Skocz do zawartości

Paolo80

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez Paolo80

  1. Lepiej dołożyć naczynie, będzie stale ciśnienie i nie będziesz musial wody dobijac, i co najważniejsze zagrzane wody nie będziesz puszczał w kanał
  2. @wacio1967 Ja dołożyłem drugie naczynie przeponowe 80l mam teraz spokój z ciśnieniem, na zimnym mam 0.9 a jak bufor ma 80-90 stopni to mam max 1.1. Wcześniej przy 60 stopniach zawor bezpieczeństwa puszczał wodę. Ja też mam PV i grzałkę do wspomagania, tyle że musiałem za instalację zapłacić więc nie powiem że grzałka pracuje za darmo 🙂
  3. Bufor przez rozpaleniem w piecu ma 35 stopni. To jest granica załączenia pompy podlogowki. Mam rozdzielacz w sypialni, pompa Wilo elektroniczna, na drugim i trzecim biegu słychać pracę, nie jest to szum zapowietrzonej instalacji, po prostuje pompka jest głośna. Wczoraj ustawiłem na rozdzielaczu 30 stopni, i powiem że minęło już 12 godzin od końca ladowania bufora, mam jeszcze 1/3. W domu temperatura bez zmian. Za 2 dni spróbuje jeszcze obniżyć temp zasilania
  4. Dom 20cm grafitu, 33cm wełny, posadzki 15cm. Puszczam 33 stopnie z racji ustawienia pompy na najniższy bieg, ciszej ale przepływy mniejsze stąd wyższa temperatura. Piec na drewno, stąd wysoką temperatura bufora, na piecu mam non stop 80 Czyli te 12h nie jest źle.
  5. Witam, walczę z buforem, ogarnąłem ciśnienie dodając drugie naczynie przeponowe, teraz mam zagwozdkę z długością pracy bufora bez palenia w kotle. Sprawa ma się następująco, zagrzewam bufor do 80 stopni w całości, podlogowka 140m2 chodzi cały czas, zasilanie 33 stopnie, powrót 30 więc różnica tylko 3 stopnie. 1000l zagrzane do 80 stopni starcza na 12 godzin pracy podłogi. Wg Was to dobry wynik?
  6. Ok, a mogę go zamontować poniżej tego na ścianie, czy muszą być na tej samej wysokości?
  7. Witam, posiadam instalację z buforem i naczynie przeponowe 35l, chciałbym dołożyć kolejne 80l. Pytanie mam do Was czy jeśli zbiornik ma podejście od dołu, stoi w pionie, czy mogę go zamontować w poziomie? Wtedy podejście będzie z boku. Bedzie ok?
  8. Witam, obecnie mam sterownik st03, który obsługuje cwu jak i pompę bufora, problem w tym gdy bufor jest zagrzany mimo że w piecu już się nie pali to pompa pracuje cały czas bo woda z bufora przechodzi przez piec i czujnik na piecu myśli że się w nim pali. Czy znacie jakiś sterownik który będzie miał 3 czujniki tak żeby jeden umieścić na piecu, drugi na górze bufora a trzeci na dole? Jak byście to rozwiązali?
  9. UPS ma czysty sinus, myślę podłączyć agregat do UPSa a z niego osprzęt kotłowni, jak myślicie?
  10. Witam, jak w temacie, posiadam chiński agregat z fabrycznie oszałamiającą mocą 7600W, 3 fazowy, z uzwojeniem z chińskiego amelinum, po zmianie stojana na jednofazowy agregat jest nie do poznania , spokojnie wytrzymuje obciążenie ciągłe 2500w gdzie wcześniej czajnik 1500w potrafił go zatrzymać. Agregat nie ma inwertera, tylko układ AVR, sprawdzałem go miernikiem i trzyma 230v 50Hz, ale przebiegu nie mam jak sprawdzic. W kotłowni mam dwa sterowniki i 5 pompek elektronicznych, gdy wszystko pracuje mam zużycie 100W, zabezpiecza to UPS APC 1500 PRO. Tak się zastanawiam czy moge to w razie biedy zasilić moim agregatem?
  11. Miałem grzałkę 1500w spaliła się, u mnie w piku daje nawet 2 kw, więc lepszym rozwiązaniem by było zamontowanie dwóch grzałek 1kw, jedna na dole druga na środku, ale rozwiązanie które mam teraz jest dla mnie ok, na dwie osoby wody mamy aż za dużo.
  12. Nie interesuje mnie zwrot tej instalacji tak samo jak nie interesuje mnie zwrot kosztów poniesionych na zestaw stereo jaki mam w salonie. Dla mnie liczy się wygoda a nie czy zwróci mi się to po pięciu, dziesięciu czy trzydziestu latach.
  13. Witam, zrobiłem u siebie prosta instalację do grzania CWU za pomocą paneli fotowoltaicznych które poprzez regulator MPPT PWM zasilają grzałkę w zbiorniku 220l. Grzałka o mocy 2000W zainstalowana jest na samym dole zbiornika. Użytkuję instalację już od 2 tygodni i od tamtegon czasu ani razu nie musialem rozpalać w piecu, nawet jak caly dzien nie bylo slońca. Cena za osiem używanych paneli, regulator i wylacznik nadprądowy DC 2400zł
  14. Ale co z zasilaniem? Zostawić tak jak jest czy tez na samą górę przenieść?
  15. To który wariant byście zastosowali? Podlaczyc się z podlogowka do zasilania z pieca czy na samą górę gdzie odpowietrznik? Wszędzie są 2 calowe wyjscia
  16. Z tego co dobrze zrozumiałem to że pompa podlogowki będzie zasysać wodę z wyżej wysokosci i przepływy mogą być niższe.
  17. Nie wiem kto to robił, już taki dom kupiłem, ale od początku mi to nie daje spokoju, że tylko 500l wykorzystuje. Wezwalem jednego instalatora to mi powiedział że nie można tak robić bo pompa od podlogowki będzie się gryźć z pompa zasilająca bufor.
  18. Też nie mam wężownic, masz tak jak na pierwszym czy drugim zdjęciu?
  19. Witam, obecnie mam tak podłączony bufor 1000l jak na rysunku poniżej. Problem w tym, że wykorzystuje tylko połowę bufora a w okresach przejściowych zanim temperatura dojdzie po połowy też chwilę mija, a później góra bufora dalej zostaje niewykorzystana. Wpadłem na pomysł aby przenieść zasilanie podlogowki najwyżej jak się da, co w moim mniemaniu (na hydraulice się nie znam) powinno dać mi możliwość całkowitego wykorzystania zbiornika, a w okresach przejściowych od razu po zagraniu pieca grzania podlogowki. Dobrze kombinuję?
  20. Cwu mam osobno, nie jest zasilane z bufora, bufor tylko do podłogówki
  21. Witam, obecnie używam układu CO z buforem 1000l, który ma 4 wyprowadzenia, na tą chwilę zasilanie jest na samej górze a wyjdzie na podlogowkę na srodku. Zauważyłem że przy takim sposobie podłączenia wykorzystuje tylko połowę zbiornika, więc pytanie czy zasilanie podłogówki można dać wyżej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.