Skocz do zawartości

wojtek1971

Forumowicz
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana wojtek1971 w dniu 7 Lutego 2012

Użytkownicy przyznają wojtek1971 punkty reputacji!

Osiągnięcia wojtek1971

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Normalnie. Folie paroizolacyjna klładzie się po ciepłej stronie czyli poniżej izolacji termicznej . Jeżeli zrobi sie to odwrotnie to para wodna dochodzącą do niej skropli się i zamoczy wełne . Sprawdź jak ta polepa jest zrobiona i jaki jest jej stan od strony strychu . Chodzi mi o to czy nie wystają jakieś druty wiążace słome bo mogą uszkodzić folię . Sama słoma jeśli jest ostra może to zrobić . To trzeba zabezpieczyć . Potem kładź sobie wełnę jak chciałeś w dwóch wastwach przekladkowo i tyle . Jak chcesz zwiekszyć pewność to pomaluj sufity podwieszane w tych pomieszczeniach farbą lateksową dwukrotnie i tyle .
  2. Większych bredni nie można ????
  3. Ciekawa rada z tą wentylacją pomiędzy sufitem podwieszanym a belami stropowymi :)). To po co w ogóle ocieplać? Wentylacja wskazana przez ciebie to jeden wielki mostek termiczny i to OGROMNY !!!!!. Wentylacja stropodachu powinna być nad ociepleniem a nie pod nim . Lepiej już jej nie robić niż robić ją w taki sposób.
  4. Tylko co te przykłady maja wspólnego z brakiem kontroli nad spalaniem gazu ? Jak otworzysz okna to czy to gaz czy pellet i tak ciepło idzie sobie na zewn. Jezeli masz gosci ciepłolubnych , to czy gaz czy pellet masz dwie opcje . Albo muszą sie dostosowac do 20 st albo im celowo podnosisz zadaną temp. pomieszczeń do 22 np . Jak zuzywają więcej wody to czy gaz czy pellet albo im oświadczasz że limit ciepłej wody się na dany dzień wyczerpał albo dogrzewasz . Nie ma różnicy . Tak pojety czynnik ludzki nie wpływa na brak kontroli tylko powoduje że aby nie było drożej musisz gosci grzecznie lub mniej grzecznie wyautować z domu :)
  5. No teraz to już tego nie rozumiem... :( O jakim czynniku ludzkim mówisz ? Przy porządnym sterowniku uwzględniającym temp zewn i wewn. oraz charakterystykę budynku , typu ogrzewania itp. czynnik ludzki ogranicza sie do tego czy chcesz mieć komfort czy lekko chłodno czy ... zimno . Tak samo jak w przypadku kotła na pellet o którym piszesz. Czy chodzi ci o coś innego?
  6. Nie narobiłeś bigosu bo przy braku odpowiedniej automatyki sterowania jest to prawda .
  7. Np. tu.... Użytkownik sambor dnia 16 sierpień 2012 - 23:58 napisał Ja potwierdzam - gaz jest drogi i nie kontrolowany w użyciu - bierze się go tyle ile się chce a potem płacz przy płaceniu - sam tak mam - nie tak dawno rachunki po za sezonem po 300zł/ 2msc a ostatnio po urlopowej wizycie rodziny skoczyły do 530zł/ 2 msc - masakra!!!
  8. A możesz wyjaśnić co ma piernik do wiatraka z tą odległością?
  9. W moim domu :)) w sterowniku Buderusa RC35 brana jest pod uwagę tzw temperatura tłumiona której wartośc nie jest równoważna wprost aktualnej temperaturze zewnętrznej . Wspólczynnik tłumienia jest zależny od rodzaju konstrukcji budynku . Nie ma w ten sposób "nerwowych ruchów " sterownika . Do tego dochodzi rodzaj ogrzewania budynku ( np podłogowe ) , temperatura wewnętrzna oraz ustawiany wpływ ( ważność) temp wewn pomieszczenia wobec temp zewnętrznej . W ten sposób można dostosować prace sterownika do warunków i upodobań. Wg mnie sterowanie pogodowe nie jest pomocniczne . To raczej sterowanie wg temperatury pomieszczenia jest pomocnicze a to pierwsze główne. Takie są zresztą nastawy fabryczne. Ktoś na forum (w innym temacie ) napisał , że ogrzewanie bezobsługowe ( gazem czy prądem ) jest pozbawione kontroli użytkownika i dlatego często są wysokie rachunki . Sterowanie pogodowe w ogromnym stopniu rozwiązuje ten problem . Nikt przecież nie będzie biegał bez przerwy i regulował pracę kotła . Taka stała kontrola powoduje oszczędności i myślę że nie tylko w kotłach kondensacyjnych ale tych turbo i z otwartą komorą spalania .
  10. Jak masz taki styl polemiki to sorry . Nikt ( ja też nie ) nie mówi , że gaz jest tanszy niż węgiel . Najpierw trzeba ci złożyć udokumentowany raport żeby z tobą polemizować?
  11. No i super. Tylko co z tego wynika ? Wszyscy powinni opalać węglem? Tematem był koszt ogrzewania gazem , a nie dyskusja co lepsze gaz czy węgiel. Są tacy, którzy z założenia nie chcą opalać węglem , nie chcą osobnych pomieszczeń na tyle odizolowanych od pomieszczeń mieszkalnych aby trzymać węgiel , kocioł i ten cały brud . Nie chcą tego czyścić , wynosić popiołu i bawić się z obsługą . Gaz jest droższy choć nie wiem czy dwa razy od węgla . Czy za każym razem wg ciebie tak jest , czy tylko w twoim przypadku . Czy jak ktoś płaci za ogrzewanie gazem domu ( i tylko domu , nie mówmy o CWU ) np 3000 pln/rok , to za węgiel bedzie płacił 1500 ? A jak płaci 2000 za gaz , to za węgiel płaciłby 1000 ? Nie wydaje mi się , że tak jest zawsze . Wybór paliwa docelowego jest kwestią akceptacji kosztów związanych z tym wyborem ( np gazu ) . Poziom ich można w jakims przybliżeniu okreslić zanim się wybuduje dom i wtedy decydować. Jak ktoś chce mieć gaz np. to tak projektuje dom i go buduje żeby osiągnąc AKCEPTOWALNE dla siebie przyszłe koszty . Więc może skończ z sugerowaniem że posiadacze gazu ściemniają podając koszty ogrzewania gazem i ciesz się że opalasz węglem
  12. Proponuje abyś zaprosił kominiarza do domu . Tu nie ma co dyskutować tylko wzywać fachowca , no pod warunkiem, że ten który przyjdzie nim jest :)
  13. Nie się płaci tylko można płacić . Ta różnica zależy od izolacji .
  14. Woda się zdązy wychłodzić bo pewnie w tych godzinach i pomiędzy ktoś z tej wody korzysta co powoduje dopływ nowej zimnej
  15. Ten kocioł jest pewnie z otwartą komorą spalania , czyli pobiera tlen do spalania w otoczenia . W takim razie po pierwsze nie można zabierać się za uszczelnienia okien i drzwi bo starsi państwo zasną snem wiecznym z powodu czadu!!!!. Tak samo by było z piecem kaflowym . Można ocieplać strop i podłogi od strony piwnicy ale to mimo wszystko niewiele wniesie przy gazie . Rachunki bedą takie że te 10-12 tysięcy trzeba będzie przeznaczyć na dofinansowanie ogrzewania w najbliższych 2 latach a to wersja optymistyczna . Generalnie chyba lepiej jest zapłacić komuś za noszenie węgla . Staraczy na dłużej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.