Skocz do zawartości

danielek

Stały forumowicz
  • Postów

    77
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zainteresowania
    Informatyka z wykształcenia i zamiłowania

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia danielek

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Spalać to on może z tym, że niech powie jaką temp. utrzymuje na piecu i jaka jest temp. w mieszkaniach przez tą dobę.
  2. uniwersalny czyli jaki, jakim paliwem będziesz ogrzewał dom, czy ma być to piec górno czy dolnospalajacy, czy wykorzystasz ciąg naturalny z miarkownikiem czy raczej dmuchawa i sterownik. Paląc drewnem tak jak pisałeś wcześniej będziesz częstszym gościem w kotłowni niż paląc węglem czy miałem,dodatkowo drewno musi być sezonowane i suche.
  3. http://atmospolska.pl/kotly-na-drewno-gazujce tutaj masz opis i budowę pieca typowo na drewno.
  4. Należałoby zamontować kilka pieców w domu i porównać ich spalanie, awaryjność, żywotność wtedy można by ocenić i wybrać ten właściwy, który nam się podoba. W każdym razie ja jestem zadowolony ze swojego pieca i nie zawsze ten sam egzemplarz będzie się tak samo zachowywał w u mnie i u Ciebie.
  5. Czy warto? Odpowiedź nie jest prosta, z zakupem pieca to tak jak z kupnem wszystkiego. Ja w tym roku wymieniłem piec na taki jak chcesz z tym, że mniejszej mocy bo 15kW. Przy obecnych temp. zewnętrznych spalam ok. 25-30kg mieszanki groszku z miałem, czas palenia tego wsadu to ok 24h( groszek - 8kg, ok. 20kg miału), temp. w mieszkaniach 22-23oC, dom ocieplony, poddasze nieużytkowe nieocieplone, bojler 100l, pow. domu ok. 100m2. Zastanów się jeszcze nad firmą SAS, podobne rozwiązanie jak w Defro a piec trochę tańszy.
  6. Zadana 62oC to taka, którą piec osiągnie i utrzymuje przez cykl palenia się wsadu, natomiast jeśli chodzi o moc pieca to wydaje mi się, że trochę za duża. Ja przy ociepleniu ścian 10cm styro, poddasze nieocieplone, pow. ok. 100m2 mam piec 15kW. Przy piecu mam zamontowany sterownik Defro - RU zPID i nie ustawiam żadnych przemduchów itd, jedyną wartością to jest wybór opału węgiel, miał, drewno. Napisz jakie masz spalanie przy obecnych temp i czym palisz.
  7. Wydaje mi się, że 20kg węgla to dobry wynik, pytanie tylko jakiej kaloryczności jest to węgiel. Ja przy obecnych warunkach atmosferycznych ogrzewając dom ok 100m2 (temp. 22-23oC przez całą dobę) i CWU 100l (temp 56oC) spalam 8kg węgla orzech i 20kg miału. Chciałbym zejść do 20kg tej mieszanki, pytanie tylko jak?
  8. http://www.luskar.com.pl/imp/kotly/prezentacja_zawor.html
  9. Tutaj masz fajny opis zasady działania http://www.luskar.pl/imp/kotly/prezentacja_zawor.html. Mianowicie jeśli chodzi o ceny to zależy z czego jest wykonany, jakiej firmy oraz przekrój.Ja u siebie mam taki http://allegro.pl/zawor-mieszajacy-czterodrozny-esbe-1-vrg141-gw-i1956671161.html
  10. Mając zawór 4D masz możliwość regulacji temp. powrotu i piec szybciej łapie temp., co wpływa na żywotność kotła i stałopalność.
  11. Ten zasyp, który pali się dotychczas jest ustawiony na program MIAŁ. Nie ustawiam żadnych przdmuchów, przerw, itd. gdyż sterownik sam dokonuje tych ustawień.
  12. Ad. 1 Ja robię to tak, że zasypuje na spód ok 8kg groszku i na to ok. 20kg miału, wrzucam kilka gazet na to drzewo na rozpałkę podpalam, czekam aż wszystko zacznie płonąć zamykam drzwiczki zasypowe i włączam dmuchawę. Ad. 2 Drzewem nie palę bo jest zbyt krótką stałopalność, natomiast myślę, że równie dobrze będzie rozpalać tak jak miał i cyklicznie dokładać żeby nie wygasło. Ad. 3 Obecnie start pompy CO mam ustawione na 37oC (zadana 62oC), a CWU ma 40oC (zadana 55oC). Ad. 4 Nie ziemniaków a obierek z ziemniaków, wsypać kiedy już będzie się ładnie paliło a najlepiej na żar (u mnie się to sprawdza), a ile?? Ja wsypuje obierki z 5-6 dużych obranych ziemniaków. Ad. 5. Jeśli odpalisz od góry miał to czekasz aż cały zasyp się wypali i całą sytuację powtarzasz od nowa czyli czyścisz komorę załadowczą z popiołu, wsypujesz od nowa i rozpalasz. Jęśli chodzi o węgiel to powinieneś robić tak samo, natomiast inaczej jest z drewnem, wydaje mi się, że możesz dokładać do palącego się stosu, lecz tracisz na stałopalności. U mnie na tej mieszance którą podałem przy obecnych temp zewn. wytrzymuje jakieś 24h.
  13. Pal tak jak to opisał mój przedmówca a wszystko się ustabilizuje i nie będzie żadnej sadzy, nie bój się podnieść temp. zadanej - utrzymuj min. 60oC. Jeśli palisz węglem wybierasz na sterowniku węgiel i analogicznie do drewna i miału (nie ustawiasz żadnych przedmuchów). Ale nasuwa mi się pytanie co do mocy tego kotła, czy to aby 2kW a nie przypadkiem 20kW?
  14. żarty żartami ale coś tu nie gra, chyba że ma tak przewymiarowany kocioł
  15. jak będę się z nim widział zapytam o temp. zadaną i temp. w pomieszczeniach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.