Skocz do zawartości

7wi

Forumowicz
  • Postów

    16
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez 7wi

  1. Już jest ok. Wyczyściłem zapchane dziurki w retorcie od przodu. Odkręca się dwie śruby i retorta schodzi.
  2. Retorta w tym kotle przytwierdzona jest na śrubach, chyba dwóch. Została nałożona przez instalatora i skręcona, nie widziałem aby coś uszczelniał. Może tak być, że to jakieś inne rozwiązanie ?
  3. Witajcie, SAS Compact nie dopala i przesypuje do popielnika węgiel. Węgiel spada tylko do przodu. W reszta popielnika gromadzi się popiół. Czy powodem może być zapchanie otworów w retorcie, coś nie tak z napowietrzaniem, pył węglowy się gdzieś osadził ? Kocioł mam około 3 tygodni, na początku było ok. Jeszcze kotła nie wygaszałem i nie zaglądałem. Zwiększyłem siłę nadmuchu, nic to nie zmieniło. Na co zwrócić uwagę ?
  4. Temperatura kotła 55 C <--- tu zmieniłem z 60C, za duża różnica w stosunku do 39C na zaworze Zawór 39 C Podawanie 6 sek Przerwa 36 sek Nadmuch 28 % Praca podtrzymania 1 sek Przerwa podtrzymania 2m 55sek <--- tu zmieniłem i będę się przyglądał Czas pracy wentylatora 30 sek Czas przerwy wentylatora 7 min Bieg wentylatora 30 % Paweł jak masz ty ustawiony ?
  5. Kocioł wystartował w największe mrozy -14C, wciągnął 175kg w 3 dni nagrzewając dom z 13C do 23C. Jeszcze parę dni temu około 35kg/24h. Miałem go tak ustawiony, że przebijałem z mocą i ciepło szło w komin. Aktualnie zadałem parametry zaproponowane przez kolegę 1mps , testuję od wczoraj od 19:00. Na nowych ustawieniach czas w "pracy" się wydłużył, łagodnie nabiera temperatury, też ciut niżej schodzi z temperaturą, kompletnie mi to nie przeszkadza, w domu i tak ciepło. Odnośnie spalania trudno coś powiedzieć, za krótki czas i też pogoda się zmienia na plus. Dom z lat 80 nie ocieplony 160m2 + 150l CWU.
  6. Chyba jest nowszy, retorta stała i deflektor ceramiczny (taka półka). Czy to lepsze czy gorsze, nie wiem, taki wybrałem.
  7. Nadmuch mam aktualnie na 28 %, kiedy zwiększyłem do 30% nie umiał podnieść temperatury. Teraz przy 28 % się dłużej zbiera ale sukcesywnie podnosi do zadanej. Obecnie temp zadana 55C na kaloryfery idzie 37C, w domu aż za ciepło 23C, temp zewnętrzna wiosenna 17C. SAS Compact ma stałą retortę. http://www.remo-komplex.com.pl/!data/pdf/psp.pdf
  8. Troszkę niedopalonych węgielków spada od przodu popielnika, podpowiesz ?
  9. Zaproponowane przez Ciebie ustawienia: Temperatura kotła 60 C Zawór 39 C Podawanie 6 sek Przerwa 36 sek Nadmuch 28 % Praca podtrzymania 1 sek Przerwa podtrzymania 3 min Czas pracy wentylatora 30 sek Czas przerwy wentylatora 7 min Bieg wentylatora 30 % W pracy jest ok, w podtrzymaniu robi się dołek w retorcie. Za dużo kocioł musi później nadganiać, jak mu się uruchomi pompa CWU to dopiero goni z 55 do 60. Dać praca podtrzymania na 2 sek, czy zmniejszyć przerwę np. do 2min45sek ?
  10. Dotarłem do kalkulatora mocy palnika i kalkulatora czasu przerwy. Ponoć w SAS montują podajniki remo komplex http://www.remo-komplex.com.pl/!data/pdf/psp.pdf W dokumentacji znajduje się potencjał PSP: 18÷31 kg/h, czyli ile wpisać do kalkulatora ? Aby sobie to uporządkować, przygotowałem arkusz gdzie będę wpisywał ustawienia i wnioski ?
  11. Bardzo dziękuję za podesłanie ustawień, będę je testował. Umknął mi Twój post stąd zwłoka w odpowiedzi. Aktualnie na dom mam na zaworze ustawione 38C przy dodatniej temperaturze na zewnątrz +5C. W domu komfortowo 22-23C, czy jest potrzeba kręcić kocioł do 60C ? Aktualnie 55C, stare przyzwyczajenia z kopciucha. Jestem początkującym palaczem ? ale ogarniętym pod względem technicznym. Dziękuję i pozdrawiam.
  12. Może ktoś podesłać swoje ustawienia dla SAS 20kW ze sterownikiem ST-555 ? Dotyczy pracy dwustanowej.
  13. Temperatura powrotu jest niższa o 5C niż zadana na zaworze 4D, zawór jest z siłownikiem. Wydaje mi się, że zawór 4D reguluje temp na obieg. Sukcesywnie zmniejszam temperaturę na 4D z 50C, 46C, 44C - ma to przełożenie na temperaturę kaloryferów. Uruchomiłem kocioł w największe mrozy, teraz temperatura zewnętrza rośnie to też robię korektę na temp zaworu 4D. Dziś zamontuję regulator pokojowy.
  14. Ad 2 Mam możliwość ogrzewania garażu. Uruchamiam sporadycznie przy dużych mrozach, teraz zakręcone. Ad 3 Moc dotyczy tylko pracy w PID czy dwustanowej też ? W instrukcji znajduje się zapis: "Przy pierwszym uruchomieniu sterownika, należy wybrać typ oraz moc kotła. Dane te odczytać można na tabliczce znamionowej." Gdzie w menu znajdę opcję ponownej konfiguracji mocy kotła ? Dlaczego mam 23kW skoro kocioł ma 20kW ? Ad 4 Nie mam głowic. Mam kupiony regulator pokojowy ST-292 v3. Jeszcze nie podłączyłem, priorytetem było zagrzanie domu po ostatnich mrozach.
  15. Zgodnie ze specyfikacją powinien spalać około: 1.4kg/h Aktualnie wychodzi: 2.0kg/h Wsypałem 8 worków po 25kg i skalibrowałem max, zaczekałem aż odsłoni się krawędź leja w zasobniku (oznaczyłem minimum) i wsypałem 7 worków. Po 42h z tych 7 worków mam 51%. Po zmianie widoku gdzie wyświetlają się wszystkie parametry Moc mam 23kW ?
  16. Witam, proszę o podpowiedź jak właściwie ustawić kocioł SAS Compact 20kW ze sterownikiem ST-555. Dom nieocieplony 160m + garaż + ogrzewanie CWU. Kocioł zainstalowany 5 dni temu, dopiero go poznaję. Groszek Bartex gold, spieków brak, w popielniku wszystko dobrze zmielone. Efekt jest taki, że pali za dużo, ściana kominowa wyraźnie ciepła, zbyt dużo ciepła ucieka w komin, czopuch otwarty 100%. Pracy w PID jeszcze nie sprawdzałem. Ustawione przez instalatora na start, kiedy dom był wyziębiony: Temp CO: 60 C Temp zaworu 4D: 50 C Czas podawania: 18 sek Czas przerwy: 42 sek Siła nadmuch: 29 Praca podtrzymania: 20 sek Przerwa podtrzymania: 20 min Czas pracy: 10 sek Czas przerwy: 15 min Bieg wentylatora w podtrzymaniu: 50 % Temperatura na czopuchu: do 200 C Po 3 dniach kiedy dom nabrał temperatury zmieniłem: Temp CO: 58 C Temp zaworu 4D: 46 C Dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.