Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Viessmann - Vitodens 100 - Poprawność Instalacji/konfiguracja


hawk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat może trochę kiepsko nazwny, ale już tłumaczę o co chodzi.

Przeprowadziłem się do mieszkania w którym jest w/w piec. Poprzedni właściciel niewiele mi o nim powiedział (o konfiguracji), ustawili mu to kiedyś i tak działał. Ja wychowany na ogrzewaniu 'z miasta' nigdy nie miałem przyjemności z piecami grzewczymi, a w moim mieście osoba, która montuje w/w piece jest jedyna opcją, także chcę najpierw sprawdzić tutaj opinie o piecu, instalacji itd zanim wybiorę się do niego.

 

Co mnie interesuje, może poprawność instalacji pieca (naczytałem się o 'wesołych monterach', także różnie to może być) :

2ugyurk.jpg

ztug6f.jpg

 

Prostę pytanie - czy instalacja jest poprawna?

 

Druga sprawa to konfiguracja pieca, zdjęcie z frontu wygląda tak :

95udf4.jpg

z instrukcji wiem, do czego służa pokrętła i przyciski, ale czy ich ustawienie (chodzi mi głównie o pokrętła) jest prawidłowe?

 

Kolejna sprawa to urządzenie do sterowania piecem, wygląda ono tak :

70doaa.jpg

Czy muszę w nim coś ustawiać? Z tego co się wcześniej orientowałem, musi to wisieć w pokoju w którym jest najcieplej, w tzw. pokoju dziennym? Czy to prawda, czy jednak wierutna bzdura? Gdzie mam go umieścić?

 

W zasadzie dowiedziałem się, że takie piece są montowane w domkach , że to za duży piec jak na mieszkanie (56mk), czy jednak jest odpowiedni do tego mieszkania? Z koleji nurtuje mnie, że jeśli uda mi się zagospodarować poddasze, to razem z mieszkaniem będę miał około 130mk to czy ten piec wystarczy?

 

I na koniec, rozumiem, że jedyne co muszę to odpowietrzyć kaloryfery przed sezonem grzewczym i włączyć przycisk na piecu?

 

Wybaczcie moje trywialne pytania, wystarczy, że mnie nakierujecie a ja już sobie dalej o tym wszystkim poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.