Skocz do zawartości

Grzechu83

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Grzechu83

  1. Godzinę temu, dawido napisał:

    Nie znam tego rozwiązania z kapilara, mam pompę kotłową i to się sprawdza. A spróbuj dla testu włączyć cwu na stałe np. na dwie doby i obserwuj czy w kotle czyściej, tylko uwaga na gorącą wodę w bojlerze i trochę za ciepło na zewnątrz na wszelkie eksperymenty. Najważniejsze że masz prawidłowo wpięte naczynie bezpieczeństwa, powrót z cwu powinien być jak najbliżej kotła.

    Zawór z kapilarą to pozostałość starego układu w którym woda z kotła była bezpośrednio podawana na grzejniki a zawór pomagał podnieść temperaturę powrotu. W obecnej sytuacji gdy jest dodany zawór 4D takie podłączenie nie do końca jest dobrym rozwiązaniem - trzeba by go wpiąć przed zaworem 4D.

    Co do wszelkich eksperymentów to poczekam na jakieś mrozy bo przy +10 to piec więcej będzie pracować w podtrzymaniu niż w grzaniu i trudno będzie cokolwiek ocenić. 

     

  2. W załączniku dałem schemat instalacji (nie wstawiałem zaworów dla czytelności). Widoczny tam system "dogrzewu" powrotu (zawór z kapilarą) prawdopodobnie zostanie usunięty (albo ustawiony na minimum - 20oC) po dodaniu pompy krótkiego obiegu (to raczej po sezonie grzewczym, na spokojnie)

    Temperatury jakie są nastawione to:

    temperatura wody kotłowej: 68 oC

    temperatura zaworu 4D: 55 oC

    Przy tych nastawach temperatura powrotu wacha się między 46 a 51 oC. 

    Wymiana sterownika na "z PID" jest do zaakceptowania. Wysłałem pytanie do producenta w tym temacie, zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Nie ukrywam, że dałem tu "ciała"  bo można to było od razu załatwić przy dostawie. Prawdę mówiąc, liczyłem, że przy pracy dwustanowej będzie trochę lepiej z czystością w kotle. Dodatkowo na decyzję wpłynęło  wyczytane "gdzieś", że "mały" palnik Ekoenergii słabo sobie daje radę przy regulacji PID. Nie jestem w stanie teraz zalinkować do tego wpisu, nie wiem też czy to prawda. 

    Dzięki za chęć pomocy, bo z tym to różnie w dzisiejszych czasach.

    Pozdrawiam

    SCHEMAT.jpg

  3. Witam

    Dwa tygodnie temu wymieniłem stary kocioł z podajnikiem tłokowym na nowy kocioł i próbuje go jak najlepiej ustawić do pracy. Główny problem to nadmierne osadzanie się sadzy wewnątrz kotła. 

    Obecne ustawienia:

    czas podawania: 5 sekund

    czas przerwy: 50 sekund

    nadmuch: 19-20 % (wentylator WPA 06 bez przysłony)

    Sterownik to Tech 480k

    węgiel:  Ekogroszek LEW marki Sobianek

     

    Wiem o tym, że w przypadku pojawienia się sadzy należy zwiększyć nadmuch ( sadza = niecałkowite spalanie) ale po zwiększeniu nadmuchu zaczynają się pojawiać spieki żużlowe  dość sporej wielkości . 

    W załączeniu widok komory pieca 4 dni po czyszczeniu. .

    Czy możecie koledzy coś podpowiedzieć w sprawie rozwiązania problemu ? 

    1.jpg

    2.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.