Skocz do zawartości

AndrzejSymeus

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez AndrzejSymeus

  1. możesz sprawdzić, dasz radę zamieścić? sprawdź, może dasz radę zamieścić
  2. Mam pompę ciepła Buderus WPL 80 AR. Czy ktoś podłączał taką. Szukam informacji o podłączeniu zasilania i sterowania. Pompa to monoblok. Zasilanie 400V.
  3. Chcę zmodyfikować istniejącą instalację co. Obecnie mam instalację otwartą, zasilaną kotłem zasypowym. Zamierzam założyć bufor ciepła, do którego chce włączyć pompę ciepła. Układ kotła musi pozostać otwarty ,ale chcę odseparować go od grzejników wymiennikiem ciepła i zamknąć układ co. Po stronie zamkniętej będzie bufor i pompa ciepła. Kocioł traktuje jako awaryjny , odpalany podczas większych mrozów. Co sądzicie o takiej instalacji?
  4. Mam ustawiony sterownik przy kotle węglowym na 40 stopni. Kocioł gazowy sterowany jest zewnętrznym czujnikiem temperatury.
  5. Jeśli wymiennik podpinam pod kocioł gazowy, to muszę mieć ciągle włączoną pompę wymuszającą obieg. W układzie z wymiennikiem przy kotle węglowym spadek temperatury na kotle wyłączy obie pompy przy wymienniku, a obieg utrzyma pompa w kotle gazowym.
  6. O to właśnie chodziło. Kocioł węglowy steruje pompami przy wymienniku. Jeśli nie będzie miał zadanej temperatury, to pompy zostają wyłączone. Wymiennik będzie grzanym od strony instalacji, ale chyba grawitacyjnie nie uruchomi obiegu na kotle węglowym.
  7. Nie potrafię narysować schematu instalacji, ale spróbuję ją opisać. Budynek parterowy, prawie 100-letni. Pierwotnie instalacja składała się z kotła węglowego, naczynia wzbiorczego, pompy wymuszającej obieg i grzejników. Po przyłączeniu gazu zamontowałem kocioł gazowy, kondensacyjny. Kocioł wpięty jest w środku instalacji, tj między nim a kotłem węglowym są grzejniki. Grzejniki są również za kotłem gazowym. Kocioł gazowy wymaga zamkniętej instalacji. Możliwość wyboru kotła zasilającego realizuję przez odcięcie drugiego kotła zaworami na zasilaniu i powrocie. Chcę uzyskać możliwość jednoczesnego używania obu kotłów ,stąd pomysł montowania wymiennika ciepła przy kotle węglowym. Mam wątpliwości co do podłączenia pompy wymuszającej obieg przy wymienniku ciepła po stronie instalacji co. Jeśli będzie tłoczyć ciepłą wodę do zasilania to będzie to pod prąd wody tłoczonej przez pompę kotła gazowego. Czy to nie zaszkodzi kotłowni gazowemu?
  8. Kocioł węglowy jest pozostawiony jako awaryjny i nikt przypadkowo w nim nie napali. A jeśli nawet, to pozostaje stałe otwarte naczynie wzbiorcze. Chcę zamontować wymiennik aby móc jednocześnie napalić w kotle na paliwo stałe, a jak spadnie w nim temperatura to grzanie przejmie kocioł gazowy. Gazowy pokazuje ciśnienie 1,4 bara. Naczynie ok. 1.5 m nad kotłem.
  9. Tak jak napisałem odcinam kocioł gazowy zaworami i mam układ otwarty, odcinam zaworami kocioł na paliwo stałe, razem z naczyniem wzbiorczym i układ staje się zamknięty. Oczywiście odcięty kocioł jest wygaszony.
  10. Mam instalację co z dwoma kotłami. Na paliwo stałe, dolne spalanie 23kw w układzie otwartym i gazowy Immergas w układzie zamkniętym. Paląc w gazowym odcinam zaworami węglowy i odwrotnie paląc w węglowym odcinam gazowy. Pomiędzy kotłami jest kilka grzejników. Reszta znajduje się za kotłem gazowym. Chcę zamontować wymiennik ciepła przy kotle węglowym i mieć możliwość jednoczesnego palenia w obu kotłach. Mam pytanie, jak powinna być zamontowana pompa po zamkniętej stronie wymiennika. Jeśli zamontuję ją tak, jak teraz jest pompa przy kotle węglowym, to będzie tłoczyła wodę przeciwko pompie kotła gazowego, jeśli odwrotnie, to poda ciepłą wodę do obiegu powrotnego - zimnego. Proszę o radę i opinie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.