Skocz do zawartości

DonMateo911

Forumowicz
  • Postów

    12
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez DonMateo911

  1. Byleby z nim jakichś większych problemów nie bylo☺️
  2. Witam. Rozważam zakup kotła Dragon z palnikiem SV 200. Może mi ktoś powiedzieć coś o samym producencie - firmie Dragon? Jakoś nie mogę się doszukać informacji na ich temat. Wiem że Kamil Miernik z YT testował palnik właśnie na obudowie Dragona. Poza tym, słyszał ktoś o firmie "Natal" z Rybnika, zajmującej się właśnie dystrybucja i montażem kotłów Dragon? Bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.
  3. Czytanie Waszej wymiany zdań to czysta przyjemność dla mnie i prawdziwe kompendium praktycznej wiedzy. Zapraszam innych użytkowników do dyskusji, fajnie się to czyta.
  4. Cały czas jednak zastanawia mnie temat wkładu kominowego. Podobno przy tym palniku nie ma z tym problemu - tzn. do ogarnięcia. Z pelletem podobno tak ładnie już nie jest. Wójek zamontowal SASa na pellet, bez wkładu kominowego i tego pożałował. Z poddasza woda przeszła mu przez sufit, a w kotłowni jakby gdzieś cały czas zawor z wody ciekł. Jakoś cały czas mam to gdzieś z tyłu głowy, że Kocioł na pellet = obowiązkowy wkład do komina. Oczywiście nie wykluczam tego rozwiązania, bo gdybym od razu mówił że nie, byłoby to sprzeczne z moim pomysłem zakładania tematu tutaj, prosząc Was o każda opinie.
  5. Serdeczne dzieki! Właśnie namierzyłem Minertu że Skrzyszowa/Wodzisławia.
  6. @Pieklorz Serdeczne dzięki za pomocną radę. Czy znasz może jeszcze jakiś punkt dystrybucji kotła z tym palnikiem w okolicach Rybnika? Chętnie popytałbym o niego. Wydaje się bardzo interesującym rozwiązaniem...
  7. Pytanie przede wszystkim do @Pieklorz chociaż opinie innych jak najbardziej pożądane. Czytam cały czas na temat kotłów z palnikiem Sv200. Przeczytałem że w 2018 roku była to stosunkowo nowa konstrukcja. Zauważyłem że jesteś fachowcem w temacie - na pewno wszyscy to potwierdza - pytanie właśnie - jak w 2021 roku prezentuje się działanie, serwis i awaryjność powyższego rozwiązania. Jak z trwałością? Niektore źródła zarzucają tego typu palnikom krótka żywotność i zarzucają producentom niski okres gwarancyjny. Jak to wygląda z Twojej perspektywy?
  8. Też już się spotkałem z takim stwierdzeniem. Czyli tylko się to potwierdza, że podłogówka nie ma nic do mocy pieca, lub prawie nic.
  9. Komin usytuowany jest centralnie w środku domu, tak więc ocieplać go nie trzeba. Piwnica szczęśliwie jest sucha, nigdy nie było problemu z wilgotna piwnica, chyba że przy podtopieniach i powodziach (gdzie wode zaczęło wyciskać z ziemi), ale to jest historia. Poddasza nieużytkowego nie mam. Dom w 2019 roku był cały remontowany, z budową poddasza użytkowego. Komin od podłogi do sufitu cały odrapany ze starej zaprawy i otynkowany na nowo cementową zaprawa. Dodatkowo spalinowe kanały omalowane folia w płynie. Na górze 6cm tynku gipsowego. Od sufitu do wylotu komina, komin wymurowany cały na nową z pełnej nowej cegły, na samej górze pełny klinkier. Wymagane to było z powodu zmiany więźby dachowej i nachylenia dachu. Cały dach ocieplony PUR - koło komina na pewno będzie co najmniej 30cm z każdej strony,bo komin w szczycie dachu dwuspadzistego. Mnie jednak cały czas nurtuje sprawa, o którą pytałem na początku. Mianowicie, jak ma się to ogrzewanie podłogowe na całym piętrze (ok. 100m2), do przyszłej mocy kotła? Czy te sugerowane 19kW nie będzie przewymiarowane, biorąc pod uwagę połowę domu właśnie na podłogówce?
  10. Powiedzcie mi jeszcze, jak sprawy się mają z Waszymi kominami? Chodzi mi o średnicę kanału i czy posiadacie zamontowany wkład kominowy? Bo podobno piece 5 klasy mają niska temp. spalin i prędzej czy później temat skraplającego sie komina i powstającego kondensatu się pojawia.
  11. Kocioł masz 20kW, możesz powiedzieć coś więcej? Z podajnikiem? Jesteś zadowolony? Na dzień dzisiejszy czy miałbyś alternatywę dla Twojego kotła?
  12. Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jako że to mój pierwszy wpis, bardzo gorąco witam wszystkich użytkowników. Bardzo proszę o jakieś rady, dotyczące wymiany kotła. Skończyłem właśnie remont domu i teraz nadszedł czas na zmianę kotła ze starego spawanego śmieciucha na jakiś mądrzejszy Kocioł - myślałem z podajnikiem na groszek. Podrzucam adres do mojego bilansu, sporządzonego na stronie cieplowlasciwe.pl https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ajak Wynika z niego, że decydując się na Kocioł na eko groszek, potrzebowałbym mocy 19-20 kW, uwzględniając oczywiście ciepła wodę. Czy fakt, że mieszkanie na piętrze o powierzchni uzytkowej wynosi ok. 100m2 ogrzewane jest podłogowo, ma jakikolwiek wpływ na potrzebna moc kotła? Naczytałem się opinii m.in. o przewymiarowanych propozycjach od fachowców, dlatego właśnie wolę zapytać Was wszystkich wprost. Uściślając, w bilansie zaznaczone jest ocieplenie całego budynku styropianem 15cm, jednak na chwilę obecną ocieplone są dwie "ściany" budynku, z planowanym dociepleniem reszty. Dach ocieplony PUR o grubości co najmniej 25cm, w szczytach min. 30cm Bardzo zależało by mi na Waszych opiniach, jakiekolwiek by one nie były, propozycjach, poleceniach kotłów i marek. Zdaje się na Wasze doświadczenie i wiedzę. Odpowiem na każde Wasze po pytania. Z góry serdecznie dziękuję i serdecznie pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.