Skocz do zawartości

Martius

Forumowicz
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Martius

Ciekawy

Ciekawy (3/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Deltę miałem ustawioną na 2 stopnie.
  2. Poczytam o sprzęgle bo szczerze mówiąc nie zagłębiałem się w temat. Zawór leży przy piecu więc pewnie go wrzucę. No i pompa. Nawiązując do mocy 80 nie będzie za mocna? Z góry dzięki za odpowiedź.
  3. Ok czyli vtc, pompa i rury. Zapowiadają się dobre koszty :)
  4. Ok, czyli tak jak k. Sambor proponujesz zmianę rur na pp32? Nie robiłem próby ponieważ wcześniej wszystkie kaloryfery ładnie się nagrzewały w domu było 21 stopni. Później zakupiłem vtc żeby było wszystko zgodnie ze schematem, zamontowałem i zaczęły dziać się cuda. Kaloryfery w salonie praktycznie ledwo się nagrzewały więc usunąłem wczoraj vtc. Bo przy ostatnich temperaturach to był dramat i musiałem dogrzewać kominkiem. Takie cudo
  5. Właśnie sprawdziłem. Tak słychać że się przełącza. Panowie, Na dziś koniec walki z piecem. Jutro ogarnę śrubunki i przywrócę vtc na jego miejsce. Jesli ktoś będzie miał jakieś pomysly, sugestie to jestem otwarty. Dzięki za wszystkie dzisiejsze podpowiedzi i poświęcony czas.
  6. Około 40 stopni, taka sytuacja utrzymuje się od samego poczatku. Pompa na piecu ustawiona na 3 od samego początku.
  7. Myślę, że miało by to sens jeśli modulacja uruchamiała u się przy przy pracy pompy. W innym wypadku powrót chyba nie ma nic do rzeczy. Tak czy siak są wnioski. Trzeba ponownie zamontować vtc. Do tego zresetuje piec do ustawień fabrycznych moE to coś zmieni.
  8. Piec lata na wskazanych parametrach od wczoraj a w salonie 19 stopni :) wcześniej o dziwo przy dużo niższym nastawieniu i bez vtc dawał w salonie nawet 21. @pospisz wypowiesz się skąd może być problem z samoczynnym wejściem w modulację mimo braku osiągnięcia wskazanej temperatury?
  9. Dźwignia się nie zacina. Wczoraj czyściłem piec, smoły nie było. Nie wiem czy to kwestia podwyższonego podawania pelletu (obecnie leci na 6). Pellet dostaje zgodnie z wytycznymi podanymi w instrukcji. P.S. Nie bardzo rozumiem czemu nie można jednocześnie modyfikować ustawień wentylatora i podawania pelletu. I czemu nie można zwiększyć jednocześnie tych dwóch parametrow (zapis w instrukcji tak mówi)
  10. Wymiennik nie jest połączony. Piec jest wykorzystywany tylko do CO
  11. Przy 65na termostacie podajnik właśnie wskazuje 3,1
  12. Cześć Karol, odnośnie ilości i mocy grzejników sytuacja wygląda następująco: 2 grzejniki o parametrach Moc (W) 70/55/20˚C: 1348 4 grzejniki o parametrach Moc (W) 70/55/20˚C: 1078 1 grzejnik o parametrach Moc (W) 70/55/20˚C: 539 I 1 łazienkowy o rzekomej mocy 920 Co daje łącznie 8467W Instalacja od pieca do rozdzielacza jest w pp25, następnie z rozdzielacza idzie pod wylewką (alu pex 16) w otulinie. Dom ma 127 mkw, kolorem czerwonym rozmieszczone są kaloryfery. Kaloryfer w pierwszej sypialni jest oddalony od rozdzielacza o jakieś 2,5 metra, ostatnia sypialnia o około 11. Najdłuższa drogę mają kaloryfery w salonie około 14 metrów. W garażu i dużej łazience kaloryfer nie jest podłączony. Wcześniej grzalem cały czas, później założyłem termostat więc piec czasami się wygłaszał. Próbowałem z vtce i bez vtc (bez vtc kaloryfery lepiej reagowały) Przy paleniu ciągłym peletu spalal mi około 30kg na dobe, ale temperatura na termostacie osiągała max 57 stopni. Tak jak wcześniej pisałem zmieniłem start pompy na 60 a nawet na 65 ( wyczytałem to na forum) a wczoraj zmieniłem deltę pompy żeby chodziła dluzej (były 2 stopnie). Więcej ustawień serwisowych nie zmieniałem bo instrukcja jest wyjątkowo uboga. Wczoraj zdemontowalem zawór vtc i grzejniki zdecydowanie lepiej reagują jednak piec dalej nie osiąga zadanej temperatury. Moc jest na auto a podajnik peletu z 0 ustawiłem na 6. Sambor, rura Cu 18
  13. PP na bank 25 mm, rura miedziana na 90% 16 mm. Zastanawiam się czy nie mogę jej podmienić na pp skoro i tak już muszę zwiększać średnicę rur. I teraz tak się zastanawiam nad VTC, który jest na 3/4 cala tak samo filtr i zz czy nie będą problemem. Rozumiem, muszę to rozkminić w takim razie.
  14. Miedź, chyba 16. Czyli zmiana rur na 32 + vtc i powinno się podnieść? Chyba trzeba będzie spróbować.
  15. Jeśli zawór grzybkowy jest odkręcony część wody wychodzącej z pieca dogrzewa powrót reszta leci dalej. Jeśli jest zakręcony woda płynie po pełnym obiegu. W miejscu miedzi nie ma przepływu między zasilaniem a powrotem. Wymontowałem ponieważ piec nie mógł złapać temperatury zadanej. Zanim pompa uruchomiła obieg to woda na powrocie była na tyle zimna, że zawór jedynie mieszał wodę na krótkim obiegu. Gdzieś tak na forum wyczytałem żeby zamiast vtc zamontować np zawór grzybkowy i zabezpieczyć tym sposobem powrót. Jeśli masz ferolli biopelet pro, to podaj proszę jakie masz ustawienia moc, pellet, start pompy, delta pompy i temperaturę zadaną, sprawdzę po powrocie do domu ustawienia i może coś się zmieni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.