Skocz do zawartości

Kociołek

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Kociołek

  1. W dniu 24.11.2021 o 20:54, Pieklorz napisał:

    ....... pracuję bowiem na Minister PID kolor 4,3 cala a na nim stan czujnika pojemnościowego widzę na ekranie.

    Rozwijam w nim soft a jest o tyle wygodny, że wrzucam go z pendrive. Nie mam rozbudowanej instalacji, zatem obsługa 1zaworu mi wystarcza. Zawór,  4pompy w tym kotłowa,  tyle wystarczy.


    Gdzie się znajduje gniazdo pendriv-a?
    Fajnie że jest rozwijany.
    Co do softu u mnie jest problem z pompą cwu, działa wtedy kiedy nie powinna. Cwu ustawione na 45stopni, a zauważałem temperaturę powyżej 55. 
    Na poniższym filmiku jest pokazana sytuacja gdy aktywuję strefę czasową kotła i nie wiedzieć czemu pompa cwu zaczyna pracować.

    https://www.youtube.com/watch?v=3nThlr-HMgc

    Padł mi w tym sterowniku po dwuch dniach czujnik spalin. Odzywać się do sprzedawcy czy producenta?
    IMG_20211125_221642.jpg.aedc2346f9c9a3d5b04d32713219961c.jpg

     

  2. Padł mi czujnik pojemnościowy w sv200. Muszę coś na szybko kupić. Oryginalnie jest M18 NPN NO na napięcie 3V. Te które znalazłem są na 5V i więcej. Czy zna ktoś model który będzie odpowiedni i dostępny w Polsce?

  3. 2 godziny temu, K-r-y-s napisał:

      

    Przeprowadziłem próbę zwiększając temperaturę zadaną kotła, a co za tym idzie, zwiększyła się różnica między zadana kotła, a zadaną zaworu. 62 na kotle zadana, a zawór 50. Wydaje mi się, że w sterowniku jest zadane, że musi być minimum 10 stopni różnicy, między tymi dwoma zadawanymi temperaturami, aby od razu po przekroczeniu zadanej zaworu, sterownik sterował siłownikiem. Oczywiście po wcześniejszym załączeniu się pompy co. Od tamtego czasu problem nie pojawił się ani razu. Przełożenie czujnika na wyjście na instalację nic nie dała, tą opcję próbowałem jako pierwszą.

    Swoją drogą, tak jak pisał kolega @Dikster

    Jest dokładnie tak jak piszesz, sterowanie zaworem przez ten sterownik to totalna porażka, zadane 50, a na czujniku od 45 do 55 stopni, taki rozrzut. Zakładając, że spełniał by funkcję mieszacza temp. wyjściowej na instalacje ... rozrzut rewelacja.

    Nie koniecznie totalna porażka, aby dobrze pracował najpierw musi być zapewniona odpowiednia mechanika płynów w samym zaworze i odpowiednio dobrany siłownik. Afriso ma 60 sekundowe i 120 sekundowe, na instalacje z dużą bezwładnością (starsze instalacje na grubych rurach) stosuje się 120s, a z małą bezwładnością 60s.
    Sam zawór może bardzo różnie mieszać, a nawet działać zero jedynkowo. Ja przy za mocnej nastawie pompy miałem tak że od 0 do 5,8 zawór całą wodę mielił w krótkim obiegu, a w pozycji 6 już całą wodę z kotła kierował na instalację 🙂
    Mam Black-a i maksymalnie 1-2 stopień w każdą stronę.
     

     

      

  4. W dniu 8.06.2021 o 23:49, Pieklorz napisał:

    Jak chcesz przyszłościowo z obsługą pelletu, to jest na proste uklady grzewcze jeszcze opcja Argos PLUS kolorowy pelletowy. Dwa podajniki, dmuchawa, 3pompy, zawór mieszający, strefy czasowe, sterowanie pogodowe, tryb autolato, czujnik spalin, zapalarka, czujnik pojemnościowy pelletu, wbudowany moduł internetowy. 

    Czyli czujnika temperatury powrotu nie posiada?

  5. 9 minut temu, K-r-y-s napisał:

     Testowałem tą opcje i żeby było śmieszniej, to podczas rozpalania i wstępnego palenia siłownik ustawia zawór tak aby priorytetem dogrzać obieg kotłowy, dopiero potem po dogrzaniu powinien ogrzewać stopniowo grzejniki, co nie ma miejsca. Obawiam się, że jest jakaś zmienna która nie jest zachowana podczas "auto", a która nie jest mi znana. Niestety producent ma wyj... co bardzo mnie martwi

    Ten sterownik tak ma, otwiera zawór jak kocioł jeszcze nie ma swojej temperatury.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.