-
Postów
18 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez maraso6
-
Gregor Pomocy! Piec sie nie rozpala
maraso6 odpowiedział(a) na maraso6 temat w Inne tematy o kotłach i piecach
Niewiem. Myślałem że to jest przyczyną. Ale teraz zauważyłem że jak podwyższyłem tempreture wody żeby się nagrzała to się włączył piec. Tylko pytanie co później jak ta woda będzie nagrzana ale temperatura w domu spadnie to znów będzie błąd rozpalania.przynajmniej tak mi się wydaje. Bo jak dałem temperaturę wody z ciekawości na 30 stopni to sam piec doszedł do 60 stopni, a grzejniki nie grzały. A tak to mam temperaturę wody na 47 stopni. -
Cześć. Potrzebuję pomocy dlaczego co jakiś czas mi się piec nie rozpala. Jeśli chodzi o piec to mam piec firmy Gregor 11 kw i do tego zawór trójdrożny i termostat. Wszystkie fajnie gdyby nie to że co jakiś czas występuje błąd rozpalania i później ciężko go włączyć. Jak się rozpali to ok juz śmiga. Ale co ileś tam godzin wystąpi błąd rozpalania i ciężko go później rozpalić. Próbowałem zmieniać zawór trojdozny czy to na 3 czy to na msaka na 10. To samo jest. Macie może jakieś porady jak to naprawić?
-
Witam. Mam kocioł Gregor 11 kw 5 klasa. Do tego zawór trójdrogowy z siłownikiem i dwie pompy. Jedna na grzejniki, a druga na bojler. Wszystko ładnie działa tylko mam problem z termostatem, model Rido Bord 161. Otóż chce mieć teraz w domu temperature 21 stopni, mam mieszkanie 80 m2 około tak. Ale to nie ważne no i jak ustawiam ta temperature na tym termostacie, to on w ogóle nie reaguje. Dam przykład mam histereza 0,3 stopnia zawór ustawiony na 2, żeby za gorąco nie było. I ustawiłem na termostacie 19 stopni, a na zawykłym termometrze pokazuje że jest 21.9. Mówiłem o tym hydraulikowi, który mi to podłączał to powiedział, że termostat jest dobrze podłączony. Tylko jak on to powiedział, że zanim temperatura zadana wskazaną będzie na termostacie to już kocioł się wyłączy i nie zdąży dobić do tej temperatury to dziwne jak może nie dobić do 20 stopni. A jeszcze jedno temperature pieca, wody, zaworu termostat odczytuje. To nie wiem czemu on nie reaguje. Może wy wiecie. A i jak zmienię temperaturę to albo jest słońce albo chmura. Ale temperatura się nie zmienia. I też dziwne, że ten termostat zaniża mi temperaturę pomieszczenia o 1 stopień. No i zawory przy grzejnikach wszędzie dałem na 3. Bo jak termostat nie hamuje tej temperatury to zmniejszyłem, nie wiem czy dobrze zrobiłem.
-
Jeszcze jedno pytanie bo zauważyłem, że jak ten serwisant zmienił mi te ustawienia to jednak lepiej chodzi trochę, znaczy nie trochę tylko wg mnie o wiele lepiej bo mi się wydaje że mało teraz bierze pelletu. Ale teraz mrozu nie ma to lekko grzeje mam 20 stopni w domu . Ale teraz jak dzisiaj chce wyczyścić ten piec to czy jak wyłączę ten piec to te ustawienia się nie skasują do fabrycznych? I drugie pytanie jak hydraulik będzie mi przerabiał tą instalacje to czy też nie skasują mi się te ustawienia? Bo jak tak to porobię zdjęcia.
-
Aha ok dzięki za wyjaśnienie. Około 20 stycznia ma przyjść ten hydraulik do mnie to mu to pokaże i zobaczę co z tego będzie. Bo teraz ten piec już jest zabudowany i zależy ile tam będzie roboty przy tym. Ale się zmieści żeby tam wejść. Może nie będzie potrzebował tak dużo tam miejsca... Jak coś to odezwę się jeszcze napisze co powiedział na to.
-
No tylko jak mówię powiem, żeby podłączył prawidłowo te zbiornik przelewowy. To powie no przecież jest podłączony. Jak mu pokaże ten schemat to może powiedzieć no i co ja mam zrobić? Ja też mu dokładnie nie wytłumaczę bo ja się nie znam na tym dlatego dopytuje ciągle o to co ma robić dokładnie.
-
Jeszcze poczytałem, popatrzyłem na ten schemat i może to o to chodzi. Ta jedna pompę mam bo jeszcze sprawdzałem nazwę jest taka sama, a jeśli chodzi zbiornik przelewowy to też mam. Tylko z tym zbiornikiem jest u mnie tak że muszę kontrolować ta wodę i jak coś to ręcznie dopuszczać wodę do układu.
-
Jeszcze w innym pomieszczeniu mogę przełączać na wodę ręcznie i tyle. No wiem że źle zrobił ale teraz nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze. Właśnie dlatego mi powiedział żebym ta pompę cwu zamontował, ten zawór i termostat.
-
A ten mój hydraulik tak się zna też tak jak ja. On mówi, że nawet zbyteczny jest ten termostat i ten zawór trójdrożny.
-
No dobra tylko powiedz co muszę zrobić, żeby osiągnąć ta temperaturę. Napisałeś, że źle zła jest tutaj instalacja to co jakbym dał tutaj ten zawór trójdrożny i jeszcze poprowadził drugą rurę do bojlera to nic by to nie dało?. Bo jak ten serwisant powiedział muszę mieć dwie pompy tutaj, a z tego co patrzyłem jak wygląda pompą to wychodzi na to że jedna już jest przy rurze która idzie do bojlera i na grzejniki nie wiem nie mam pojęcia. Ale tak myślę. I ta niby pompą jest przy rurze która jest przy piecu bym wysłał zdjęcie ale nie można dodawać, że niby za duży plik.
-
Tak widziałem ale ja się na tym nie znam jedynie pokaże hydraulikowi jak przyjdzie. A z tą pompą z tego co zrozumiałem on mówił że jedna już mam to jest ona przy piecu no bojler mam, a druga bym musiał kupić żeby bezpośrednio do grzejników czy tam do bojlera dochodziło. Bo teraz jakbym chciał przełączyć sobie na wodę to muszę ręcznie przełączyć nie w piecu.
-
ok dzieki za doradzenie. Przynajmniej juz wiem co z tym robić, bo tak to to nie wiedzialem co było przyczyną dzieki. Przynajmniej wiem napeeno, ze to to 🙂 tylko jeszcze mam pytanie bo on mi kazał kupić zawór trójdrożny ale firmy afriso wszedłem na stronę afriso i tam jest kilka tych zawór trójdrożnych o różnych cenach ja się go nie spytałem bo to na szybko jaki dokładnie bo myślałem że tylko jeden będzie taki do wyboru i teraz nie wiem który wybrać. Może wy wiecie. No kazał mi jeszcze pompę druga cwu zamontować i termostat
-
Był u mnie dzisiaj serwisant powiedział że mam założyć zaror trójdrożny, druga pompę cwu i ten termostat bo bez tego będzie mi będzie mi ciągle żarło dobrze mi doradził?
-
No widzisz a on mi powiedział że tu jest mały metraż tu po co większą temperatura kotła i ustawił jak najmniejsza i myślałem że większą się ustawia do większych domów z większym metrażowy to czyli tak bym musiał jak np dochodzi temperatura kotła do 61 i wtedy się wyłącza to ja w ustawieniach pieca temperaturę też bym musiał ustawić na 61? Czy coś w rurach jeszcze musi poprawić?
-
Bo fachowiec który mi dobierał piec mówił, że taki będzie dobry. A w sklepie np mówili ze mniejszych pieców nie mają, no ale ten termostat właśnie niby rozwiązuje problem. A z kolei ten inny fachowiec, który mi podłączał piec twierdzi, że ten termostat mi nic nie da. Gregor 5 klasa ecodesing
-
11 kw to może ten regulator pokojowy on by robił tak ze piec by wiecej byl na postoju
-
nieprawda 😄 na kotle jest 56. To jest najniższa temperatura kotła bo przy 55 już się kocioł nie włącza zaraz podam ustawienia wszystkie. USTAWIENIA CZYSZCZENIA: pauza zgarniacza w wygaszaczu/czyszczeniu:20sec, praca zgarniacza w wygaszaniua/czysczeniu 10sec, wydajnosc dmuchawy podczasz czysczenia 100%, czas czyszczenia przed rozpalaniem 60sec, czas czyszczenia po wygaszeniu 120 sec, okres czyszczenia palnika 168h. USTAWIENIA WYGASZANIA: maksymalny czas wygaszania 10min, minimalny czas wygaszania 4 min, prog detekcji braku płomienia 10%. USTAWIENIA PRACY: czas cyklu pracy podajnika:20 sec, wydluzenie czasu pracy podajnika palnika 8sec, czas detekcji braku plomienia 5min, praca zgarniacza w trybie praca 15sec, pauza zgarniacza w trybie praca 10min. USTAWIENIA ROZPALANIA: czas rozgrzewania grzalki 10sec, czas pracy z moca minimalna 1 min, prog detekcji plomienia 15%, czas nieczulosci detekcji plomienia 60sec, czas podawania paliwa przy rozpalaniu 30sec, wydajnosc dmuchawy podczas rozpalania 10%, maksymalny czas rozpalania 7%, wydajnosc dmuchawy po rozpaleniu 18%, czas nadmuchu po rozpaleniu 60 sec. BRAGER EXPERT: czas próbkowania 3min, czas wyprzedzania 3min, wzmocnienie 80, wspolczynnik sumy bledu 10, wspolczynnik zmian dynamicznych 5. USTAWIENIA PALNIKA: minimalna moc palnika 3kw, wydajnosc dmuchawy-moc minimalna 24%, wydajnosc podajnika 9,0 kg,h, kalorycznosc paliwa 5,0kwh/kg, maksymalna temperatura 80 stopni celcjusza, maksymalna moc palnika 20kw, wydajnosc dmuchawy - moc maksymalna 24%, maksymalna moc palnika 20 kw, wydajnosc dmuchawy - moc maksymalna 34%,
-
Witam. Proszę o radę bo już nie wiem co robić zmieniłem sobie piec w mieszkaniu nie całe 80 m2 na właśnie pellet no i strasznie dużo mi pali teraz jak nie ma mrozów fakt że stara kamienica i nie ocieplona ale nie ma mrozów to mi pali 4 worki na 3 dni bo serwisant zmienił ustawienia a wcześniej mi paliły 1 worek na dzień 15 kg ale też dziwne bo nawet teraz jak jest na plusie grzejniki zimne to piec cały czas chodzi tylko na góra pół godziny ma postój i pomyślałem czy może np termostat pokojowy by pomógł nie wiem. Z serwisantem rozmawiałem zmienił parametry pieca ale nic nie pomoglo bo od listopada już tonę pelletu spaliłem no i już druga palę a wcale tak ciepło w domu nie mam mówił żebym też zawór trójdrożny zamontował ale z kolei też co mi zakładał ten piec to twierdzi że to mi nie pomoże. Proszę o radę z góry dziękuję.