Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Zwrotny Mała Pierodła A Jednak Problem


axiz

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

niedawno borykałem sie z piecem miałowym teraz walke toczę z gazówką podpiętą do insatacji

Pierwotnie zawór zwortny zielony na rysunku o ten chodzi -był wstawiony na wyjściu z pieca gazowego. I niby było wszystko ok ale...

mam instalcje zrobioną na wymienniku... i jesli palę w piecu miałowym to woda ciepła nie przepływała przez gazowca-blokował zawór zwrotny-gazówka nie wiedziała ze jest ciepło bo na odcinku zawór piec gazowy rórki były zimne... ale do przezycia bo gazówką i tak steruje termostat pokoiowy wiec zelezne od temperatury w domu sie załacza...

ale teoretycznie gdyby nie termostat to piec gazowy właczał by sie gdy spadnie zadana temeperatura na nim... wiec jak miał na tym krótkim odcinku zimną wodę to cały czas by sie załaczał..

wymontowełem wiec ten zeiolny zawór... pale w piecu maiłowym woda elegancko przepływa przez gazówke i wraca zpowrotem tak jak według mnie powiino być... ale pojawia sie problem... ta gazówka jest 2 funkcyjna i gzreje też cwu i tu zonk gdy napale w miałowym i ta woda tak niby ładnie przepływa przez gazówke i chce odkrecic cwu gazówka w tym momencie nie potrafi dogrzac wody w tym kranie mimo zadanej teperatury zadana jest 50 a on do 37 max i nie chce dalej... gdy był zawór zwrotny było ok...z tym że według mnie tego zawory jednak nie powiino być... i tu prosze o rade co sodzicieo tym zaworze wstawic go czy wywalic?!

a moze znaczenie maja pompy? bo z maiałowca przed i za wymiennikiem mam na zasilaniu natomiast gazówka fabrycznie ma na powrocie...

post-33501-0-99070600-1319636593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim sposobie wpięcia kotła gazowego do rozdzielacza potrzebny jest zawór odcinający (rozrysuj przepływy w układzie, bez zaworu pompa w układzie wymiennika pcha wodę przez zasilanie gazówki i tworzy się wsteczny obieg). Nie widzę możliwości załaczenia kotła przez termostat gdy pracuje pompa w obwodzie wymiennika, trzeba wyłączyć tą pompę aby uruchomić gazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.