Skocz do zawartości

Sildori

Nowy Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Sildori

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Oddany Unikat
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dziekuje za rady panowie, po wstawieniu palnika w górne drzwi poprawilo się praktycznie pod kazdym wzgledem, przy maksymalnej mocy palnika temp spalin osiaga 105-110 stopni( nie za mało?). Przychodzę natomiast z kolejnym pytaniem: Jak poprawnie skonfigurować ustawienia palnika tj: przyjąc stałą temp np 65 na kotle i trzymac się tego czy też lepiej zostawić palnik na auto aby dogrzewał tylko gdy temp w pomieszczeniu spadnie? Załączam wykres temperatur kotła dla 1 dnia przy ustawieniu Auto. (spalone 24kg pelletu)
  2. Czy przy zablokowaniu górnego przelotu szamotem muszę obawiać się o blachę wymiennika kotła gdzie palnik będzie grzał bezpośrednio ją?
  3. Czy wstawienie pompy CWU przed wymiennikiem (posiadam rozszerzenie sterowania od kostrzewy do palnika) pomoże? Czy lepszym rozwiazaniem będzie zawór 3-drogowy czy cos takiego?
  4. Witam, tak jest przelot. Spaliny jednak głownie idą dolna częścią i w większości omijają część którą zaznaczyłeś linią. Pozdrawiam
  5. Witam, Zakupiłem niedawno palnik Platinum Bio 1 16k od Kostrzewy celem modernizacji starego kotła CO (piec wykonany przez lokalną firmę bez specyfikacji, poniżej schemat budowy). Modernizacje przeprowadziłem samodzielnie (dorobienie nowych drzwiczek kotła), po kilku dniach prób udało mi się uruchomić palnik natomiast osiągnięte efekty są niezadowalające mianowicie: Przy spalaniu ~3.3 kg/h pelletu palnik nie jest w stanie podnieść temp powyżej 52 °C (temperatura zadana 55 °C), temperatura kotła rośnie do momentu uruchomienia pompy CO dalej jest już tylko walka o utrzymanie temperatury kotła, zapewne problemem jest sprawność oddawania ciepła do wymiennika lub stara instalacja CO, czy wyłożenie komory spalania płytami szamotowymi ma sens? Temperatura spalin przed modernizacją wynosiła ok 230 °C po zamontowaniu zawirowywaczy osiągam około 130 °C na wylocie. Komin systemowy o długości 12m i przekroju 180mm. Kocioł ma podziałać tylko do wiosny, później planuję wymianę. Stary układ CO zrobiony razem dla CO+CWU.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.