Skocz do zawartości

7Krzysztof5

Nowy Forumowicz
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 220 m2, ocieplony styropianem 8 cm, dach betonowy ocieplony tylko żużlem nieznanej grubości. Okna plastikowe 2-szybowe (stare, zimne)
  • Instalacja
    Ogrzewanie tylko kaloryferami, stalowe płytowe, w większości starego typu.
  • Kocioł
    Węglowy nieznanej mocy

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    pow. rybnicki

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia 7Krzysztof5

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Też jestem ciekaw opinii użytkowników. Producent zapewnia grubość blach wymiennika z 8mm i wysoką sprawność do 91%, 5 klasa, ekoprojekt(ecodesign). Przekreśla go jednak wg. mnie stałopalność, która przy węglu na mocy nominalnej wynosi ok. 6h.(drewno 3h). Zapewne winna jest tu wielkość komory załadunkowej, która wynosi zaledwie 32 dm3 przy kotle 18kW.
  2. No właśnie koszty zakupu, to jednak porażka. Choć znalazłem jeszcze coś ciekawszego na drobnicę drzewną Hargassner ECO-HK 20KW. Tu już jednak aż 50 tysięcy na używkę trzeba. 🤦‍♂️
  3. A co myślicie o kotle Blaze z komorą na drzewo oraz zbiornikiem na pellet i palnikiem Kipi? Wiem, że tu już cena pewno zaporowa będzie. Chyba, że o tym modelu tu piszecie w cenie 30 tyś. Dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie. Sporo drzewa co roku własnego spalam, a dla wygody, bądź gdy np. dłużej mnie nie będzie w domu, odpalał by się palnik pelletowy. Model idealny dla mnie to Blaze BCC 20.
  4. Tylko na ile sprawdza się to czyszczenie? Jak ciasno zawirowywacze umieszczone są w tym kotle? Czy jest na forum jakiś użytkownik tego kotła? Jakie są jego uwagi w użytkowaniu. Nic nie mogę znaleźć o czyszczeniu itp.
  5. Dzisiaj rzucił mi się w oczy model polskiego producenta kocioł Pereko KSP Spark. Kocioł nisko schodzi z mocą, od 4,2 kW do 17,8 kW. Kubaturę jaką powinna ogrzewać wg. producenta wersja 18 kW jest dla mnie z sporym naddatkiem. Tylko nie znajduje zbyt wiele opinii o tej konstrukcji. Trochę przeraża mnie automatyczne czyszczenie, które nigdzie nie widziałem jak działa. Co o tym wynalazku wiadomo? Nie ma nigdzie negatywnych opinii, a to już pewien atut 😉
  6. A co myślicie o NBE BLACKSTAR +? Jakie ów ich palnik ma recenzje?
  7. Mam dostęp do pelletu po 900/t. Wszyscy użytkownicy chwalą go sobie, nie powoduje spieków. A co z kotłem, mocą. Bo nie wiem czy iść w polskie produkty czy dołożyć jak radzi radik81 zagraniczne? Lazara znajomy sobie chwali, choć ma go tylko rok i trzy miesiące. Mając prawie identyczny dom wziął model 22 kW. Lecz zauważyłem, że ma mnóstwo rozpaleń. Bodajże w tym okresie 4500. I chyba 80% czasu na modulacji 30%. Nie spalił dużo pelletu, bo 5,5 t na rok. Czy nie lepiej wziąć mniejszej mocy, byłoby mniej wygaszeń?
  8. Witam! Jestem tu nowy. To mój pierwszy post. A pytanie moje dotyczy doradztwa w wyborze kotła. Skłaniam się ku pellecie, choć całkowicie węgla nie wykluczam. Pellet wyjdzie trochę drożej, ale może w końcu będę mieć w miarę czysto w pomieszczeniu kotłowym. Notabene jedynym miejscem podpiwniczonym. Dom to dwukondygnacyjna kostka 220m2 z żużlobetonu (chyba tak się to nazywa). Popularny hasiok na Śląsku. Dom ocieplony styropianem 8 cm, dach betonowy "ocieplony" żużlem nieznanej grubości. Okna PCV dwuszybowe (stare, zimne). Obecnie spalałem ok. 5-6 t węgla orzech na sezon. Bojler to 350 l. zgrzewane w słoneczne (ciepłe) dni kolektorami. W domu tylko grzejniki płytowe w większości starego typu. Żadnej podłogówki. Grube (chyba 2") wyjścia z kotła. Niektóre grzejniki od pewnej wysokości pionu posiadają cieńsze doprowadzenia miedziane. Rozumiem, że modernizacji wymagałaby raczej cała armatura gdzie średnica nie odpowiada dzisiejszym standardom. Choć to pewien rodzaj buforu 😉 Z strony ciepło właściwe przy temp. 22°C wyszło mi bodajże 15 kW kocioł. Oglądając rynek kotłów wpadł mi w oko u lokalnego sprzedawcy Lazar Smart Fire 15kW i EG Pellet Mini Compact 16kW. Doradca z strony Lazara polecił 22kW, jednak wskazał montera który określi właściwą wymaganą moc. Czy ktoś na forum może coś doradzić? A może dołożyć i kupić zagranicznego Blackstara? Dziękuję za każdą odpowiedź. Obecnie palę jeszcze kopciuchem, grawitacyjnie, ale chcę czym prędzej podpisać umowę na wymianę przyszło roczną. W tym roku to i kocioł ciężko dostać. Chyba, że jest w sklepie / hurtowni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.