Skocz do zawartości

tomun26

Nowy Forumowicz
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomun26

  1. Myślałem że takie rozwiązanie będzie dobre. Nie wiem czy grzałki tak szybko zjedzą nadwyżkę. Będą solary. W lato one na prawdę sporo podgrzeją wodę więc grzałka 3kw nie powinna mieć zbyt dużo pracy. Tak zakładam. Dużo energii bedzoe oddawane. Dodatkowo nawet jeśli nadwyżka byłaby zjedzona w ekspresowym tempie to są jeszcze tanie taryfy prądowe. Chyba od 13 do 15 i chyba po 22. Bufor specjalnie będzie jak największy żeby można było nagromadzić jak najwięcej ciepła. Panele 10 kw będą drogie ale rozważam je takie mocne tylko po to żeby z nich ogrzewać również dom. Około 4 tysięcy trzeba dać za opał rocznie. Piszę około nie wnikając czy to gaz pellet czy coś innego. Dodatkowo nie będę płacił za prąd w ciągu roku a to też jest dlanie ważne. Ceny energii nie wiadomo jakie będą i kiedy (napewno)pójdą w górę. Dodatkowo są przecież dopłaty do tych instalacji... Pompa ciepła i COP jest wszystko fajnie przy temp około zera i powyżej. Przy niskich temperaturach to po prostu grzałka i tyle. To samo co ja mam w buforze. Grzałka ale nie za taką kasę. Przy wyższych temperaturach będę miał solary i grzałki do dogrzania. Tak czy tak będzie brało prąd więc nie wiem czemu piszesz że fotowoltaika to taki zły pomysł.
  2. Uzupełniłem profil. W sumie tylko o to że ogrzewam dom jednorodzinny ogrzewaniem podłogowym. Bez kotła W rysunku zaznaczylem ewentulane podłaczenie pieca gazowego do dogrzania. Najbardziej mi zależy zeby nie płacić rachunku za prąd. Więc panele pozostają. Jak to dego dojdzie jeszcze ciepło z paneli to super. Pompa ciepła to w sumie klima z grzałką przy ujemnych temperaturach i koszt PC duży. Zwykłe grzałki, solary i fotowoltaika to na prawde taki zły pomysł? PC i solarów razem nie założe bo koszt za duży PV ok 40 tyś PC około 20. Chce zrobić żeby z tych 40 tyś już na wszystko starczało. jakby nie to wieszam piec gazowy podłaczam butle gazowa kuchenną i w mrozy dogrzewam. Chyba że to wogóle zła droga to wtedy mała instakacja foto na swoje potrzeby plus pellet/gaz do ogrzewania. Tylko wtedy co rok musze płacić na ogrzewanie a tego chce uniknąć.
  3. Cześć. Przy pomocy forum skleciłem propozycję instalacji do swojego domu. W skrócie: dom będzie zasilany panelami fotowoltaicznymi (do 10 KW). Do ogrzewania wykorzystam bufor (1000-1500) ogrzewany grzałkami i solarami. Solary, zwłaszcza w lato będą ogrzewały mi cały bufor (tylko) do korzystania z CWU. Do tego ewentulanie będe miał do dyspozycji grzałkę 3 KW do dogrzania. W okresie zimowym obie grzałki będą działać. Grzałki będa z termostatami . Proszę o uwagi do tego pomyslu. Pompy bedą z funckją autoadaptacji. Ogrzewania będą podłogowe wszędzie. W pokojach będą termostaty. Zawór trójdrożny będzie ze sterownikiem pogodowym (wszyscy chwalą). No właśnie tylko jakim? Jakie cechy/funkcje ten sterownik musi mieć? Jakiego szukać? Czy ta elektronika nie będzie ze sobą walczyć? Co o tym w ogóle myślicie? W lato w zasadzie nic nie będzie działać oprócz grzałki z termostatem. Hydrofor wiadomo będzie działał cały rok. Czy może dać jedno wyście z bufora na ogrzewanie podłogowa, jedną duża pompe i potem zrobić rozejście na kondygnacje? Wtedy miałbym jeden zawór mieszający i jeden sterownik.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.