Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła


pionow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku chciałem wszyskich przywitac (jestem nowy :mellow: )

 

Prosze o pomoc przy wyborze kotła.

Futura Econo Mini 16 kW czy PER-EKO KSR 17 kW

Raczej te dwa model wchodzą w gre za wzgledu na układ kotłowni (głownie chodzi o głębokośc kotła- musi byc mała).

Mój dom o powierzni urzytkowej 130m2 (nie mam garazu), podłogwóki jest jakieś 28m, bojler 120l

Czy te moce są odpowienie 16kw lub 17kw.

Dom jest nowy - suporex 24 + 12 styropian .

 

Moze są osoby które użykują te modele/model (łatwośc obsługi, spalanie, łatwośc czyszcznia, wykonaie pieca, awaryjnośc itp)

Sprawa jest dośc pilna, gdyz na dniach muszę zamówic kociołek.

 

Prosze o opinie i wskazówki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowo na pewno wystarcza. Nawet mniejszy by zdal egzamin. Zalozmy 70W/m2 (prz -18 na dworze), to potrzebujesz 9kW na CO. Do tego dodajmy okolo 5-6kW na CWU. Czyli razem wychodzi ~15kW. Jako, ze takie temp utrzymuja sie krotko, to 15kW bedzie w sam raz. Czyli 16kW tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a model kotła z tych dwóch które podałem ?

 

jakos bardziej za mna przemawia PER-EKO - łatwośc obsługi, pasuje mi prawie idealnie do kotłowni - ale tu nie chodzi o pasowanie :)

 

Ceny w sumie podobne ( Futura droższa o 300zł). Czytałem również że do pierwszego rozruchu trzeba wezwac serwis - usługa płatna :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a model kotła z tych dwóch które podałem ?

 

jakos bardziej za mna przemawia PER-EKO - łatwośc obsługi, pasuje mi prawie idealnie do kotłowni - ale tu nie chodzi o pasowanie :)

 

Ceny w sumie podobne ( Futura droższa o 300zł). Czytałem również że do pierwszego rozruchu trzeba wezwac serwis - usługa płatna :mellow:

Mam Per Eko 12kw i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początku chciałem wszyskich przywitac (jestem nowy :mellow: )

 

Prosze o pomoc przy wyborze kotła.

Futura Econo Mini 16 kW czy PER-EKO KSR 17 kW

Raczej te dwa model wchodzą w gre za wzgledu na układ kotłowni (głownie chodzi o głębokośc kotła- musi byc mała).

Mój dom o powierzni urzytkowej 130m2 (nie mam garazu), podłogwóki jest jakieś 28m, bojler 120l

Czy te moce są odpowienie 16kw lub 17kw.

Dom jest nowy - suporex 24 + 12 styropian .

 

Moze są osoby które użykują te modele/model (łatwośc obsługi, spalanie, łatwośc czyszcznia, wykonaie pieca, awaryjnośc itp)

Sprawa jest dośc pilna, gdyz na dniach muszę zamówic kociołek.

 

Prosze o opinie i wskazówki

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Witam wszystkich.

 

Ja od trzech tygodni posiadam Future Econo Mini 16kw i na razie jestem z niego zadowolony.

W sklepie gdzie kupowałem powiedzieli mi że nie trzeba serwisu do odpalenia i odpalaliśmy sami

z monterami co mi robili całą instalacje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie takie duże forum itp a tak mało podpowidzi :mellow:

 

narazie 1:1

 

 

czytając archiwum kilka osób "jechało" po PER-EKO, że tanie to kiepskie (ten kocioł kosztuje 6300zł), i dlatego prosił bym o uzasadnienie tego?

 

jak również czytałem złe opinie o serwisie Cichewicza, zresztą o piecach też (moze ktoś trafił na felerny model :0 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.