Skocz do zawartości

Dziambdzio

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Dziambdzio

  1. tomii1 wrzucam ci link https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ffve A słyszałeś o piecach SlimKo?
  2. Widzę kolega podobna sytuacja, u mnie powierzchnia do ogrzania 240m2, pierwsza firma proponuje Defro Gamma 20kw, ja bardziej skłaniam się ku wyliczeniom z cieplowlasciwe.pl i chce zamontować 16kW. Tylko teraz jakiej firmy, im więcej się czyta tym człowiek głupszy... Zastanawiam się właśnie jakie są różnice pomiędzy kotłem Defro a np. Kostrzewą.
  3. Panowie widzę ciekawą dyskusję, ale troche odbiegliście od moich pytań ?
  4. Panowie, jak wygląda podział producentów? Których unikać, a którzy produkują sprawdzone piece?
  5. W moim przypadku wszystkie grzejniki są żeliwne, w zeszłym roku na wszystkich grzejnikach zamontowane zostały głowice termostatyczne i już przy starym piecu odczułem różnicę. Przez cały sezon grzewczy piec jest ustawiony na 50 stopni, i w domu utrzymuje się temperatura 22-23 stopni.
  6. Dzięki za odpowiedź, przy spalaniu 30% więcej i tak wychodzi bardzo korzystnie. Pozostaje kwestia pieca i dobrego opału.
  7. Cześć rodzice planują zmianę pieca. Od 12 lat palone jest w piecu Ogniwo Biecz 21kW węglem kamiennym, powierzchnia do ogrzania to 230m2, dom ma ocieplone poddasze, ściany, wszystkie okna plastikowe. Aktualnie spalane jest około 5 ton węgla. Po analizie najkorzystniej wychodzi przejść na pellet ze względu na czystość. Pytanie pierwsze, jeżeli teraz spalam od 5 do 5,5 tony węgla to ile analogicznie spalę pelletu? Wiem, że praktyka zweryfikuje ale chodzi mi o orientacyjną ilość + ile. Druga sprawa to rodzaj pieca, każdy chce wcisnąć swój, a ideałów nie ma. Widzę dwa rodzaje pieców z podajnikiem bocznym i takie zintegrowane, jaka jest różnica w obsłudze i np. awaryjności? Pozdrawiam :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.