Skocz do zawartości

madjaro

Forumowicz
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez madjaro

  1. Mój dom potrzebuje temp zasilania na poziomie 33'C przy -15'C na zewnątrz. Więc nie widzę sensu ustawiania krzywej wyższej niż 0,4 -0,5 ponieważ przy podłogówce taki wykres powinien być jak najbardziej wypłaszczony. Ustawiając 1,4 przy +10 i -15 będzie ciągle 35'C na zasilaniu...
  2. Pisałem już do Was wcześniej na ten temat ale do tej pory nie potrafię tego zrozumieć. I czy aby na pewno to działa poprawnie. Wrzuciłem filmik jak mam poustawiane sterowanie pogodowe w sterowniku kotła ecomax850 oraz jak to wygląda na sterowniku pokojowym ecoster touch. Problemem jest jak widzicie przy temperaturze za oknem 8-9'C i krzywej 0,5 dla podłogówki puszcza tylko 20'C na mieszacz. Mogę dać krzywą nawet 1.0 i dalej puszcza 20'C. Dopiero powyżej 1,4 krzywej chce puszczać max czyli 35'C. Przy tych ostatnich mrozach -12'C to puszczał 25'C na mieszacz Podobnie jest z termostatem pokojowym dopiero jak dam zadaną np. 26 to na mieszacz idzie 24'C... Coś tu ewidentnie nie działa jak powinno.
  3. no właśnie mam ustawione na 0 przesuniecie z krzywej, ba nawet w instrukcji nie zalecają korzystać z obu, czyli przesunięcia i współczynnika temp pokojowej. Dlatego jest to dla mnie niezrumiane
  4. Koledzy, jak macie to ustawione, sterownik ecomax 850 Sterowanie pogodowe włączone - obieg mieszacza podłogowka (zakres od min 20 do max 30'C) - za oknem 10'C - stwrownik pokojowy ecoster, na nim zadana 22'C - w pomieszczeniu 17'C - krzywa grzewcza 0.5 - wspolczynnik temp. pokojowej 15 Wg. producenta ze wzoru (22 °C - 17 °C) x15/10 = 7.5 °C Powinien podnieść zadaną na mieszaczu o 7.5 a on cały czas puszcza tylko 20'C. Dopiero zwiekszenie zadanej na sterowniku pokojowym do 27'C skutkuje podniesieniem temp na mieszaczu do okolo 24-25. Podobny skutek ma podniesienie parameteu wspolczynnika temperatury pokojowej np na 30 to wtedy puszcza 26'C. Jak maxie to poustawiane? To moj pierwszy sezon z pogodówką. Dom bardzo dobrze ocieplony.
  5. Koledzy, ma kto z Was ecomax850 z pokrętłem i do tego ecoster90 touch ? Na ecoster touch jak zostawię na ekranie temperaturę zadaną i aktualną w pomieszczeniu to po jakimś czasie sam wrzuca ekran ze sterownika kotła Czy tak ma być ?
  6. To będzie to, ja spiąłem trytytka obie wtyczki razem ze sobą i jest git. Palnik drga jak pracuje i po czasie sie wysuwa. Spróbuj.
  7. Sprawdź wtyczkę pod palnikiem u mnie nie łączyły styki.
  8. Koledzy mam szybkie pytanie. Zawór 3D z siłownikiem ustawione 30'C na podłogę, pompa wyłączana od termostatu pokojowego. Na buforze 70'C. Termostat daje sygnał do startu, pompa rusza, zawór się otwiera, temperatura zaczyna rosnąć przekracza 40'C zawór nie zdążą wyhamować i sterownik wyłącza pompę w celu ochrony podłogówki. Da sie jakoś ustawić siłownik żeby częściej próbkował a nie otwierał się na max.
  9. Ja mam ecomax850 i mam tylko opcje wylaczenie pompy co od termostatu (tak, nie) ale jak wybiorę termostat kotła na ecoster T1 to nie wyłącza. Moze dlatego że dla obiegów tez mam wybrany ten termostat? Moze być jeden termostat dla obiegu kotla i obiegu mieszacza?
  10. Chodzi mi o to że paląc na ruszcie i mając bufor nastawiam zadaną 70', pompa co włączana od 55'. Piec dobija do 70', na buforze kolo 65' przechodzi w nadzór, dmuchawa staje ale pompa chodzi aż spadnie na kotle do 50 i wyciąga mi ciepło z bufora.
  11. Koledzy jak w trybie "rusztu" ustawić, żeby pompa kotłowa wyłączała się po dobiciu do zadanej ? Chodzi mi o to, że w momencie gdy kocioł osiągnie zadaną, i nie ma zapotrzebowania na ciepło to pompa nie potrzebnie wychładza kocioł i ten znów roznieca płomień. A dwa można wyłączyć gdzieś detekcję paliwa, żeby nie wywalał alarmu braku paliwa ?
  12. Koledzy mam pytanie do tych co palą lub palili w opcji "rusztu" Czy w tym trybie sterownik przechodzi po osiągnięciu zadanej temperatury w "nadzór" czy "postój". Chodzi mi o to czy w tym trybie po osiągnięciu zadanej się wygasza czy trzyma cały czas ogień aż wszystko się wypali ?
  13. Nikt nie pomoże w temacie kotła rezerwowego ? Czy u Was też obsługa kotła przez ecoSTER (wersja z pokrętłem) działa z opóźnieniem ok kilku sekund ? Podłączyłem na skrętce mam raptem 10m kabla. Sam ecoSTER działa bezproblemowo.
  14. Koledzy byłby ktoś w stanie sprawdzić mi jakie ma opcje kotła rezerwowego w sterowniku ecomax850 ? U mnie mam tylko możliwość włączenia, gdy na kotle spadnie poniżej zadanej z zakresu 25-60'C. Nie ma opcji priorytetu kotła. I pojawia się problem gdy ustawię powiedzmy 40'C pracują oba na raz, aż osiągnie 40'C i odłącza rezerwowy...
  15. Koledzy, czy jest tutaj ktoś kto korzystał z funkcji kotła rezerwowego w sterowniku ?
  16. Zobaczcie na to wygrzebałem wątku. Ja mama tę starą płaską wersje.
  17. Mam trochę inną tę diodę, u mnie jest czoło płaskie u Ciebie widzę że półokrągłe. Może przez to coś się knoci. Kanały mam drożne bo sprawdzałem, wyciągałem też czujkę i świeciłem latarką. Czy u Ciebie też te dziurki nie są dokładnie naprzeciwko tej fotodiody tylko lekko w bok. Podczas pracy jak wyciągnę to pokazuje 100% więc raczej jest sprawna, jak zacieniam ręką to spada do 0
  18. Rzućcie okiem na to: Już się chyba poddaje nic nie działa na to.
  19. Dużą masz wagę w teście u mnie wyszło 1180g
  20. Czyli samemu nie możemy tego czasu wydłużać jest jakiś algorytm i można tylko dać częściej ? No właśnie powinno a u mnie to się kotłuje z tyłu i narasta. A zmniejszyć nie mogę kalorycznością bo słaby płomień jest na maxie i nie odpala...
  21. Spróbuję zaraz. Właśnie tylko tym parametrem zmieniamy obracanie rusztu podczas pracy ? Czy musi być jakieś nachylenie palnika ? Teraz mam w poziomie.
  22. 120sek ale obraca się może z 6sek
  23. Koledzy nie potrafię sobie poradzić z słabnącym wskazaniem płomienia. Po rozpaleniu wchodzi na 80-90 następnie jak przerzuci się w praca to zaczyna spadać czasem nawet do 10 i powoli odbija wraz ze wzrostem modulacji. Porem na maxie chodzi około 20 min. Płomień jest bardzo ładny taki długi tłusty nie kopcący i pokazuje 70-90. Po tych 20 minutach przez następne 20min schodzi coraz niżej aż do 5 i rozpala ponownie. Co ciekawe w lufie jest wtedy jeszcze od groma niespalonego towaru który się pali dalej sporym ogniem. Wygląda to jakby za dużo sypał i z tyłu się zrobił korek z niedopalonego i czujka nic nie widzi. Tylko, że każda próba zmniejszania kaloryczności powoduje słaby płomień po starcie i problem z przejsciem z rozpalania na prace bo wtedy tez potrafi spaść do zera i ponowna próba rozpalania. Kaloryczność mam teraz na 6kwh Wydłużony czas podajnika 2 na 8sek Nadmuch max 38% Czas cyklu 15sek Proszę Was o jakieś szybką pomoc zacząłem wygrzewanie posadzek i takie cyrki.. A dodam, że czujka jest czysta bo wyciągałem.
  24. Ok, to jeśli chodzi o ochronę powrotu to tak jak piszecie szyba najlepiej będzie zawór termostatyczny. A co jeśli chodzi o resztę pytań ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.