Skocz do zawartości

warzone

Nowy Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez warzone

  1. Dzięki wielkie @sambor i @Uzytkownik2 - obniżenie parametru z P4 do P3 spowodowało nieznaczny spadek na rotametrach. W diagnozie, pozycja "Pompa c.o" zmniejszyła swoją wartość procentową o 12% z 76%. Kolejna zmiana parametru do P2, spowodowała, że wartość pozycji "Pompa c.o" spadła do 41%, wyraźne obniżenie przepływu na rotametrach. Odnośnie strat hydraulicznych wynikających z instalacji również załapałem, dzięki!
  2. Dzień dobry, Zastanawiałem się na parametrem w sterowniku CW400 „Charakterystyka wykreślna pompy”, z tego co widziałem jest on również dostępny w sterownikach Buderus RC300 i prawdopodobnie w innych sterownikach. Aktualny parametr w przypadku mojego pieca to: Charakterystyka wykreślna pompy – Delta P4 – parametr był ustawiony przez „Janka serwisanta, który nie odbiera telefonu” lub był domyślnie ustawiony. Piec na I piętrze, grzanie na trybie ręcznym, pogodynka – opis na moim profilu. Czy zmieniając ten parametr np. z P4 na P1 działanie pompy C.O spowoduje, że ciśnienie dyspozycyjne pompy zmniejszy się z 300mbar do 150mbar i przez to osiągnę większe natężenie przepływu z 600 do 1000 ( i tym samym na moich rotametrach powinien zwiększyć się przepływ)? Podejrzewam, że coś mieszam, bo wydawało mi się, że w tym wypadku, większe ciśnienie w układzie = większy przepływ w układzie (czyli wartość na rotametrach wrośnie). Będę bardzo wdzięczny za informację zwrotną czy dobrze interpretuję dany parametr lub prawidłowe wyjaśnienie.
  3. Dziękuję bardzo za konkretną i szybką odpowiedź Viqud 😃. Masz u mnie piwko. Ta kwestia jest już dla mnie jasna. Parametr przestawiony, studiuje dalej. Temat do zamknięcia.
  4. Moja głupota, z góry założyłem, że wszystkie ustawienia z kotła dotyczące pracy palnika są możliwe do zmiany ze sterownika CW400 z menu serwisowego. Dziękuję bardzo za sugestie i cenne podpowiedzi. Te wyświetlane kody alarmowe to jest bajka. Właśnie zapoznałem się z zaproponowaną instrukcją, teraz spróbuję ją zrozumieć. Zapytam na przyszłość, aktualnie posiadam: 1. Instrukcję montażu dla instalatora – Sterownik CR 400/CW 400/CW 800 2. Instrukcję obsługi Moduł obsługowy CR 400 | CW 400 | CW 800 3. CerapurSmart – instrukcję obsługi, 4. CerapurSmart - Instrukcję montażu i konserwacji dla instalatora 5. Instrukcję montażu zasobnika WST120-5o Czy powinien jeszcze z czym się zapoznać w przypadku funkcjonowania mojej instalacji? Sprawdziłem dane ustawienia o których wspominałeś na moim kotle: 2.3C --> jest: 6K – jeśli dobrze zrozumiałem, palnik będzie wygaszony, jeśli różnica temperatury rzeczywistej zasilania i zadanej temperatury zasilania będzie >= niż 6K i palnik nie włączy się, dopóki nie spadnie poniżej tej wartości, zgadza się? 2.3F --> jest: 1min, nie udało mi się zmienić na 0min, wartość nie obniża się wraz z naciśnięciem dolnej strzałki. Zrobiłem przed chwilą test z podgrzewaniem C.W.U (ręczne uruchomienie). Opis próby po kodach: - przed załączeniem nagrzewania CWU – 200 - po załączeniu nagrzewania CWU – 201 - po osiągnięciu zadanej temperatury CWU – 305, palnik wyłączony, kod po około 1min (czyli zgodne 2.3F), zmienia się na 204 (Aktualna temperatura zasilania jest wyższa niż zadana temperatura zasilania. Kocioł został wyłączony). Odczyt z diagnostyki: Temp. zasilania – wart. zadana: 26.0C, wartość rzeczywista temperatury zasilania: 23.1C - palnik wyłączony przez około 29min, po tym czasie – kod 200 i wszystko działa normalnie Wczytując się w zaproponowaną instrukcję, zastanawiam się czy dany parametr 2.3b nie będzie miał również na to wpływu, ale w moim przypadku to 2.3b -> 10min, więc ni jak ma się to z czasem ~29min. Co może mieć tu wpływ na ten czas? Może coś błędni interpretuję lub pomijam. Jeśli jest to bezpieczne chciałbym zredukować ten czas.
  5. Dobry wieczór, Posiadam sterownik pogodowy Cw400 do mojego pieca ZSB-14C (tryb ręczny, temperatura obniżona jest wyłączona). 1 obieg grzewczy. Sposób regulacji: Temp. zewn. z punktem pocz. Od momentu wprowadzenia do się do swoich 4 ścian, staram się coraz bardziej zrozumieć, jak działa mój piec i co jest związane z danymi opcjami w menu serwisowym. Zastanawiałem się nad logiką startów palnika kotła. Chodzi o to, że w moim przypadku, gdy kocioł działa w większości czasu non-stop na niskiej mocy, to w momencie ogrzewania C.W.U, oczywiście przełącza tryb i zajmuję się osiągnięciem temperatury zadanej, natomiast po jej osiągnięciu, palnik kotła wyłącza się na kilkanaście minut pomimo nieosiągnięcia temperatury zadanej w pomieszczeniu. Po danym czasie palnik znowu się uruchamia i działa stale znowu do momentu zakończenia ogrzewania C.W.U. Czy to normalne? Czy da się zmienić ustawienie, aby palnik kotła nie wyłączał się po ogrzaniu C.W.U?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.