Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się na forum.

    Możesz przeglądać forum bez rejestracji. Jeżeli chcesz zadać pytanie lub odpowiedzieć zarejestruj się lub zaloguj jeżeli masz już konto. Także zdjęcia i załączniki są dostępne tylko po zalogowaniu. Zapraszamy.

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'Sztoker' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Kotły, piece i inne źródła ciepła
    • Kotły z podajnikiem
    • Kotły zasypowe
    • Kotły gazowe
    • Pompy ciepła
    • Kotły i piece elektryczne, promienniki podczerwieni
    • Kominki, kozy i inne piece
    • Inne tematy o kotłach i piecach
  • Inne sposoby ogrzewania
    • Kolektory słoneczne
    • Ogrzewanie niekonwencjonalne
  • Instalacje
    • Instalacje CO i CWU
    • Kominy dymne i spalinowe
    • Wentylacja i rekuperacja
    • Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
  • Inne tematy związane z ogrzewaniem
    • Opał
    • Izolacje
    • Kwestie finansowe
    • Ogłoszenia drobne
    • Instrukcje, DTR, artykuły, narzędzia, programy...
  • Tematy różne
    • Sprawy organizacyjne
    • Przywitaj się
    • Rozmowy na dowolny temat

Blogi

  • Blog forum.info-ogrzewanie.pl
  • Ogrzewania podłogowe

Kategorie

  • Aktualności
  • Poradnik
    • Kotły/piece
    • Energia odnawialna

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Co ogrzewam?


Instalacja


Źródło ciepła


Adres strony www


Skype


Lokalizacja


Zainteresowania

Znaleziono 5 wyników

  1. Witam wszystkich. Tak na wstępie - od dwóch sezonów jestem posiadaczem sztokera 25 ze sterownikiem puma pid i ogrzewam dom ok. 140m2. Nie powiem, że jestem szczęśliwym posiadaczem - za każdym razem jak wchodzę do kotłowni to zastanawiam się dlaczego odebrało mi rozum wybierając ten kocioł. Spalanie to ok 15-20 kg przy temp. blisko 0 do 40 przy -20. Przede wszystkim denerwuje się patrząc na pracę - temperatura spada a sterownik nie może się zdecydować czy się rozbujać czy nie. Do tego stopnia, że przy 55 zadanych spuszcza kocioł poniżej 50 i dopiero zaczyna rosnąć. Natomiast jak "przegrzebie" w palenisku to temp. od razy zaczyna rosnąć i to bardzo szybko. Jak ustawię wyższy kopiec "-2" to niedopala i całe palenisko jest zawalone żarem a jak obniże do -3 to ma kłopoty z rozbujaniem. Jak włączyłem ADC to w ogóle zasypywał się węglem i po całym dniu trzymał 0% Do tego węgiel w palenisku dość mocno nawarstwia się a na wylocie jest górka popiołu. Ustawienia mam takie: podawanie 14/55, histereza 1, prędkość dmuchamy 100/4 i min. moc 4, Obecnie mam 55 st. na kotle i wszystkie grzejniki z głowicami termostatycznymi. Muszę dodać, że komin na zewnątrz mam cały w sadzy. Przy czyszczeniu grzebałem też trochę przy przesłonie powietrza pod paleniskiem. Powoli już tracę cierpliwość do niego. Macie może jakieś porady lub słowa pocieszenia. Pozdrawiam Łukasz
  2. Dzień dobry. Mam do Was kilka pytań i spraw budzących mój niepokój przed pierwszym sezonem grzewczym: Sztoker+ 8kW, mini-ster pid. 1. Połączenie flanszy podajnika z kotłem. Wcześniej nie rzuciło mi się to w oczy, ale jakiś dziwny dystans tutaj występuje, i nie wiem skąd wynika. Niby między koszem a korpusem kotła nie ma takiej przerwy, jak ta przy dmuchawie. Wygląda to co najmniej nienaturalnie. Jak to w obecnej sytuacji poprawić, kiedy nie mogę po prostu jednego z drugim 'dopchnąć'? Obawiam się o nieszczelności powietrza, i ewentualne powiązanie z problemami nr. 2 oraz 3. 2. Parametry spalania - śmietnik w popielniku. Ekogroszek Sztygar Ultra 26-28 MJ/kg z Leroy Merlin, jak narazie tym palę. Suchy. Potencjał podajnika sprawdzony = ~11,2 kg/h Podawanie - 10 s. Przerwa - 75 s. Max obroty dmuchawy - 60% Podtrzymanie - 8 min. Czas przedmuchu - 25 s. Dawka w podtrzymaniu - 10s. Co ile dawka w podtrzymaniu (krotność) - 1 Temp spalin - nieznana, czekam na dostawę termometru do czopucha Na moje oko niedopala się węgiel, i dużo 'popiołu'. Kocioł czyszczony kilka dni temu. Co do zmiany w parametrach? Czy w tym palniku ruszt powinienem dać na silikon? Czy pkt 1. może mieć wpływ na problemy ze spalaniem? 3. Cofanie żaru do ślimaka Z jednej strony węgiel niedopalony, więc zwiększałem przerwę, a z drugiej przy długiej przerwie żar cofa się do ślimaka. Spalanie występuje często na czole ślimaka, zamiast te 5-10 cm dalej - szczególnie w podtrzymaniu, przedmuchu i wyjściu z podt. Jak tu znaleźć złoty środek, żeby w popielniku był popiół, i nie cofało ognia? A może pkt 1. działa tu niekorzystnie i powoduje cofki? Bardzo proszę Was o pomoc i porady. Pozdrawiam serdecznie.
  3. Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem pieca Sztoker 25 KW od 2012 roku, nie miałem z nim żadnego problemu aż do dzisiaj. Zaczął mi głośno chodzić motoreduktor Typ DRW 30/50/FC - 1200 pozycja pracy BS2. Dzwoniłem do Komiz i z tego co Pan mi zasugerował to kupno nowego motoreduktora za 800 zł , gdyż nie opłaca się jego naprawiać. Pytanie mam do Was, jaki motoreduktor polecacie? Pozdrawiam
  4. WewWitam, Niedawno zamontowalem pięć, wszystko niby działa jak należy tzn ciepło jest, ale.... No właśnie 1 Gdy pięć ogrzewa cwu to coś dziwnie buczy dźwięk ustaje gdy wyłącze grzanie cwu. 2 Pytanie zawor 4d jak on działa bo wydawało mi się że priorytetowo ustawia temp 55 na piec, a tym czasem zawór w pierwszej kolejności trzyma temp. za zaworem. 3 Gdy termostaty na grzejnikach się zamykają wytwarza się podcisnienie a słup spada do wysokości poniżej wysokości grzejników. Poniżej przesyłam zdjęcia instalacji, prosiłbym o opinię ewentualne wskazówki, bo hydraulik owi jeszcze nie zaplacilem. Dodam że układ co otwarty, piec w piwnicy, ogrzewane mieszkanie na 1 tj. jakieś 5m powyżej pieca na oko. pozdrawiam.
  5. Witam. Mam problem z kotłem CO a mianowicie Sztoker 8kw. Używam go drugi teraz sezon. Piec był kupiony w Obi. Mianowicie od czasu do czasu gasnie mi w piecu. Przyjdzie czas że normalnie chodzi pali się przez tydzień dwa i coś go trafi i np dziś rano zgasło. Na początku roku pamiętam jak mi osmolilo pięć tutaj jak popielnik, drzwiczki palenisko. Nie wiem od czego może dlatego że był za mały nadmuch. Ciężko stwierdzić mi bo nie jestem fachowcem. Metraż domu mały 50m2 3 grzejniki plus drabinka w łazience. Nie ma bojlera na wodę. Nastawy mam takie. Czas podawania 10sek przerwa w podawaniu 55sek, dmuchawa 40%, przedmuch w podtrzymaniu co 15min 40sek. I co drugi przedmuch podawanie 15sek. Jeszcze sek w tym że jak wyczyszczę piec to teraz akurat 3 tyg nie czyściłem to było pełno już za górnmi drzwiczkami tego nie wiem przepalonego popiołu czy jak się zaiey. Czy to możliwe że po 3tyg się tyle nazbierało?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.