu za zasilaniem?

    Daj znać, co o tym myślisz. W Tobie (i w moim hydrauliku) ostatnia nadzieja 😉

  2. Oki, dzięki

    Na pewno spróbuję z tym zaworem 💪

    "Zawór, montowany na bajpasie, przeznaczony jest do utrzymania stałego ciśnienia na pompie cyrkulacyjnej w zamkniętych układach grzewczych" 

    Kurczę, z tego co się orientuję, to mam instalację otwartą (kocioł ma naczynie wzbiorcze). Ma to jakiś wpływ na działanie tego zaworu? To info, które zacytowałem pojawia się na obu aukcjach.

  3. 2 godziny temu, sambor napisał:

    Pompa w tym kotle ma 2 ustawienia A i B, ale w twoim przypadku to dokładnie to samo.

    Podpowiem ci ( lub twojemu hydraulikowi) takie magiczne słowo - "zawór nadmiarowo upustowy różnicy ciśnień" na pewno pomoże.

    Wiesz, rzuciłem mu to hasło : "zawór nadmiarowo-upustowy" , bo coś o tym czytałem (nie znam się ogólnie na tych sprawach).
    On nie wiedział o jaki zawór chodzi, spytał czy chodzi o ZAWÓR RÓŻNICOWY (to chyba to samo? ) i powiedział, ze w tym wypadku nic to nie da.

    Kiedyś czytałem, że zawór ten montuje się za zasilaniem na wyjściu z pieca (u mnie rurka druga od lewej). Przed czy za zaworem z dławikiem? (ten czerwony)

    IMG_20220507_155936769.jpg

    IMG_20220507_160420539.jpg

  4. 4 godziny temu, sambor napisał:

    Tak z ciekawości - jaki masz kocioł?

    Na regulację przepływów są też inne metody regulacji, ale to już po za tematem

    BERETTA CIAO 24 C A I LX kocioł dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania, 9-24kW

    Hydraulik był u mnie i jedyne co jeszcze zostaje chyba to elektroniczna ingerencja w pompę, aby ustawić żeby pracowała na najniższym (słychać ją bardzo w zaworach, na 99% chodzi tu o pompę).

    Pompa Grundfos UPM3S 15-60 (wbudowana w kocioł)

     

     

  5. 6 godzin temu, sambor napisał:

    Nie jest to prawda, tylko bzdurna wymówka 

    Da się zrobić, tylko trzeba dostosować biegi w pompie kotła i wyregulować przepływy grzejników.

    Tak aby była cicha praca instalacji

    Biegów się nie dostosuje (pompa w kotle to automat, nie można zmieniać biegów). Jeżeli chodzi o kryzowanie grzejników, to próbowałem chyba wszystkich konfiguracji (na wszystkich szumi, w końcu zostawiłem maxymalny przepływ i zdjąłem głowice termostatyczne, tak jest najciszej). Ale to tak poza tematem.

     

  6. Witam,

    w dzień chodzi u mnie ogrzewanie gazowe, jednak ze względu na szumy w instalacji (za małe średnice rur, nic się raczej nie da z tym zrobić) , zmuszony jestem w nocy się dogrzewać grzejnikiem elektrycznym. Posiadam jeden grzejnik olejowy - nie powiem, dobrze grzeje, jednak zanim się rozgrzeje, grzejnik strasznie "strzela".
    Chciałbym się Was poradzić, jaki rodzaj grzejników elektrycznych byście mi polecili (przede wszystkim niestrzelające 🤪)?
    Interesuje mnie przede wszystkim to, czy warto w moim przypadku zainteresować się promiennikami podczerwieni czy lepiej grzejnik olejowy, konwekcyjny lub jakiś inny może?

    Chodzi mi głównie o to, aby kiedy jest 0 stopni lub mniej, zapewnić w mieszkaniu akceptowalną minimalną temperaturę, bo na tę chwilę wygląda to tak, że zimą wstaję i uruchamiam rano ogrzewanie a mieszkanie jest całe wyziębione, co raczej nie jest dobre. Mam 3 pokoje do ogrzania.

    Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam 😉💪

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.