Skocz do zawartości

voxan69

Forumowicz
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia voxan69

Odkrywca

Odkrywca (4/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Jeżeli chodzi o mnie to jestem na nie - kup zwykłego górniaka Zębca KWK (sterowanie tylko miarkownikiem) i będziesz bardziej zadowolony - ten znajomy tylko sprzedaje te kotły czy też taki kocioł w domu sam użytkuje?
  2. Nikt ci tutaj nie powie co masz zrobić - poczytaj i sam przemyśl za i przeciw
  3. Paliłem kilka dni z niezakręconymi pokrywkami - niestety spalając drewno temperatura dochodziła do 50 *C i tyle. Miarkownik ustawiony na 60 i otwarta szczelina w drzwiczkach zasypowych - rzeczywicie chyba minimalnie mniejsze zabrudzenie wymiennika - spróbuję roszczelnić jedną pokrywkę zobaczymy co się będzie działo - najgorsze jest to, że za tydzień wyjeżdżam na dwa miesiące i nie będzie czasu na próby.
  4. Użytkowałem ten kocioł przez jeden sezon i uważam, że jest to totalna porażka - bardzo mały wymiennik przez co występują ogromne straty kominowe, problematyczne czyszczenie komory zasypowej i wymiennika z uwagi na nieregularny kształt oraz chropowatą strukturę żeliwa, brak ruchomego ruszta. Mam kolegę Czecha, który twierdzi, iż u nich w kraju ten kocioł używany jest głównie do spalania koksu i bardzo dobrego węgla - ale tego dowiedziałem się już po zakupie. Do miału to on raczej się za bardzo nie nadaje. Ja miałem pięć członów na 200 m2 powierzchni mieszkalnej plus garaż i kotłownia i dawał aż nadto radę - u ciebie to jakaś masakra - kto ci polecił 45 Kw na tą powierzchnię??? Usuń kilka członów i wyrzuć dmuchawę - przy tak marnym wymienniku to tylko komin grzejesz. Niestety bez dmuchawy to miał raczej słabo będzie się spalał w tym kotle - próbowałem. Kolega na pięciu członach z wentylatorem spalił prawie 40 metrów drewna przez pierwszy sezon - w następnym roku palił z miarkownikiem i wypalił około 20 metrów przy domu o powierzchni około 200 m2
  5. Czy rozszczelnienie polega tylko na nie zakręceniu pokrywek czy jeszcze podkładasz coś robiąc większą szczelinę?
  6. def przez święta nie miałem netu i jak zwykle bylem w pracy - dzisiaj spróbuję odpiąć miarkownik i dostarczać tylko powietrze od góry - sadza w wymienniku jest i na płomieniówkach również ale sucha - nie smoła - ale wydaje mi się, że jest to wina palenia drewna - przy samym węglu sadzy praktycznie nie ma. Ja również myślałem o dostarczeniu powietrza wtórnego kilka cm nad ścianą ukośną łączącą tylną ścianę z popielnikiem poprzez dwie rurki o średnicy około 15 mm poprowadzone pod kątem około 60 * z zewnątrz do góry do wymiennika - Wydaje mi się, że nie będzie cofało wtedy dymu na zewnątrz. Rurki można nagwintować po stronie zewnętrznej i zakręcić metalowy korek z otworem. Regulując średnicę tego otworu prawdopodobnym jest, iż bardzo prosto dojdziemy do odpowiedniej ilości powietrza. Wszystko fajnie tylko nigdy nie ma czasu aby się za to zabrać - no i trzeba dobrego spawacza.
  7. def mam KWKD 22 - spalam drewno z węglem praktycznie w sposób ciągły - temperatura na kotle 60* C. Przykładowo dzisiaj o 6 rano miałem 35*C na kotle - pompka już nie chodziła - wrzuciłem dwa kawałki drewna - przed wyjściem do pracy około 07:15 na kotle prawie 60* C - dorzuciłem jeszcze dwa kawałki drewna i około 1/3 węglarki węgla - Temperatura na zewnątrz -15*C. Po powrocie od domu około 16:00 znowu dorzucę dwa kawałki drewna i podobna ilość węgla i tam chodzi do godz. 22. gdzie będzie znowu powtórka z historii. Cegły szamotowe w kotle wstawione od tamtego roku, temperaturę steruję miarkownikiem, szczelina w drzwiczkach zasypowych delikatnie otwarta. Dzisiaj zrobię próbę ognia z uchylonymi deklami rewizyjnymi do wymiennika? Zobaczymy. Od tamtego roku myślę nad doprowadzeniem powietrza wtórnego? Jakieś pomysły?
  8. Jaka cena Cię interesuje i czy ten kocioł jest ze starej czy z nowej linii Defro?
  9. broker po sezonie palenia zamknąłem ten dopływ powietrza całkiem ale dołożyłem półtora cegły szamotowej do paleniska na tej ukośnej części przed wymiennikiem
  10. u mnie nie ma żadnych otworów? Kocioł z 2009r.
  11. Palę głównie drewnem bukowym i grabem - nie mam żadnych problemów jedynie komora zasypowa trochę się smoli ale to nie ma wpływu na sprawność - przy większych mrozach mieszam drewno z węglem
  12. sprawdź uszczelnienie kołnierza dolnych drzwiczek - częsty problem
  13. Vernal w moim przypadku jest to wskazane z uwagi na to, iż mam mały układ otwarty połączony wymiennikiem płytowym z układem zamkniętym. Zamknięcie klapki powoduje zaduszeni kotła przy braku zasilania. Kto ma grawitację ten nie ma problemu.
  14. Jeżeli masz nadmiar gotówki to kup Unistera - plus dla niego za to, że w przypadku braku prądu klapka w kotle zamknie się od razu
  15. W moim KWKD Regulus pracował przez około cztery miesiące po czym cały środek popękał - w poprzednim kotle U22 chodził przez cały sezon grzewczy i chyba u innego właściciela pracuje nadal. Obecnie mam Honeywella i jest ok. Jakość wykonania zdecydowanie lepsza od Regulusa. W środku elementy w całości wykonane z jakiegoś mosiądzu a nie z tandetnego tworzywa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.