Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Galmet 25kw Perfect


Marcin1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie na dworze jest -11 stopni, w domu temperatura na termometrach waha się w granicach 22-26 stopni, ok jest ciepło i przjemnie tylko dlaczego taaaak dużo piec pobiera mi ekogroszku i dlaczego tak dużo go zostaje po wypaleniu ;-( dodam ze temerature na piecu mam nastawioną na 45 stopni, dmuchawę na 35 błagam Was doradzcie najlepsze i sprawdzone rozwiązanie chyba przejde na gaz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podaj inne parametry swojego sterownika .

 

 

Oto moje ktore mam moze cos pomoga chociaz kazdy powinien dostosowac swoje bo zawsze sa roznice w spalaniu.

 

USTAWIENIA PARAMETRÓW kotła na sterowniku PERFEKT

na piecu temp 58 st C

1. KOREKCJA NOCNA

2. KOREKCJA EKONOMICZNA

3. AKTUALNY CZAS

4. DZIEŃ TYGODNIA

5. MOC KOTŁA - ZIMA - 90%.

- LATO - 30 %

6. ILOŚĆ POWIETRZA — 22

7. TRYB PRACY ZIMA/LATO

8. TEMPERATURA C.W.U, - 46

9. TEMPERATURA ZAŁĄCZENIA POMPY CO. 35

10. ZAKRES REGULACJI - 10

11. CZAS CAŁKOWANIA - 80

12. WSPÓŁCZYNNIK POGODOWY - nie używam

13. MIN OBROTY 16%

14. MAX OBROTY 50%

15. CZAS RUCHU PODAJNIKA - 10s

16. MAX PRZERWA 150s

17. MIN PRZERWA 40

18. PRZERWA NADZORU - 15 minut

19. CZAS NADMUCHU NADZORU - 3s

20. MOC NADMUCHU NADZORU - 0

21. MIN TEMP ZADANA - 40

22. CZAS WYGASZANIA - 90 minut.

23. PRIORYTET C-W.U. - niie aktywny

24 HISTEREZA C.W.U. - 5 nie aktywany

 

 

Ogrzewam dom 130 m2 + bojler 140 litrow .

Piec z podajnikiem 25 kw z sterownikiem perfekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do temeratury każdy kto do mnie wejdzie z gości czy też osób które spisują liczniki są pod wrażeniem, co prawda wszystkie sciany mam z itonga 36,5 cm + styropian 5 cm, czyli sciana ma jakies 41,5 cm,,, i tak tez mi się temperatura utrzymuje, w tej chwili mam otwarte okna bo już nie idzie wytrzymać, a na kotle nie mogę już zmniejszyc, mam 8 grzejników które są otwarte na maxa... naprawde proszę mi wierzyć mamy naprawde ciepło.... Pozdrawiam serdecznie jeśli Pan chce otrzymac ustawienia na piecu które mam na perfekcie 25 kw... to proszę pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie na dworze jest -11 stopni, w domu temperatura na termometrach waha się w granicach 22-26 stopni, ok jest ciepło i przjemnie tylko dlaczego taaaak dużo piec pobiera mi ekogroszku i dlaczego tak dużo go zostaje po wypaleniu ;-( dodam ze temerature na piecu mam nastawioną na 45 stopni, dmuchawę na 35 błagam Was doradzcie najlepsze i sprawdzone rozwiązanie chyba przejde na gaz....

 

Witam.

zajrzyj tutaj.........

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...amp;#entry40695

Jest tam plik.

"wujowi77" spala się dobrze........

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie czy ktoś ma jeszcze inne ustawienia dla PERFEKT bez czujnika pogodowego ? piec 25kw, ciągle za dużo mi spala groszku, nie uzyskuje popiołu tylko sklejoną laawe - tak to można nazwać.... Proszę pomóżcie. Dziękuję z góry i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. MARCIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zajrzyj tutaj.........

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...amp;#entry40695

Jest tam plik.

"wujowi77" spala się dobrze........

Pozdrawiam

 

Właśńi dziś podczas czyszczenia kotła uświadomiłem sobie że nie jest uszczelniona tetorta !!!!!!!!!! Piiec czytsty i uszczelniony, teraz zaczne palenie i zobaczymy czy jest różnica, posiada moze ktoś ustawienia dla 25 KW ? PLANUJĘ KUPIĆ EXPERT, ALE CZY W CZYMS MI TO POMOŻE??? ODPISZCIE PROSZE POZDRO DLA WSZYSTKICH EKOGOSZKOWCÓW ;-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.