Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant instrukcja


riattt

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego OLUTUS, jeszcze raz DZIĘKI. Ale może masz jeszcze linka do instrukcji tego kotła, ale dla instalatorów?

Rodzina zażyczyla sobie abym przeniósl kociołek z łazienki do kuchni, między szafki. W łazience rura podwójna koncentryczna jest wpuszczona do komina i nim wyprowadzona na dach. W kuchni nie mogę tego zrobić i muszę wyjść z rurami  na zewnątrz przez mur.

Chcialbym najpierw poczytać o co chodzi. Kiedyś miałem piecyk kondensat DeDietricha i mialem fajne dwie instrukcje w których wszystko było. W tej instrukcji od kociołka Villiant nie ma nic na temat jego montażu i odprowadzania spalin.

To tyle

Sorru, że zawracam głowe w taki upał.

Pozdrawiam

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy tej mocy kotła nie wolno wyprowadzać spalin przez ścianę poziomo nawet w zabudowie jednorodzinnej i minimum 4m do granicy działki. Pozostaje komin w szachcie albo elewacja ale to droższe rozwiązanie. Niezależnie od tego musimy pamiętać o maksymalnej długości przewodu spalinowego. Myślę że najlepiej jak poprosisz lokalnego autoryzowanego instalatora Vaillant żeby cię odwiedził i doradził i żebyś miał pewność że wszystko będzie działać ok. Listę instalatorów masz na stronie :

 

https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/kontakt/sprzedaz-i-serwis/autoryzowany-instalator-serwis/

 

Link do screena do strony instrukcji instalacji masz załączony. Wrzuciłem PDF ale linki coś się chrzanią i nie otwiera się.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

55575b0e171377d7d8667df8d44e375f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
 
 

 
Przy tej mocy kotła nie wolno wyprowadzać spalin przez ścianę poziomo nawet w zabudowie jednorodzinnej i minimum 4m do granicy działki. Pozostaje komin w szachcie albo elewacja ale to droższe rozwiązanie. Niezależnie od tego musimy pamiętać o maksymalnej długości przewodu spalinowego. Myślę że najlepiej jak poprosisz lokalnego autoryzowanego instalatora Vaillant żeby cię odwiedził i doradził i żebyś miał pewność że wszystko będzie działać ok. Listę instalatorów masz na stronie :
 
https://www.vaillant.pl/klienci-indywidualni/kontakt/sprzedaz-i-serwis/autoryzowany-instalator-serwis/
 
Link do screena do strony instrukcji instalacji masz załączony. Wrzuciłem PDF ale linki coś się chrzanią i nie otwiera się.
 
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
55575b0e171377d7d8667df8d44e375f.jpg&key=4431185447cc1ff4e2ce9aeca78ec2b98abb542680df1d66290168cb0402a3a1


IMG_20180728_130147.jpeg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego OLUTUS, sesteś skarbnicą wiedzy.!!!!! Wielkie DZIĘKI. Sciągnołem i otworzyłem instrukcję instalacji i konserwacji turbo TEC pro i jest to to czego szukałem. Dla pełni szczęścia brakuje mi jedynie "instrukcja montazowa instalacji powietrza i gazu odlotowego". Wielkie sorry ale moze pomożesz jeszcze raz zdobyc linka do tej instrukcji? Widzę, że masz jakies talemne sposoby na dotarcie do tych dokumentów bo jak ja próbóje na stronie www Vaillanta to wywala mi info, że nie znaleziono tego dokumentu. Bardzo proszę, jak masz chwilkę to podpowiedz,

Pozdrawiam

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji systemów powietrzno spalinowych nie mogę znaleść na stronie niestety. Musisz z jakims instalatorem porozmawiać. Myślę że przekrój 80/125 raczej wchodzi w grę. Jak zrobisz z kwasówki to nie będziesz musiał nic wypruwać w przyszłości przy zmianie na kocioł kondensacyjny. Tylko nasade komina wymienisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.