Skocz do zawartości

Denz

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    260 m2 średnio ocieplone
  • Instalacja
    grzejniki aluminiowe i panelowe, zawór 4d i 120 l CWU
  • Kocioł
    MPM DS 17-19 kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    lubelskie

Ostatnie wizyty

4 103 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Denz

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Denz

    Kocioł DS MPM

    Pomoże ktoś: Tak wygląda wymiennik po 3 dniach palenia. Palnik z pierwszej wersji MPM-a, szamotka z "1" wisi ze 2 cm nad otworem. Dysza palnika ograniczona do 6 na 8 cm i komora zasypowa zmniejszona cegłami szamotowymi o 1/3. Tak wygląda dym z komina pól godziny po podłożeniu kilku kawałków węgla na żar i 8 kg węgla pomieszanego pół na pół orzecha ze Staszica i ekogroszku z LM 26 MJ. Po 2, 3 godzinach dym znika, ale po przerusztowaniu pojawia się tylko większy. Na miarkowniku ustawione 60 stopni, w domu na 2 kondygnacjach 23 stopnie, na 3 - 20. Pali się na okrągło, taki zasyp starcza przy obecnych zewnętrznych temperaturach 3-7 stopni na około 12 godzin. Aby pozbyć się tej sadzy najlepiej pewnie byłoby trzeba zrezygnować z ciągłego palenia i przepalać na większych temperaturach. Tylko trzeba by rozpalać dwa razy a tak to 3, 4 minuty dosypania i wybrania popiołu i tyle. Da się jakoś ograniczyć moc żeby tej sadzy i dymu z komina nie było?
  2. Denz

    Kocioł DS MPM

    I co z tymi fotkami? ;) Mam MPMa z tym palnikiem - na drewnie jest ok ale na węglu trochę za dużo sadzy na wymienniku. Miarkownik ustawiony na 60 stopni i się nie domyka do końca. Próbowałem z różną ilością PW ale z sadzą bez zmian. Może Twoje modyfikacje by pomogły...
  3. Denz

    Kocioł DS MPM

    260 m2, też klasa d na ciepło właściwe; 12,7 kW przy -20 bez cwu + 4 kW na cwu czyli w sumie 18 w najzimniejszy dzień, w przeciętny 6,4 kW
  4. Denz

    Kocioł DS MPM

    Ja mam MPM-a w pierwszej wersji. Wezyry zarosły smołą i nie da się ich ruszyć, zresztą przyłożone są połówkami szamotowymi w celu zmniejszenia komory o 1/3. Druga modyfikacja to zmniejszenie wlotu do oryginalnego palnika - został otwór 7 na 10 cm. Przy większym wlocie do palnika było w domu za gorąco. Przy mniejszym jest więcej dymu na kotłowni w trakcie podkładania. Coś za coś. U mnie pewnie smoła była jest i będzie - trzeba było kupić 12-14 a nie 17-19. Palę mieszanką pól na pół orzechem ze Staszica i jakimś ekogroszkiem który niby mam mieć 23 Mj/kg. Sam Staszic się zawieszał. 12 kg tej mieszanki starcza na 15 godzin - przy 3-krotnym przerusztowaniu, na kotle 55 stopni, w domu 22-23 stopnie. Klapka PP otwarta na 5-6 mm, PW na 10 mm. Otwór w klapie załadowczej otwarty na 2 mm. Gdy był zamknięty było dużo więcej smoły, nie dało się otworzyć drzwiczek i czasami zdarzały się fuknięcia dymu na kotłownię. Teraz fuknięć nie ma a ilość smoły ograniczyła się o 80%.
  5. Denz

    Kocioł DS MPM

    Witam Pomoże ktoś oszacować moc MPMa po przeróbkach? Budynek i instalacja jak w opisie, kocioł to 17-19 pierwsza wersja, po zmniejszeniu fabrycznym palnika do 12-14, zmniejszeniu wlotu do palnika (otwór 9 na 7 cm) i zmniejszeniu komory zasypowej szamotem o 1/3. Zasyp z 4 kg orzecha ze Staszica i 4 kg ekogroszku 23 MJ/kg spala się ok 10 godzin - zostaje 2, 3 kg żaru. Sam Staszic się spiekał i zawieszał. Temperatura na powrocie do kotła 54-56 stopni, po 10 godzinach około 40. Temperatura w pomieszczeniach na parterze 23-24 stopnie, na 2 piętrach 21-22.
  6. http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/kamen-wg/ 11 marca utworzyłeś ten temat. Ileś tam osób Ci doradzało. Wybrałeś kocioł. Przeczytaj jeszcze raz to co napisał papasmurfek cztery posty wyżej. Jeśli mało raz to przeczytaj jeszcze raz.
  7. Denz

    Kocioł DS MPM

    Jaką powierzchnię ogrzewasz? Ja zainstalowałem taki sam w piątek. 170 m2 ocieplonego, dojdzie strych - docelowo będzie 260 m2. Na razie palnik zmniejszony fabrycznie, zawór 4D. Po dołożeniu węgla o 20, rano o 6 w domu nareszcie normalna temperatura (wcześniej żeby tak było trzeba było ze 3 razy wstawać i dokładać - małe dziecko)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.