Skocz do zawartości

Mogadish

Forumowicz
  • Postów

    15
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Mogadish

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Kojarzy ktoś może rozmiar gwintu ? Jestem w pracy i nie mam jak sprawdzić.
  2. Witam. W nocy taka niespodzianka. Złączka pneumatyczna nie wytrzymała. Co mogło być przyczyną. Wada złączki, zbyt wysokie ciśnienie? Mam nadzieję, że uda mi się usunąć pozostałości i założyć nową.
  3. Tak, mam sprzęgło z wyjściem na dwa obwody. Ochrona powrotu realizowana za pomocą zaworu ATV 55⁰C. Na chwilę obecną uruchomiony tylko jeden obwód. Instalację zaplanowałem tak jak na zdjęciu. Wprowadziłem dwie zmiany. Zasilanie CWU zrobiłem na zaworze strefowym trójdrożnym i powrót CWU wpięty przed zaworem ATV.
  4. Nie jestem pewien, czy to wina sondy. Po pierwszym uruchomieniu kotła pracował on stabilnie i nie było żadnych nieprawidłowości. Po tygodniu zaczął się "bujać". Wydaje mi się, że to wina właśnie pogodówki, a dokładnie sterowania. Mam zawór trójdrożny wraz z siłownikiem. Dom nieocieplony, na razie grzeje parter 80m². Na podłogę puszczone 34⁰C. Żeby nie wychładzać domu przełączyłem siłownik w tryb ręczny. Na razie wszystko w porządku. Na weekend spróbuję przejść ponownie na automat.
  5. Witam Panowie, wiecie może co może być przyczyną takiego bujania kotłem? Od północy zaczął dziwnie pracować, wcześniej wszystko działało dobrze. https://v16.stokercloud.dk/#Dumadar
  6. Dzięki serdeczne.
  7. Dzień dobry. Pierwsze odpalenie nieudane. Rozumiem, że jest zbyt wysoki przepływ powietrza. Dostałem taki komunikat. Co może być przyczyną?
  8. Witam. Jaki czujnik temperatury zastosować do tego kotła? Czy ntc10k będzie odpowiedni?
  9. Kocioł - sprzęgło oraz powrót do kotła zostać przy 28 czy wystarczy 22?
  10. Rozumiem. A co Pan myśli w kwestii średnic rur?
  11. Dziękuję Panu za odpowiedź. Poprawiłem schemat według Pana wskazówek. Pewnie dziwi taka pompą na powrocie. Była dołączona do kotła, wydaje mi się, że będzie to najlepsze miejsce dla niej. Pytanie odnośnie przekroi rur. Planuję od kotła do sprzęgła Cu 28, ale nie jestem do końca przekonany. Myślę, że Cu 22 byłoby wystarczające. Od sprzęgła do rozdzielaczy wielowarstwowa Tece 32. Do zasilania wężownicy CWU Cu 22. Pytanie odnośnie pomp. W przypadku pomp przy zaworach trójdrożnych myślałem o Alpha 2 25-40. Czy w przypadku zasilania CWU wystarczy cyrkulacyjna? Od kotła do zasobnika mam jakieś dwa mb rury.
  12. Witam. Proszę o zweryfikowanie koncepcji instalacji CO+CWU. Kocioł na pellet 10 kW, dwa obiegi ogrzewania podłogowego parter i poddasze, oba po 7 pętli. Chciałbym, aby każdy obieg sterowany był niezależnie pogodowo. Długość pętli nie przekracza 90m. Zapotrzebowanie parteru to 4000W, poddasza 4300. Mam wątpliwości ,czy powrót CWU jest w odpowiednim miejscu. Czy nie lepiej będzie gdyby był wpięty pomiędzy zaworem ATV a pompą? Czy zawory zwrotne są odpowiednio umieszczone? Zawory trójdrożne będą wyposażone w siłowniki. Zorientowałem się, że brakuje jeszcze filtrów skośnych przed pompami obiegowymi i separatorem.
  13. Witam. Tak jak pisałem wcześniej, składam sam kotłownie. Niestety wszystko idzie jak przysłowiowa krew z nosa. Mam kilka pytań. 1. Grupa bezpieczeństwa CO. Flamco w instrukcji do swojego produktu zaleca podłączenie jej do linii powrotu. Ja natomiast chciałem podłączyć ją do jednego z wyjść zasilania. Czy będzie to błąd? 2. Rury od pieca. Wyjścia 3/4. Początkowo myślałem o całości PEX. Wszystkie rury TECE. Podłogówka SLQ, reszta rura wielowarstwowa. Rozumiem, że 25 PEX będzie zbyt małą średnicą aby zasilić sprzęgło które obsługuje dwa rozdzielacze, każdy sterowany osobnym zaworem trójdrogowym i pompą. Całość tylko podłogówka, dół 600, góra 500m. Zapotrzebowanie dołu to 4000W, góry 4300. Zasilanie do rozdzielaczy chcę wykonać PEX średnicą 32. Rozważam też zasilenie sprzęgła i CWU rurą Cu 22. Będą to dość krótkie odcinki, więc finansowo nie będzie tragedii. Czy w przypadku grupy bezpieczeństwa dla CWU połączenie jej z zasilaniem rurą PEX 25 będzie błędem? Czy stosować w tym przypadku miedź. Naczynie to Refix DD z Flowjetem. 3. Odległość kotła od komina i zbiornika CWU. W tej chwili zbiornik stoi przy kotle. Kocioł od komina odsunięty jest 30cm. Pozwala to na dość swobodne operowanie przy samym kominie jak o kotle.
  14. Dzień dobry Odnośnie mojego wczorajszego wpisu. Na szczęście sytuacja się rozwiązała z pozytywnym skutkiem dla mnie i moich najbliższych. Kocioł przyjedzie do mnie razem z podajnikiem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
  15. Witam Wszystkich Mam jedno pytanie. Około trzy tygodnie temu zamówiłem Feniksa, czekam właśnie na dostawę. Niestety okazało się niedawno, że moja jednostka będzie pozbawiona podajnika, co prawda dotrze on do mnie, ale dopiero w październiku. Powoli przymierzam się do składania kotłowni. I tu pojawia się pytanie. Czy jest opcja palenia w tym kotle bez podajnika? Jesteśmy w dość trudnej sytuacji życiowej i zostaliśmy zmuszeni wprowadzić się do jeszcze niewykończonego domu. Buduję sam od początku, do kotłowni również zabieram się sam. To w tej chwili najważniejszy element w domu. Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.