Skocz do zawartości

piotrch

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

765 wyświetleń profilu

Osiągnięcia piotrch

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

-1

Reputacja

  1. Witam, Trochę mi to zajęło, żebym znalazł chwilę, ale już mam wszystkie wymiary. Przypominam, że grzejniki to KERMI X2, kocioł kondensacyjny viessman vitodens 100-W, dwufunkcyjny. Nastawę na kotle utrzymuje w połowie mniej więcej, na wartości 3-3,5 przez większość zimy (nie licząc mocniejszych mrozów), temperatura w kotle to ok 45-50 stopni celcjusza. Proszę o informację, czy są to wszystkie potrzebne informacje do obliczenia? Poniżej poszczególne pokoje - ze względu na liczne skosy obliczałem też kubaturę - przypuszczam że to jest bardziej miarodajne tutaj, ale wymiar po podłodze również podaję. Antresola Ze względu na liczne skosy oraz niską wysokość podaję kubaturę oraz dodatkowo wymiar po podłodze: grzejniki - CV22 dł.100cm, wys.30cm - dwa takie grzejniki, pod oknami dachowymi kubatura - 31,2 m^3 po podłodze - 26,6 m^2 najwyższy punkt (pośrodku) - wys.188cm. Mimo niskiej wysokości antresola jest użytkowa - aktualnie pomieszczenie komputerowo-biurkowe, w przyszłości pokój dziecinny Ponadto antresola otwarta jest na salon barierką, na odcinku w sumie 5,5m - przez co również jest dogrzewana przez ogrzewanie w salonie Salon Również dosyć złożony obliczeniowo, wobec czego podaję wymiar kubatury oraz po podłodze: grzejniki - CV22 dł.70cm, wys.60cm, do tego na tej samej ścianie pod oknem dachowym CV22 dł.100cm, wys.60cm kubatura - 51 m^3 po podłodze - 21,5 m^2 Salon jest też otwarty na korytarz, na odcinku 1,70m (korytarz z salonem tworzą na planie literę L) Sypialnia Również kilka skosów, podaję kubaturę oraz wymiar po podłodze grzejnik - CV22 dł.90cm, wys.60cm kubatura - 22 m^3 po podłodze - 11 m^2 Korytarz grzejniki - CV21 (lub CV12 - dwie płyty posiada, od frontu i od tyłu, mniejsza odległość między płytami niż w pozostałych), wymiar dł.90cm, wys.60cm - wymiar po podłodze - 4,8 m^2 - wysokość - 2,45 m Kuchnia grzejnik - CV22 dł.90cm, wys.60cm - wymiar po podłodze - 13,2 m^2 - wysokość - 2,4 m Łazienka grzejnik - CV22 dł.90cm, wys.60cm - wymiar po podłodze - 6,3 m^2 - wysokość - 2,43 m
  2. Dobrze, dostarczę najszybciej jak się da parametrów. Będzie ciężko, bo poddasze to jest z licznymi skosami, do tego z antresolą otwartą nad salonem, ale zmierzę co tylko się da i zamieszczę, razem z planem mieszkania. Ale mam pytanie w sprawie ostatnich parametrów o których napisałeś - np. 75/55 - chodzi o temperaturę zapewne w rurach? W jaki sposób to sprawdzić/zmierzyć? Bo zwykle temperaturę w kotle reguluję również pokrętłem na samym kotle - jak się robi ostrzejsza zima to trochę zwiększam.
  3. Dziękuję za odpowiedź. Czy byłbyś w stanie pomóc mi przy prawidłowym fachowym obliczeniu nastaw wstępnych? Jeśli tak to jakie informacje byłyby potrzebne? I czy jeśli mowa o pompie, to należy ją wymienić? Czy wystarczy jakoś ją ograniczyć elektronicznie?
  4. Właśnie zmieniłem trochę nastawy, i wydaje mi się, że grzejniki pracują ciszej. Do tego zrobiłem później test, i na odkręconych na maxa termostatach nagrzewają się też w miarę równomiernie. W odpowiedzi na post Instalacjatora dodam, że chodziło mi o głośność pracy samych grzejników, a nie pompy w kotle (bo pewnie to miałeś na myśli?) W każdym bądź razie, serwisant Viessmana będzie w przyszłym tygodniu na przegląd kotła, zapytam się o taką pompę. Czy chodzi o wymianę obecnej i włożenie nowej do środka kotła? A może da się podłączyć do pompy zewnętrzny potencjometr sterujący napięciem który elektrycznie ograniczałby jej moc? ;) Stosował ktoś takie rozwiązania?
  5. To znaczy, że powinieniem wykonać regulację nastaw w taki sposób w jaki napisałem? I które grzejniki mają pierwszeństwo? Te wyżej czy na poziomie kotła? EDIT: OK, po ponownym przeczytaniu Twojego posta sie zorientowałem że jest tam odpowiedź na moje pytanie drugie;) Czyli w kolejności od najdalszych do najbliższych grzejników do kotła, a reszta tak jak wcześniej wywnioskowałem? Poza tym kolejne pytanie - czy dokręcając głowice termostatyczne należy posługiwać się kluczem, czy dokręcać je tylko ręcznie i to wystarczy?
  6. Dziękuję za odpowiedź. Niestety wydaje mi się, że pompa w moim kotle nie ma możliwości regulacji. Chyba że inwazyjnie stosując zewnętrzny element - stosował ktoś kiedyś takie rozwiązanie może? Jeśli chodzi o zamianę miejsc powrotu i zasilania to mocno wydaje mi się, że brałem to pod uwagę przy ustaleniach z hydraulikiem i nawet sprawdzałem poprawność. A w jaki sposób miałaby odbyć się regulacja grzejników? Rozumiem, że odkręcam wszystkie termostaty, włączam kocioł... i co dalej?:) Zmieniam nastawę zaworu aż będzie cicho na danym grzejniku i przechodzę do następnego? Czy w pierwszej kolejności te powyżej kotła czy na poziomie kotła?
  7. Witam, Posiadam w mieszkaniu instalację CO z rurek miedzianych, do tego 8 grzejników płytowych KERMI (CV22) z zaworami termostatycznymi(z czego dwa znajdują się powyżej poziomu kotła). Instalację zasila kocioł kondensacyjny vitodens 100-W. Mieszkanie jest nieduże, ok 60m^2. Grzejniki są odpowietrzone (już kilka razy). Ciśnienie wody w instalacji jest na poziomie mniej więcej 1,5 Bar. Od początku istnienia instalacji (czyli jakieś dwa lata) słychać stosunkowo głośny szum wody w grzejnikach (nawet przy odkręconych na maximum termostatach przy grzejnikach). Znalazłem gdzieś informację, że być może da się to naprawić poprzez poprawne "kryzowanie" grzejników. Aktualnie wszystkie mają ustawione nastawy "N". Dodam też, że grzejniki rozgrzewają się w miarę równomiernie - nie jest tak, że przy odkręceniu wszystkich te najdalsze są zimne. Kocioł jest też w miarę w centralnym punkcie instalacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.