Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ekipa budowlana doradziła mi przy budowie komina z wkładem ceramicznym wejście pod kątem 45 stopni.....bo planowałem wkład kominkowy ale ceny trochę mnie przeraziły i postanowiłem podłączyć ładną " kozę".
W tym miejscu pojawił się problem; wejście od góry sporo wystaje a od dołu jest krótsze. Znalazłem taką wkładkę https://kominy-online.pl/kominy-czar...dcZH8Whidm1qYk, super rozwiązanie ale w obecnym stanie będzie mocno odstawało w górnej części od ściany zrobi się taki klin.
Jeden fachowiec może zbić tą ceramikę i przerobić wejscie na 90stopni ale to wiąze się z kuciem w plecach komina co mnie się nie widzi (a wręcz przeraża).
Do tego teraz jak kładzione były tynki ekipa paliła sobie w roboczej kozie i wejscie do komina pękło nie ukruszył się a nic tylko jest taka sznyta:/ i nie wiem czym się tutaj przejmować......
Przerabiać czy podpinać wkład aby było mniej przerabiania zgłupiałem,......
znalazłem kleje do ceramiki i może taką łatę nasmarować od góry

Proszę o poradęsmile-2.gifbash.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez camino4
      Modyfikacja kotła camino 3 dozamet na camino 4 eko desing została osiągnięta, czekamy na pytania dotyczące zakresu ewentualnych zmian, samodzielnego montażu innych pytań dotyczących camino 4.
    • Przez On36
      Witam
      Chcialbym sie dopytac o  sugestie w kwestii wykonania instalacji CO. Jestem w trakcie budowy 4 domkow "letniskowych" okolo 60m2 kazdy. Koncepcja byla taka, ze beda wynajmowane tylko latem i zamontuje sie w kazdym bojler elektryczny. Byla to nieprzemyslana decyzja ,wydaje mi sie bledna i za dwa tygodnie widze sie z architektem ,ktory zrobi projekt instalacji. Po przeczytaniu opinii na temat elektrycznych bojlerow nie wyobrazam sobie ,ze wczasowicze mieliby czekac godzine lub wiecej az sie woda zagrzeje. 
      Jaka moc pieca bylaby odpowiednia na ogrzanie 4 domkow, ktore sa ocieplone. Czy bedzie tu potrzebny jakis duzy bojler na wode? Nie bardzo bedzie miejsce na taki zbiornik ,tak jak pisalem za 2 tygodnie bede mial rozmowe z architektem ,ale chcialbym wiedziec co najlepiej by sie sprawdzilo w takiej sytuacji.
      Domki sa pojedyncze ,oddalone od siebie o  okolo 1.5metra jeden od drugiego. Mieszkam w Anglii, tutaj mam piec w domu tzw combi boiler ,ktory nie ogrzewa mieszkania w momencie kiedy ktos uzywa wody- nie ma zbiornika. Sprawdza sie to ekstra w domku jednorodzinnym ,ale takie rozwiazanie nie przemawia do mnie w sytuacji ,gdzie mozliwy jest wynajem w sylwestra i trzeba zapewnic ogrzewanie plus ciepla wode w roznych porach dnia.
      Inna sprawa to jak to bedzie wygladalo w zime ? Czy rury musza byc zakopane na duzej glebokosci ? Oizolowane jakos specjalnie? jak nikogo nie bedzie w zime, to czy  musze koniecznie spuszczac wode zeby nie rozwalilo rur? Jak to zrobic jesli beda na glebokosci metra? Kiedys mialem oczko wodne zima rybki mialy sie dobrze na glebokosci 1.2 m z tymi rurami bedzie podobnie ? Wybaczcie ,ale jestem zielony w temacie a chce sie troche przygotowac do rozmowy.
      Pozdrawiam i z gory dzieki wielkie za odpowiedzi.
    • Przez Witalis
      Witam chciałem zrobić sobie palnik na pelet do pieca camino macie jakieś schematy wymiary itp. Oglądam filmiki czytam ale wymiarów nigdzie nieznalazłem jak macie jakieś doświadczenia w temacie proszę o podpowieć.:-) :-) :-) :-)
    • Przez dawidm789
      Witam. Posiadam piec zwykłego kopciucha. Już dawno bym złozył wniosek i starał się o dotację na piec na pellet ale mieszkam we wspólnocie 4 rodzinnej i nic nie można zrobić z dotacjami. A więc chciałbym w tym kopciuchu założyć dmuchawe i sterownik żeby utrzymywał mi zadaną temperaturę. Teraz mam tak że w połowie nocy mi wygasa bo nie mogę narzucić pełnego pieca ponieważ zaraz by się gotowało. Tak samo za dnia staram się narzucać po poł pieca i muszę chodzić co 2 godziny. Czy mogę bez problemu założyć dmuchawę i sterownuk do tego pieca?? jak tak to czy każej firmy czy musi być jakiś specjalny??

• Przez mKochu
      Witam. 
      Od dłuższego czasu zmagam się z dymem który wychodzi z pieca na mieszkanie. 
      Podczas podkładania do pieca, dym wychodzi na zewnątrz, gdy otworzę drzwiczki , badź dolną klapkę górnymi drzwiami wychodzi dym.. Wyczyściłem komin, piec u góry i styłu i delikatna poprawa.. Co jest nie tak? Nie znam sie na piecach, zacząłem palić od niedawna i stąd moje pytania..  Piec Camino, nie wiem jaki model, ale taki sam jak na zdjeciu 
      Prosze o pomoc, bo dusze się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.