Skocz do zawartości

trebor102

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez trebor102

  1. witam

    Posiadam ten sterownik, palę drugi sezon i jest ok. Z tym że mam kocioł 25kw. Przy tej pogodzie pali około 20 kg/dobę.Dom 150 m, izolowany 12 cm styro. Niektórzy twierdzą że kocioł przewymiarowany.Ja nie narzekam.

    zaczynałem od ustawień fabrycznych , z podłączonym czujnikiem zewnętrznym. Potem regulacja ilością powietrza, potem mocą kotła. obrotami dmuchawy , długością podawania itd. i notowałem wyniki.zawsze zmieniałem jeden parametr i wynik notowałem po paru godzinach.

    Obecnie przy zmianie temperatury na zewnątrz muszę regulować tylko czas podawania paliwa.

    Przy temp. zewnętrznej -20 kocioł nie palił więcej niż 40-45 kg/dobę.

    Minus taki że te obserwacje trzeba notować.

    Pozdrawiam

  2. Nie mam takiego palnika ( czytałem o Twojej walce w poprzednim wątku) , ale czytałem na jego temat na forum twórcy tego palnika . Może coś to pomoże???

    Sam mam retortę obrotową AZP i sterwonik Perfekt. Na razie drugi sezon bez problemów , więc nie będę zaśmiecał tego wątku.

    Tu link - nie reklama , chęć pomocy : ***.com

     

    Życzę Szczęśliwego Nowego Roku :(

  3. Schemat jak na obrazku https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=2234 ( regulacja ilościowa ) .Oczywiście w miejscu odbioru ciepła jest rozdzielacz do 13 grzejników .... i to wszystko.Naczynie wzbiorcze na zasilaniu z pieca. Pompa leszno chyba o ile pamiętam 25/4 . Rurki do rozdzielacza CU 28 mm , od rozdzielacza pex 16 mm do każdego z grzejników. CWU zasilone osobną pompą z dodatkowego króćca na kotle. Powrót CWU wpięty w powrót z grzejników przy kotle ( trójnik ).Kocioł na poziomie parteru zasila 8 grzejników na piętrze 5 ( jak już pisałem każdy na osobnym obwodzie). Grzejniki Stelrad V22 , zawory termostatyczne Altech.Odpowietrzniki na grzejnikach.Kocioł retorciak 25 kW.

    I to cała instalacja.

  4. Witam

    Czy założony zawór 3d na powrocie ( celem wyrównania wahań temp. kotła) może tłumić przepływ wody powrotnej z grzejników? Takie odniosłem wrażenie jak ustawiłem go na ok 60 % powrotu wody z zasilania kotła bezpośrednio do powrotu ( celem szybszego rozgrzania wody w kotle). Grzejniki V22 stały sie dużo chłodniejsze na powrocie, w dolnej części.

    Pozdrawiam

  5. Wszystkie magiki jesteście w błędzie! Czujnik na wylocie zablokuje grzanie tak szybko ze baniak nagrzeje się tylko do 1/4 wszak ciepła woda jak oleum do góry wypływa. Chyba że cyrkulacja będzie zasuwać 24h. to wymiesza pół baniaka.

    Polecam zamontować czujnik na połowie wysokości na płaszcza pod izolacją i zobaczyć co się stanie.

    U mnie np. jest ciepła woda. Jest lekkie falowanie temperatury ale z tym można zyć.

    Jednak wsadzić czujnik w kieszeń wykonany domowo [trójnik, zaślepiona Cu15 + przejściówka itd] lub nabyty drogą kupna to rozwiązanie optymalne. Ale kieszeń do połowy baniaka.

    [ a Automatyk niechaj opanuje autokorektę bo szlag możne człeka ućciwego trafić jak się takie byki czyta.] Hej!

     

    Ja mam wymiennik Biawar . Gniazdo czujnika jest w połowie zbiornika , tuż pod mocowaniem grzałki ale i tak czujnik oszukuje . Sterownik pokazuje np.32 st. a woda ma ok.40 ( pomiar dokonany termometrem pokojowym po upuszczeniu wody do garnka). Wyizolowałem dobrze czujnik i dalej to samo. Gniazdo sięga około 15-20 cm wgłąb zasobnika. Myślałem że wadliwy czujnik i zrobiłem próbę wyjmując go , wsadziłem do garnka . Oba odczyty były równe( na sterowniku i na termometrze) Ciekawe??. Może ta studzienka ma za grube ścianki , czy coś. Ale da się z tym żyć.

    Pozdrawiam

  6. Uprzejmie dziękuję za odpowiedzi.

    Tak sobie pomyślałem , że można by było zrezygnować z naczynia otwartego i całego kłopotu z jego obsługą ( szczególnie zimą ) , gdyż mam je na poddaszu ( oizolowane) , ale tam nie zawsze jest pewnie dodatnia temperatura i też może być zonk, jak by przypadkiem zamarzło , a w szczególności rurki , które oizolowane i tak mają mały przekrój.

    Tylko przeszkodą jest pewnie to , iz kocioł retortowy 25 kW nie posiada układu chłodzącego.

    A czy tą chłodnicą mógłby być np. zbiornik CWU ? płaszczowy , który posiadam?. Można by założyć włącznik termiczny, który włączał by pompę ładującą CWU po przekroczeniu przez kocioł 92st. ( można by było wykorzystać czujnik , który wyłącza pracę dmuchawy , jeżeli zachodzi taka sytuacja) i założyć ze dwa zawory bezpieczeństwa ( jeden bezpośrednio na piecu i drugi na instalacji) przelewowe ciśnieniowe np 3 bar.

     

    Takie moje przemyślenia......... ale jestem laikiem , więć pewnie zostawię instalację taka jaka jest.

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.