Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ariston Class One System 24


nagrzany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam pytanie dotyczące pieca gazowego: Ariston Class One - chciałbym podłączyć do pieca dwa osobne sterowniki pokojowe(jeden na parterze i drugi na piętrze, dosyć popularny temat :) ) i w związku z tym mam pytanie co do złącza TA2 na płycie głównej pieca: czy dobrze rozumiem instrukcje serwisową, że do tego złącza moge podpiąć drugi sterownik dwustanowy(on/off)? Oczywiście zmieniając w piecu wymagane parametry (223 na 1 - Wybór Termostatu podłogowego(0) lub Termostatu pokojowego strefa 2(1)) - i pytanie czy efekt będzie taki o jakim myślę: jeżeli którykolwiek ze sterowników zgłosi żądanie grzania to piec zacznie grzać, tak? Z góry dzięki za pomoc! 

Screenshot 2020-10-27 at 16.03.41.png

Screenshot 2020-10-27 at 16.12.38.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak na schemacie narysowano , do bus podłączony jest sterownik modulowany np sensys lub cube w parametrze serwisowym 421 wybieramy termostat modulowany lub termostat modulowany + sonda zewnętrzna , sterownik przypisujemy do strefy 1 , natomiast sa dwa sposoby podłaczenia drugiego sterownika np , na pietro 1 sposób sterownik on/off podpinamy zgodnie ze schematem pod TA1 , tam jest zworka  , 2 sposób nabardziej korzystny podłaczenie drugiego sterownika modulowanego pod bus , przypisanie go do strefy 2 ,

trzeba zachowac biegunowośc w sterownikach ,oraz  nie mogą być to 2 sterowniki z s netem .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.