Skocz do zawartości

Marceli90

Forumowicz
  • Postów

    13
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Marceli90

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Pierwszy post

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. Cześć, wracam z moim problemem niedogrzewającej się instalacji. Obie diagnozy były słuszne - po odpowietrzeniu instalacji jakby wszystko zadziałało przez 2 dni, natomiast widzę, że siłownik zaworu 4d wariuje. Stwierdziłem, że go rozbiorę - zdejmę z zaworu + rozkręcę sam siłownik. Serdeczna prośba o wskazanie, w którym ustawieniu zawór 4d jest otwarty całkowicie na obwód (czyli do góry). Na razie chcę to ustawić ręcznie, a następnie na to nałożę siłownik, ustawiając go ze sterownika pieca jako na otwarty, może zadziała... Ew. macie jakieś inne pomysły?
  2. Dzień dobry, oficjalnie BARDZO dziękuję wszystkim zaangażowanym w wątek. Problem najwidoczniej udało się rozwiązać - obwód podłogówki i kaloryferów utrzymują zadanie temperatury, woda użytkowa również, piec już nie nagrzewa się do 70-80 st., a raczej 65-68 st. Siłownik z 4d się wysprzęglił / odskoczył i widzę, że zmienia swoje położenia, także zaczął działać w trybie auto. To co pomogło w moim przypadku to odpowietrzenie pompy oraz instalacji przy piecu - głównie pompa obiegowa była mocno zapowietrzona (rzeczywiście jak przyłożyłem ucho słychać było bulgotanie). Pompę ustawiłem na max obroty, delikatnie puściłem dodatkową wodę do instalacji i zacząłem luzować pompę na imbusach (w moim przypadku brak śruby do odpowietrzania), całość trwała ok 10 min, aż pompa przestała bulgotać, a woda zaczęła płynąć równym strumieniem. Wtedy dokręciłem z powrotem pompę i luzowałem filtry, z nich również odpuściło trochę powietrza. Na ten moment wszystko działa, dom się dogrzał, spalanie pelletu tylko trochę powyżej normy, więc zakładam, że to przez dogrzanie. Obserwuję co dalej, ale uznaję, że problem główny udało się wyeliminować 🙂 Bardzo fajnie, że to forum żyje! P.S. Odpowietrzanie to pierwsze co odrzuciłem przez "hydraulików" - byli te 2-3 tygodnie temu wymienić stukający zawór, wyczyścić filtr itd., wtedy prosiłem o odpowietrzenie instalacji i kaloryferów na co Panowie pokazali mi automatyczne odpowietrzniki "takich instalacji już się nie odpowietrza"...i im uwierzyłem.
  3. Temp. załączania pompy 30 st. Pompa się włączyła, otworzyłem 4 d na maxa, za tym rura na kaloryfer gorąca, na podłogówkę ciepła, ale tak się dzieje cały czas, a po jakimś czasie rury znowu są zimne i nie dogrzewają instalacji. Jak zdiagnozować odpowietrzenie ? Odpowietrzyć ?
  4. Nie pracuje non stop, to ok 10 min, wygaszenie, temperatura spada i znowu za jakiś czas się włącza.
  5. Od rana niezależnie co ustawiam de facto nic się nie zmienia - czy podnoszę temperaturę, czy ją obniżam (z przerwami 3-4h) nic się nie zmienia - obwody się nie dogrzewają do zadanej temperatury. Mam wrażenie, że ten zawód 4d jakby był zablokowany, wcisnąłem go, ustawiłem na 4, ale on do teraz od rana nie odskoczył (w sensie pokrętło), czy to możliwe, że zawór szlak trafił i przez to woda nie idzie na obwody ?
  6. Dziękuję wszystkim za poświęcony czas, na prawdę. Ustawiłem na 4 zawór, a pompę na ustawienia fabryczne (Najwyższa charakterystyka przy regulacji proporcjonalnej ciśnienia), wcześniej pompa miała ustawienie na stałe działanie. Będę obserwował co się zmienia. Faktycznie przydałoby się zainstalowanie pompy na powrocie, szkoda, że hydraulicy, którzy byli 2 tygodnie temu nie byli tak ogarnięci jak forumowicze, bo pewnie byłby już krok dalej. Jesteście w stanie polecić kogoś na Śląsku do zainstalowania pompy + ustawienia optymalnie instalacji?
  7. Który to czujnik? Wskaż mi łopatologicznie proszę na zdjęciu. 4D ustawiłem jak na zdjęciu wg mnie to na maxa. Mam w domu regulator proste pokrętło, ale jego nie ruszałem.
  8. Neqiu tak zrobiłem, wykonałem obrót i ustawiłem jak na załączonym zdjęciu, tak na razie zostawię. Chodziło mi o to, że nie wiem jak miałbym wrócić do trybu auto jeśli nie ma żadnego przycisku zwalniającego pokrętło. Przestawiłem pompę na ustawienia fabryczne jak na zdjęciu.
  9. Tyle, że nie do końca rozumiem kiedy ten zawór ma ustawienie ręczne, a kiedy automatyczne + jak ustawić pompę na stałe - tak jak pisałem, jestem z tego lewy, a instalację i piec montował poprzedni właściciel. Więc jeśli można trochę jaśniej będę bardzo wdzięczny:) Tak to pompa CWU i woda CWU jak i rura do niej są gorące, zgodnie z nastawami.
  10. No i prawdopodobnie dochodzimy do sedna - dokładnie to ten sprzęt: https://automatyka-honeywell.pl/fileadmin/user_upload/honeywell/pdf/M6063.pdf Nie rozumiem w jaki sposób miałbym WYŁĄCZYĆ tryb ręczny, bo wychodzi na to, że pokrętło się do tej pory nie ruszało. Ew. jak ustawić w trybie ręcznym, aby to miało ręce i nogi. Lub czy może wymienić siłownik?
  11. Ten zawór ma regulację, kiedy próbuję go przekręcić jest ok, ale nie odskakuje z powrotem w przodu, tylko po jakimś czasie
  12. Bardzo dziękuję za odpowiedzi! Niestety jestem lewy z hydrauliki... I w dodatku piec zakładał poprzedni właściciel domu. Nie mniej byli w tym roku hydraulicy, bo jeden z zaworów stukał, wymienili go, rozebrali całą instalację i ją wyczyścili, teoretycznie kilka dni po ich wizycie było ok. A od kilku dni chyba macie rację - piec się nagrzewa, a na obwody nie wychodzi zadana temperatura. Załączam zdjęcie instalacji, pompy pracują okresowo (są wpięte do pieca), także nie mam pomysłu zupełnie co zrobić i kogo wezwać.
  13. Dzień dobry, posiadam piec na pellet Draco Bio 12 z 2014 r. i ciągle mam problem z utrzymaniem temperatury zadanej. Palnik ustawiony na 60 st., mimo tego piec regularnie osiąga temperaturę powyżej 70 st. Niezależnie od programu (stały / czasowy) piec nie dogrzewa domu - temperatura ustawiona 22 st. w domu jest 19-20 st. Woda użytkowa dogrzewana ok, zgodnie z nastawami. Hydraulik był, sprawdził instalację, wymienił filtr. Piec regularnie co roku serwisowany, wysłałem to samo pytanie do serwisu, ale może ktoś z Was miał podobne doświadczenia, dziękuję!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.