Skocz do zawartości

FeliksKonopka

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 360m2, ocieplony wełną
  • Instalacja
    Grzejniki + podłogówka, bufor 2000l
  • Kocioł
    Gaz + Pellet + Atmos DC25GD

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Śląsk

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia FeliksKonopka

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Miesiąc później
  • Oddany Unikat

Najnowsze odznaki

5

Reputacja

  1. A wyczystka ogarnięta z sadzy po wizycie kominiarza? Czopuch i cała reszta pieca wyczyszczona?
  2. Kocioł się nie zagotuje, takim wsadem z komory 200L podejrzewam, że 2000L nie nabijesz do 90st. Na te 5000L to jakiegoś potwora 50/60kw trzeba by mieć. Obecne koszty rur, kolanek, zaworów, śrubunków o solidnym przekroju, naczynia wzbiorczego 500L i ocieplenia to pewnie lekko z 15tys. a gdzie pompy i reszta osprzętu, gruba inwestycja. Przemyślał bym to jeszcze bo do kosztu pieca i bufora sporo może dojść.
  3. Wystarczy kupić jeden worek i sprawdzić w słoiku z wodą jak pęcznieje i jak się pali. Co do jakości to kupowałem kilka różnych peletów, od tych z certyfikatem po tych markowych/marketowych i najlepszy jaki mam to no name od małego producenta, czysta trocina, piec nie zasmolony a dla oszczędności mieszam go 60/40 z owsem i pali się genialnie. Tylko popiół codziennie wybierać muszę.
  4. Na pewno tak jest, jednak bez dużej komory i zasobnika z jakimś systemem podawania palenie takim materiałem to praca na cały etat. Kiedyś w starym piecu paliłem zrębką ale mieszało się ją z miałem lub węglem aby tak szybko się nie wypalało. W połączeniu z owsem też robiła świetną robotę, owies nie sypał się przez ruszta.
  5. Zrębkami w atmosie jeszcze nie paliłem ale jakoś słabo to widzę z racji na budowę jego komory. Przydała by się wysoka i szeroka a tu jest tylko szeroka i półkolista co utrudnia dorzucanie łopatą. Prędzej bym mpm'a ładowanego od góry przerabiał pod zrębke jak pchał się w hg. Wersja GD podgrzewa powietrze, pewnie też GSX ale tu nie jestem pewien. Zależy jaka wersja tego atmosa, na swojego złego słowa nie powiem, spaliny jeszcze 200st nie miały.
  6. https://www.google.com/search?client=opera&q=wełna+mineralna+z+folią+aluminiową&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8 Taka wełna wystarczy lub zwykła i zabudować płytą.
  7. Jeśli pokrętło od wentylatora masz na zero, tak jak przy rozpalaniu a on się nie kręci, to prawdopodobnie padł kondensator. Przepięcie w sieci mogło go uszkodzić lub sam z siebie padł. Jeśli posiadasz multimetr to proponuję zdjąć górną blachę w obudowie i sprawdzić jego rezystancję. Z kupnem nowego nie będzie problemu, każdy o takich samych parametrach będzie dobry.
  8. W wersji GD Atmosa temperatura spalin nie przekracza 150st, przynajmniej w mojej instalacji. Pewnie wersje S mają tą przypadłość, że sadzi w komin dość wysoka temperatura, lub przesadzacie z powietrzem pierwotnym i za bardzo się hajcuje. Ja ustawiłem PP na 5mm a PW od 15mm do 25mm w zależności czy drewno twarde czy miękkie.
  9. Berkin Pellet Czeladź. Jedyny jakiego mogę polecić jeśli chodzi o jakość pelletu, z zakupem u nich bywa różnie, mała produkcja.
  10. Śląsk Olczyk 1450 - 1540 Medex (płyta mdf) 1600 Producent w Czeladzi 1400 Ogólnie jest tragedia z dostępnością i ceną dobrego peletu.
  11. Wersja GD dokogen ma wymiennik rurowy i węższą dyszę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.