Skocz do zawartości

maroblk

Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia maroblk

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Szczerze mówiąc nigdy nie brałem tego problemu pod uwagę, a na tyle podgrzewaczy co zainstalowałem nikt nie zgłaszał problemów z "cofaniem ciepła". Myślę, że spokojnie można na zasilaniu podgrzewacza - na wężownicy - wstawić zawór klapkowy (do układów co typu otwartego)
  2. I będzie spalał dużo dopóki wszystko się nie ustabilizuje... Czym utrzymujesz temp w pokojach? Podłogówką czy grzejnikami? Podłogówka buja się kilka- kilkanaście godzin zanim zagrzeje, grzejniki do kilku minut !!!!!!! Poczytaj o bezwładności cieplnej ogrzewania podłogowego. Podłogowe po uruchomieniu ściąga przez kilka godz zimną wodę z posadzki wiec piec potrzebuje paliwa żeby ogrzać to co wraca zimne. A jak piszesz że grzejniki chodzą 24h to jak sterownik pokojowy wysteruje Ci podłogówkę?? Zanim z powrotu podłogówki popłynie letnia woda a wobec tego piec zacznie palić mniej paliwa to ogrzewanie to musi pracować non-stop. Moja rada? Utrzymywać temp za pomocą podłogówki, grzejniki pozamykać. Dopóki podłoga nie będzie ciepła naturalnie piec będzie Ci żarł...
  3. Błędem (często powielanym) jest instalowanie zaworów kulowych na powrocie przy wężownicy takiego podgrzewacza. Zawór kulowy powinien być albo otwarty albo zamknięty. W pozycji pośredniej po dłuższym czasie zachodzi nalotem i nie ma możliwości jego całkowitego domknięcia. Do regulacji szybkości grzania cw w podgrzewaczu za pomocą wężownicy (płaszcza wodnego) oraz do poprawnego rozdziału ciepła na podgrzewacz-grzejniki powinien służyć zawór grzybkowy. Grzałka ma pewnie termostat więc po osiągnięciu zadanej temp podgrzanej przez wodę z co (np 40`C) sama powinna się wyłączyć.
  4. Niech zgadnę... rura stalowa i pewnie 3/8" :P - naturalnie zarosła lub zardzewiała. Proponuję zainwestować 100 zł w nowe naczynie plus ewentualnie 200zł w instalatora (robocizna) i przelew skierować do najbliższej kanalizacji. Rura pp25 lub miedź 22 w przelewie nie powinny tak szybko zarosnąć :D
  5. Przy piecach gazowych - gdzie nie istnieje możliwość zagotowania wody - można zastosować tanią technologię rur do co jaką jest polipropylen tzw rury pp. Należało by jednak rury pochować w ściany w izolacji piankowej z uwagi na fakt, że pod wpływem wysokich temperatur bardzo odkształcają się od lini prostej lub zastosować rury pp stabilizowane do ciepłej wody. Na montażu powierzchniowym rury takie nie powinny być ściśle pomocowane w uchwyty a mieć możliwość swobodnego ruchu w nich.
  6. Witam... Poproszono mnie o "dopracowanie" już zmontowanej kotłowni pod względem automatyki, bo z założenia tak miało być, lecz ktoś tego nie zrobił. Podstawowym źródłem ciepła jest kominek z płaszczem (pompa z wymiennikiem) oraz na wspomaganiu piecyk gazowy 2-funkcyjny (niewykorzystana funkcja cw) i solary. Ciepła woda z zasobnika 300l (2 wężownice - solary i piec co lub kominek) Grzanie cw załączane poprzez otwarcie i zamknięcie zaworu kulowego !! bez możliwości regulacji temp. Piecyk gazowy bez zainstalowanego sterownika pokojowego. W najgorszym wypadku mogę pomontować pojedyńcze sterowniki do urządzeń, lecz najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie jednego sterownika np auroMatic 620 ale on kosztuje blisko 2000 zł. Cel zainstalowania automatyki 1.Utrzymanie temp w pokojach na stałym poziomie (tu ewentualnie grzejniki mogą pozamykać termostaty) 2.Utrzymanie temp cw na stałym zadanym poziomie 3.Czasowe wspomaganie grzania co i cw za pomocą pieca gazowego w przypadku niskiej temp w kominku Czy podsunie ktoś jakiś pomysł na zautomatyzownie tego? :P
  7. Dzięki za odpowiedź... Zapytam jeszcze w takim razie, jeżeli w łazience np wyjdzie mi 2000W to dobieramy idealnie np 1200 W grzejnik płytowy plus 800W "drabinkę" czy też dajemy duży zapas w obydwy grzejnikach?
  8. Do tej pory grzejniki do konkretnych pomieszczeń liczył za mnie mój pracodawca. Ale że mam możliwość dystrybucji grzejników różnych firm (Purmo, Kermi, Regulus, itp) łącznie z ich montażem więc interesuje mnie właśnie dobór ich wielkości do konkretnych pomieszczeń. Wskazówka typu dajemy 100W\m2 jest dla mnie mało znacząca. Raz mamy piec węglowy, raz gazowy, raz pokoje w domku parterowym, raz na poddaszu, raz łazienkę a raz pokój salonowy z oknami tarasowymi... Mamy dom z cegły lub z ytong`a ocieplony 10cm styropianu. Chyba przybliżyłem problem jaki mnie nurtuje ;)
  9. Witam... Czy mógłby ktoś podsunąć mi informacje (linki do stron) jak dobrać moc grzejnika do konkretnej kubatury pomieszczenia? Jak oblicza się i dobiera wymiary grzejników?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.