Skocz do zawartości

SzymonPio

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia SzymonPio

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, zastanawiam się czy zamiast anody mogę zamontować grzałkę elektryczną z termostatem? Zamontowałem fotowoltaikę i chciałbym CWU ogrzewać już prądem, ale na razie nie bardzo mogę wymienić zbiornik. Docelowo ma być pompa ciepła i inny zbiornik CWU więc to ma być rozwiązanie na max 1 sezon. Zastanawiam się ponieważ grzałka by była montowana od góry w pionie.
  2. Czy masz elektrozawory na rozdzielaczu i sterowanie każdym pomieszczeniem/pętlą osobno?
  3. Temat już nieaktualny. Wygląda na to, że miałem ustawioną zbyt szybką prędkość podgrzewania. Zmieniłem ze zwykłej na ekstra powoli i na razie działa tak jak bym sobie tego życzył 😊
  4. Witam, posiadam kocioł De Dietrich MCR Home ze sterownikiem iSens AD-289. Za piecem zamontowane sprzęgło. Za sprzęgłem pompka, która pcha wszystko do rozdzielaczy na podłogówkę zastosowaną w całym domu. Czy jest możliwość zmiany częstotliwości odpalania pieca lub histerezy? Problem polega na tym, że gdy piec osiągnie zadaną temperaturę np. 30 st to się rozłącza i ok. Następnie ma dość długą przerwę zanim ponownie się uruchomi i temperatura wody w sprzęgle spada do około 24 st. Czy jest możliwość zmiany parametrów histerezy np. do 1 st? Dodam, że sterowanie podłogówką odbywa się poprzez siłowniki na rozdzielaczu i załączaniu pompki za sprzęgłem więc teoretycznie piec powinien sam utrzymywać zadaną temperaturę w momencie, gdy ta spadnie w sprzęgle.
  5. Bezpośrednie ładowanie z PV to tylko przy okazji, ale na tym mi specjalnie nie zależy. PV ma mi po prostu produkować prąd i stąd moje pytanie, ile dodatkowych kWp dołożyć do tych co mi wyszły z normalnego zużycia prądu?
  6. Czyli jak mam za roczny okres 13741 kWh to obliczam 0,95 x 13741 = 13054. Coś dużo mi się wydaje tego prądu. Dlaczego bufor: 1. Jak świeci słońce to dogrzewam na bieżąco (zwłaszcza latem bo CWU też by ogrzewał) 2. Mam przygotowane podejścia pod kominek z płaszczem wodnym więc też by czasami "dorzucił" trochę ciepła 3. W przypadku braku prądu to zasilam tylko pompkę i ogrzewanie działa, a przepływowy będzie stał 4. Myślę o pojemności 1000 l 5. Jak będzie bufor i pojawią się jakieś dodatkowe źródła ciepła, które mógłbym wykorzystać to zawsze jest możliwość podpięcia Co do ładowania bufora to jeszcze nie wiem czy taryfa ma znaczenie przy PV na obecnych zasadach skoro wraca do mnie 80% kW, a nie w zł. PS jestem amatorem jeśli chodzi o sprawy ogrzewania dlatego niektóre moje pytania i pomysły mogą wydawać się (lub być) wręcz głupie.
  7. Witam, zastanawiam się nad przejściem z ogrzewania gazowego na elektryczne. Dotychczasowy kocioł gazowy planuję zastąpić buforem 1000 lub 2000 l z grzałkami elektrycznymi. Cała instalacja w domu to podłogówka. Problem polega na tym, że nie bardzo wiem jak przeliczyć szacunkowe zapotrzebowanie na prąd, a nie chciałbym przesadzić z mocą fotowoltaiki, która ma to obsłużyć. Czy jestem w stanie dokonać obliczeń na podstawie zużycia gazu w poprzednich okresach? Powierzchnia grzania około 120 m2. Maksymalna temperatura jaka była potrzebna przy dużych mrozach to 36-38 stopni więc na buforze starałbym się nie schodzić poniżej 45/50. Chciałbym nim także obsłużyć cwu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.