Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie odnośnie kotła 30 kw Dawex


Baker35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem nowym na forum i nie wiem czy dobrze zamieściłem temat , więc proszę o wyrozumiałość .

Kupiłem w październiku kocioł 30 kw Dawex z Pleszewa , zasobnik paliwa 170 kg ,instalacja starego typu (rury grube ) , zamontowany zawór 4d, dwie pompy c.o i cwu,

grzejniki wiekszość nowych , nie wszędzie termostaty , dom 250 m grzewczych , częściowo ocieplony ( nie skończony ) moje pytanie , czy to normalne że zasobnik paliwa ledwo starczy

na 4 doby ? temperatura na zewnątrz na plusie , ustawienia sterownika Argon 3 , ekogroszek niby 29 kaloryczności

podawanie -13 s

przerwa -70s

dmuchawa -12 (0-50)

przerwa w podtrzymaniu -12 min (0-90)

przedmuch w podtrzymaniu -12s (0-50)

krotność podawania -1(0-10)

ustawiony na priorytet ciepłej wody 48 stopni, boiler 150l , po tym załącza się pompa c.o

zadana temperatura kotła 60 stopni , zawór 4d ustawiony na między 5-7 , czyli na grzejniki idzie na termometrze 48 stopni a wraca na mieszalnik 38-40 stopni i to samo na powrocie , poma c.o ustawiona na 1 bieg . 

jeżeli kocioł bierze w normie to ok , po prostu wymienię sobie zasobnik na większy , bo nie chcę mi się zasypywać go co 3-4 dni ,a jeżeli coś jest nie tak to proszę mi dać informację .

Co prawda wcześniej miałem kocioł zasypowy na miał , rozpalałem go każdego dnia , więc zasypywanie ekogroszku co 4 dni to i tak wygoda :)

Pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.