Skocz do zawartości

Bolczaczko

Stały forumowicz
  • Postów

    400
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Bolczaczko

  1. Cześć, zna ktoś ten produkt Atlantic Egeo-2 250L z wężownicą ? Chciał by poprzez wężownice zimą grzać wodę z kotła, a latem poprzez Pompe ciepła, połączoną dodatkowo z kilkoma panelami. Szukam taniej pompy, z przyzwoitymi parametrami.
  2. Cześć, w łazience mam ogrzewanie podłogowe. Lecz nie ma go w brodziku i pod wanną która jest wpuszczona w posadzkę. Dodam że wanna ma murowaną obudowę. Chciał bym wymienić wannę na wolno stojącą, wypadało by aby posadzka była ciepła w okolicy wanny... i brodziku. Jak dołożyć ogrzewanie? Wpiąć się w obecną pętle? Mam piwnicę, może puścić nową pętle piwnica i do rozdzielacza? Nie będzie się zapowietrzać? Co radzicie?
  3. Obecnie przekroczyłem 2000kwh jakoś trzykrotnie, także rachunek za prąd rocznie to okolice 10tyś. Chcę zamontować fotowoltaikę, znalazłem zestaw 10kw, za 22tyś z montażem własnym. Nasłonecznienie wiosna,lato,jesień duże, budynek z płaskim dachem, zimą zacieni sporo duży dąb. Jak uważacie czy przy moim zużyciu te 10kw będzie ok? Dodam że ograniczam obecnie zużycie prądu, głównie na cwu, które zimą grzeje również przez C.O. a na lato chcę też założyć kolektor ciśnieniowy na dachu. Także cwu będzie mocno wykluczone, ale bez cwu używamy dużo prądu ( brak gazu, suszarka, zmywarka itp, pralka 50 x w miesiącu 🙂
  4. Cześć, czy wątek jeszcze żyje? Dostałem rozliczenie za prąd i pierwsza myśl zakładam foto 🙂 Przekraczam znacznie 2000kw, zużywam jakieś 7000kw rocznie. Obecnie 7000kw kosztuje mnie około 9000pln. Myślę aby założyć 10/15kw. Jak to teraz wygląda obecnie? Jak produkcja w tym roku? Jakie kwoty sprzedaży? ( u mnie enea ) Warto inwestować?
  5. Sprawdziłem u mnie kwh wychodzi 1,2 zł... Policzyłem przy niskiej sprawności kotła zużycie kwh obecne z sosny. Wychodzi jak w wyliczeniach, około 10000kwh. To przy pompie zakładając cop 3, teoretycznie zużyje na samo grzanie 3400 kwh, ktoś mnie poprawi czy mam racje?
  6. Możesz napisać coś o swoim domu, ilości mieszkańców i kosztach ogrzewania ?
  7. Witam, pompa jak w tytule, 7 kw to zapotrzebowanie domu w ciepło właściwe. W sumie pierwszy wynik byl 5kw, ale źródło ciepła zamiast kocioł z buforem, ustawiłem na sam kocioł i po zmianie wyszło już 7kw. (na samym dole link do wyniku) Dom dość dobrze ocieplony, ściany 20 grafit, dach 20 + wełna 5cm w sufitach, piwnica ocieplona jak góra, okna 3 szyby, ogrzewanie podłogowe i w sumie słabe ogniwo to wentylacja. Zimą potrzebuje 25-29'C w rurach aby było w domu 23'C. Co sądzicie o tej pompie? Ma ktoś jakieś spostrzeżenia? Czy monoblok to dobry wybór ? Link https://cieplo.app/wynik/1pdch
  8. W takim razie pada na tego termeta, tym bardziej że w mieście jest serwisant. Dziękuję za pomoc, na pewno jeszcze się odezwę. Ps. Czy taki zasobnik cwu może być, te termeta dość drogie https://www.bridom.pl/kospel-wymiennik-c.w.u.-stojacy-z-wezownica-spiralna-swk-100-termo-top-bialy?gclid=CjwKCAjwlZf3BRABEiwA8Q0qq1YM0tXoavh5MemyYxkSnzUY_RjeK87GMqYzawz3ctinuSKOL1OkMxoCXBkQAvD_BwE
  9. W takim razie ekonomiczniejsze może się okazać niezakrecanie grzejników, lub tylko część. Jeszcze pytanie odnośnie wybranego kotła, czy jest Ci znany ten model? Posiada chyba wbudowany sterownik pogodowy(który de fakto będzie nie używany), może poszukam coś prostszego i tańszego zarazem? ECOCONDENS GOLD PLUS 20 WKJ460
  10. Super dzięki ! Mam kilka pytań co do sterowania, ogrzewanie podłogowe wiadomo, przez sterownik tech, grzejniki temp z ustawionej na kotle. Co będzie gdy grzejniki "pozakrecam", a minimalna temp na kotle to chyba 33'c, a temp na podłogę która przez większość zimy jest wystarczająca to 24/25'c czynnika. Kocioł będzie taktował?
  11. Naniosłem zawory zwrotne na powrotach, filtry, naczynie z zaworem bezpieczeństwa montowane na powrocie bezposrednio przed kotłem.
  12. Wiedzę mam taką jaką zaczerpnąłem z forum, z cierpliwością też kiepsko, myślę że dam radę. Ale... Ogólnie żeby wykonać to ze sprzęgłem potrzebuje tylko sprzęgło, resztę osprzętu pozyskam z obecnej instalacji. Robić ze sprzęgłem? będzie to lepiej funkcjonować?
  13. Na wstępie dzięki za pomoc w stworzeniu obecnej instalacji, trzy sezony pracy bez zarzutu. Domyślam się że są braki w powyższym schemacie, na pewno zawór zwrotny na grzejniki, filtr przed pompa OP. Co jeszcze potrzeba aby funkcjonowało to bezproblemowo?
  14. Witam, mój poprzedni post był chaotyczny, teraz dzieci śpią więc spróbuję pisać z sensem. Chce popełnić przeróbkę instalacji, przejść na ogrzewanie gazem. Planowany kocioł to ECOCONDENS GOLD PLUS 20 WKJ460 Obecnie w części mieszkalnej jest op, obgania to pompa 25/40, przed nią zawór 3d z siłownikiem i tech z pogodynką. Chciał bym zainstalować w piwnicy grzejniki. Myślę aby z termeta bezpośrednio (bez sprzęgła ) podłączyć 3 grzejniki ( w piwnicy), oraz op z powyższym osprzętem (zawór, pompa) W piwnicy temperaturę ustawiał bym ręcznie w okolicach 35/40 'c. Góra sterowana jak dotychczas, pogodowo. Grzejniki będą duże aby niska temp dały komfort w piwnicy. Czy takie coś ma rację bytu? Czy podany kocioł się nadaje? Bardzo proszę ocenić, czy błądzę czy jednak coś z tego może być .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.