Skocz do zawartości

Leep

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Leep

  1. Dziękuję za odpowiedź. Aktualnie każda nowa instalacja wymaga certyfikatu energetycznego, w którym jest wszystko wyliczone i potwierdzone, że cała instalacja jest wystarczająca dla danego mieszkania/budynku. Certyfikat ten mam i nie podważam go, bo jak wspomniałem wcześniej nie mam doświadczenia na tym polu. Czy zdążają się "przepchnięcia" takich certyfikatów "byle by szybciej sprzedać" mieszkanie? Tak, kocioł ma sterownik na jego obudowie, co jest niekiedy niewygodne. Patrzyłem na linki, wielkie dzięki. Czyli mniej więcej tak: Moduł radiowy bezpośrednio kablem do pieca https://e-kociolek.pl/wyposazenie-dodatkowe/23-de-dietrich-modul-radiowy-kotla-nadajnikodbiornik-ad252-kod-100013307.html Do tego modułu łączy się czujnik https://allegro.pl/oferta/czujnik-zewnetrzny-bezprzewodowy-dedietrich-ad-251-7540718536?reco_id=31cdf078-b624-11eb-ba8c-000af7f643e0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951 I też termostat pokojowy https://sterownikitech.pl/termostat-pokojowy-modulujacy-programowalny-isense,id841.html Na grzejnikach https://allegro.pl/oferta/glowica-termostatyczna-gtz04-moes-zigbee-3-0-tuya-9944692615 Szkoda, że nie ma termostatu pokojowego i głowic z jednego systemu, aby można było zrobić automatyzację. Czy takie połączenie ma sens?
  2. Dobrze wybrałem drogę do oszczędności - ścian mam może z 20%, reszta to dach, który jest odpowiednio ocieplony, mieszkanie to całe piętro, dwa piętra sąsiadów grzeją mi drewniana podłogę, stryszki obłożone watą i nie o izolacje tu chodzi, bo tego nie zmienię/lepiej nie zrobię, tylko właśnie o sterowanie mi chodzi i o tym jest temat. Pytanie moje dotyczy konkretnych rozwiązań, ogólny plan rozpisałem, ale jest to zrobione na podstawie reaserchu w sieci, a nie wiedzy i doświadczenia. Systemu sterowania nie mam żadnego. Proszę o pomoc w wyborze konkretnych rozwiązań.
  3. Dzień dobry! Kupiłem mieszkanie z gotową instalacja (patrz opis profilu). Po pierwszej zimie i rachunkach za okres grzewczy podjąłem decyzję o zainwestowaniu w system sterowania piecem/ogrzewaniem, jako, że nie było takiego w ogóle. Poczytałem trochę, i wiem czego potrzebuje, ale nie wiem które systemy ze sobą "gadają". Pewnie mi pomożecie? Po pierwsze - termostat pogodowy, który nie działa na zasadzie przekaźnika 1/0, tylko który porozumiewa się z piecem i reguluje temperaturę wody w systemie płynnie, nastwą pieca, np. po protokole OpenTherm (który podobno ten piec wspiera. Mało info w necie na ten temat). Termostat musiałby mieć czujnik/termometr na zewnątrz, najlepiej bezprzewodowy. Po drugie - termostaty grzejnikowe, które będą automatycznie przymykały, otwierały zawór wody przy grzejniku w odpowiednim pokoju w zależności od zadanego harmonogramu (termometry wbudowane w głowicę lub bezprzewodowo). Dodatkowo jakieś sprzężenie zwrotne, żeby na przykład jakbym chciał podnieść temp we wszystkich pokojach a temperatura wody ustawiona termostatem pogodowym była za niska aby to osiagnac, lub analogicznie odwrotna sytuacja. Mam w domu bramkę zigbee i korzystam z Home Assistanta, więc wszystkie rozwiązania, które ogranicza ilość dodatkowych urządzeń są mile widziane. Nie widzę sensu na przykład termostatu dedykowanego od De Dietrich za 1000 zł, skoro wystarczy bramka opentherm do pieca i wysylanie dwustronne informacji po wifi lub zigbee do bramki i do tej samej bramki termometry - wewnatrzny i zewnętrzny. Tutaj nie mam na razie pomysłu, interface opentherm <=> zigbee chyba nie istnieje? Ktoś może kombinuje w tym kierunku? Macie państwo koledzy jakieś rady?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.