Skocz do zawartości

Slawek230578

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Slawek230578

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam. Do czego służy FUZYY logic i jak go włączyć w kotle lazar SM 15 KW?
  2. Witam. Posiadam kocioł lazar 15KW, mam sterowanie pogodowe i regulator pokojowy. Wytłumaczy mi ktoś bo nie mogę zrozumieć co to jest przesunięcie krzywej grzewczej(przez serwisanta ustawiona na 0, temp.ustawiona na 20 w dzień i 19 w nocy, histerezą 1). Ja przestawiłem na 21. 5 w nocy i 21 w dzien, czy muszę zmieniać krzywą grzewczą?
  3. Galmet 140 litrów stojący w pionie
  4. Jeszcze nie, prubuje wyciągnąć czujnik z dołu ale coś go blokuję i boję się żeby nie urwać, muszę chyba ściągnąć ocieplacz z bojlera zaby lepiej widzieć
  5. Jak mniej rozpaleń to mniej paliwa zużyje wg Ciebie ok. ale przecież mniej rozpaleń ale za to jak się rozpali to dłużej pracuje do zadanej temp. I wtedy nie pali więcej niż jakby się częściej rozpalam i krócej pracował?
  6. Witam ponownie. Ustawiłem histerezą cwu na 15 (było 10) i faktycznie kocioł mniej razy się załącza w ciągu doby ale za to jak się załączy to wydaje mi się że dużej pracuje żeby dogrzać do ustawionych 50 stopni. Czy przez zwiększenie histerezą z 10 na 15 kocioł może więcej spalać? Z góry dzięki za podpowiedź.
  7. Ja nie dawałem silikonu ani nie nitowalem i nic się nie dzieje
  8. Możesz mi kolego powiedzieć jak ten czujnik się wyciąga żaby nie urwać i jak go mam wsadzić wyżej?
  9. Bojler posiadam nowy gamlet z dobra izolacja, dobra izolacja też rur. Ale czy to jest normalne że gdy temp. bojlera jest osiągnięta 50 a ja wezmę tylko prysznic to temp. spada odrazu poniżej 40 (HISTEREZĄ 10) i załącza się kocioł chociaż woda jest jeszcze ciepła bo termometr na bojlerze pokazuje 48
  10. Witam. Mam kocioł lazar 15 kw, bojler 140 litrów. Ile razy w ciągu doby załącza się wam kocioł aby dogrzać wódę latem. Moje nastawy cwu: Temp. zadana 50, histerezą 10 U mnie załącza się ok. 3 do 4 razy na dobę, Gdy kocioł nie pracuje a temp zadana jest osiągnięta to gdy wezmę tylko trochę wody temp spada poniżej zadanej i się załącza kocioł, chociaż w bojlerze jest jeszcze ciepła woda. Czy to tak ma być? Pisze bo jestem świeżym użytkownikiem kotla na pelet.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.