Skocz do zawartości

Z naszego sklepu

Zdjęcie

Piec CO Zębiec 23KW - miałowy, zasypowy

Zębiec

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   KuKiKaZzZ

KuKiKaZzZ

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 styczeń 2008 - 15:33

Witam wszystkich, mam pewien problem, a mianowicie, posiadam piec CO
Zębiec ? 23KW (miałowy, zasypowy) którego nie mogę prawidłowo ustawić, aby nie zgasł przez noc, Ogrzewa on powierzchnię 230m2. Bardzo proszę o podanie mi konfiguracji tego pieca, żeby nie gasł przez noc.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, KuKiKaZzZ
  • 0

#2 OFFLINE   piotrek automatyk

piotrek automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 1112 postów
  • Zainteresowania: Automatyka procesów i systemów związanych z centralnym ogrzewaniem na opał stały, instalacje c.o., hydrauliczne i elektryczne. Pasja - automatyka i montaż kotłowni oraz systemów centralnego ogrzewania, sterowniki z algorytmem PID. Doradztwo techniczne. Piece kaflowe, prace zduńskie.

Napisano 06 styczeń 2008 - 15:37

A jak kolego rozpalasz? Pozdrawiam.
  • 0

#3 OFFLINE   KuKiKaZzZ

KuKiKaZzZ

Nowy Forumowicz

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2008 - 14:20

Przygotowaną rozpałkę z drewna podpalam, z uchylonym popielnikiem, aż do osiągnięcia temperatury ok 40* (czasami zamykam popielnik, i włączam dmuchawę do rozpalenia). Po jakimś czasie, zasypuje wilgotnym miałem.
Wcześniej gdy był podłączony jeden poziom domu, bez problemu po wsypaniu 2xwiaderek miału piec chodził do rana, i nie wygasał, teraz po podłączeniu drugiego poziomu, nie mogę znaleźć odpowiednich parametrów w komputerze do zaprogramowania.
Pzdr. KuKiKaZzZ
  • 0

#4 OFFLINE   dawid s

dawid s

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 07 styczeń 2008 - 23:37

jasli masz takie ogrzewanie dosc rozbudowane to licz sie z tym ze piec bedzie palil wiecej gdyz dla piecy weglowych 1m2 to ok 100-150 w zalezne od ocieplenia i rodzaju instalacji. wiec twoj piec pracuje na granicy mozliwosci. ale nie martw sie ustawienia musisz dobrac sam jesli nie to nic z tego nie bedzie kazdy piec jest inny kazdy ma inna bezwladnosc ilosc wody a przede wszystkim inne paliwo
  • 0

#5 OFFLINE   tomtrak

tomtrak

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 21:04

Przygotowaną rozpałkę z drewna podpalam, z uchylonym popielnikiem, aż do osiągnięcia temperatury ok 40* (czasami zamykam popielnik, i włączam dmuchawę do rozpalenia). Po jakimś czasie, zasypuje wilgotnym miałem.
Wcześniej gdy był podłączony jeden poziom domu, bez problemu po wsypaniu 2xwiaderek miału piec chodził do rana, i nie wygasał, teraz po podłączeniu drugiego poziomu, nie mogę znaleźć odpowiednich parametrów w komputerze do zaprogramowania.
Pzdr. KuKiKaZzZ

Jeśli dobrze zrozumiałem, to rozpalasz od dołu. Ten piec jest górnego spalania, zatem należy palić od góry. Wsypać mokry miał i na nim rozpalić podpałkę.
  • 0