Skocz do zawartości

marcysiek

Nowy Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom (segment) - 165m2 powierzchni
  • Instalacja
    Piec gazowy Buderus + kaminek z płaszczem wodnym
  • Kocioł
    gazowy Buderus GB 132T

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Łódź

Osiągnięcia marcysiek

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Panowie, czyli mój problem polega na braku przedstawionych powyżej zaworów zwrotnych sprężynowych na zasilaniu i powrocie z pieca i na zasilaniu miedzy wymiennikiem i piecem.....czyli woda się cofa do pieca i blokuje zawór - czy ja to dobrze rozumiem? Dzięki za potwierdzenie
  2. Wielkie dzięki za sugestie. Założenie zaworów zwrotnych na zasilaniu i powrocie CO będzie problematyczne gdyż wymaga odstawienie kotła od ściany i odłączenie wszystkiego - no chyba że dla sprawnego hydraulika to nie problem. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Mam jeszcze pytanie o jeden element instalacji - na zasilaniu z kominka jest jakiś zawór albo filtr - zaznaczyłem na zdjęciu - oznaczenie AMG 10, DIN25, PN20...czy to zawór zwrotny czy też jakiś filtr? Dzięki za sugestie
  3. Dorzuciłem zdjęcie instalacji wymiennika ciepła przy piecu. Kominek ma na pierwszym piętrze naczynie wzbiorcze otwarte. zawór zwrotny widzę tylko jeden - na powrocie między wymiennikiem (przed pompą) a powrotem do pieca. Popatrzyłem na instalację i narysowałem jak to wygląda - przynajmniej na moje oko, a nie jestem fachowcem. Mam nadzieję, że to pomoże.
  4. Zawór 3D jest częścią pieca i służy do przełączania obiegów CWU i CO. Na zdjęciach jest sam zawór i mechanizm jaki jest na nim zapięty - sterownik.
  5. Witam Mam problem z zaworem trójdrogowym - moja instalacja to piec gazowy Buderusa GB132T pracujący w układzie zamkniętym + kominek z płaszczem wodnym pracujący w układzie otwartym - przekazywanie energii poprzez wymiennik ciepła. Pierwotnie instalacja zawierała tylko piec gazowy - na oryginalnej instalacji od developera wykonałem kilka lat temu (robił to oczywiście hydraulik) podłączenie kominka z płaszczem - nastąpiła modyfikacja instalacji i dołożenie wymiennika ciepła plus cała reszta: zawory, pompy, sterownik. Kominka używam ostatnio bardzo rzadko, ale mój problem polega na zatykającym się zaworze trójdrogowym - zawór ustawia się tylko w jednym położeniu co oznacza, że mogę mieć ciepłą wodę tylko w jednym układzie, albo CWU albo CO - żeby ciepła woda pojawiła się w drugim układzie muszę zawór ręcznie przestawiać (kombinerkami) i tak za każdym razem co jest strasznie uciążliwe - jesienią i zimą kilka razy dziennie trzeba przy nim siedzieć i przepuszczać ciepła wodę a to do mycia, a to w kaloryfery. Oczywiście sam zawór wymieniany był już kilka razy i przez jakiś czas działał ok, ale po ok. 6 miesiącach problem znów wraca - koszt wymiany zaworu to za każdym razem ok 400 PLN. Do tego w tej sytuacji woda tłoczona do układu CWU jest zbyt gorąca - np 70, 80 stopni, co grozi nawet poparzeniem dzieci. Specjalista o konserwacji pieca wspominał mi, że problem leży w zaworach zwrotnych na instalacji kominkowej bo podobno przez nie w układzie pojawiają się jakieś podciśnienia z którymi zawór trójdrogowy sobie nie radzi. Zalecał nawiercenie zaworów zwrotnych, ale ile jest w tym prawdy nie wiadomo - ja nie jestem w tej dziedzinie ekspertem, ale inny hydraulik który miał się podjąć naprawy stwierdził, że to bzdura. Niestety ów hydraulik nie pojawił się w celu naprawy i kontakt z nim zaginął. Moi sąsiedzi mają takie same piece i instalacje, ale bez kominków z płaszczem. W ich sytuacji taki problem zupełnie nie występuje. Szukam pomocy i wsparcia w wyjaśnieniu co tak naprawdę jest tutaj problemem. Jestem zainteresowany także nawiązaniem kontaktu z osobą z okolic Łodzi, która będzie w stanie wyeliminować ten problem. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi, Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.