Skocz do zawartości

pit010

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia pit010

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, odgrzeje trochę kotleta ale mam ten sam problem. Integra II plus, 120mkw, sama podłogówka, sterownik Tech ST-292, brak pogodówki, jeden rozdzielacz (10 pętli), pompa tylko wbudowana. Kiedy na zewnątrz było zimno wszystko działało dobrze, zasilanie 28-30*C, w domu zadane 22*C (całą dobe). Teraz gdy w dzień temperatura jest już wyższa, słońce doświetla pomieszczenia to robi mi się 23*C bez pracy kotła. Kocioł załącza się jakoś o 21:00 gdy temp na sterowniku spadnie o 0,2*C od zadanej. Nic więcej oprócz mielenia pompy nie zauważam bo o 23:00 temperatura spadnie już o dobry 1* (21*). Podłoga zimna. Rano na sterowniku dalej 21*C, a kocioł co chwile startuje, zasilanie dobije do 38 i się wyłącza (i tak podejrzewam przez całą noc). Jedyne co pomaga to podnoszenie temperatury, dziś ruszył dopiero gdy ustawiłem mu 34 na zasilaniu. Czy jest jakiś sposób, żeby go zmusić do częstszej pracy niż raz na dobę?
  2. Witam, stoję przed wyborem sterownika pokojowego do kotła w tytule. Miałby wisieć w salonie i być jedynym w całym domu. Całość podłogówka, bez żadnej automatyki. Poprowadzony mam przewód 3x1. Mam na oku dwa modele: - Termet ST-292 v3 (bez OT) - CR 11011 (OT) Jako, że jestem kompletnie początkującym w dziedzinie kotłów gazowych, zacząłem się zastanawiać czy sterownik służy do ogólnie pojętej kontroli nad piecem dla leniuchów, którym nie chce się chodzić do kotłowni? Czy na automatycznym dostosowaniu parametrów pieca do osiągnięcia zadanej temperatury w pomieszczeniu i jest raczej niezbędnym wyposażeniem? Jeżeli to drugie to czy w tej sytuacji brać pod uwagę wersje z OT czy nie koniecznie? Ewentualnie czy polecicie coś zupełnie innego? Jest jeszcze TERMET ST-2801 ale cena mi się trochę nie podoba.
  3. Witam wszystkich, Od kilku dni użytkuje termet integra 2 plus 20kw. Zastanawia mnie kilka spraw. 1. Czy pompa powinna cały czas chodzić z maksymalną mocą Pr 99 przy Fr 00? 2. Dlaczego pomimo nastawy temperatury na 28*C wyświetlacz pokazuje 31*C a powrót 28*C? 3. Na rotometrach przepływy zazwyczaj są na poziomie 1,5 - 2 l/min, czasem jednak same z siebie spadną na 1l/min. Podłoga (w całości) grzeje równo, temperatura w pomieszczeniach 23*C. Pętle max 90m x 10szt. Ciśnienie 1.1 bar. Gaz z butli propan. Brak automatyki, zaworu mieszającego, sprzęgła, pogodówki czy sterownika pokojowego. Post wyglada trochę jak szukanie dziury w całym ale ta pompa mnie męczy
  4. Na pewno? Zakładaliśmy zgodnie ze strzałką. Odnośnie podłączenia gazem (tymczasowo butla 2x33kg) to do zaworu i filtra można zastosować od razu wąż gumowy czy trzeba jakieś inne cuda dawać?
  5. Coś takiego mi wyszło, może być czy do poprawki?
  6. Dzięki za odpowiedź. 3. Nie wystarczy 22? Na wyjsciu z kotła jest 3/4 cala. 5. Zero jest na dole podziałki. Czujniki i jakieś proste sterowanie dorzuce na wiosne bo wtedy będzie gaz. Teraz rozwiązanie tymczasowe z 2x33kg propan, żeby wygrzać przed płytkami i nie robić przy 4 stopniach ;) wszystkie te reduktory na dwie butle takie drogie?
  7. Witam, posiadam kocioł Termet Integra II Plus 20 kW. Potrzebuje go podłączyć do C.O. Dom ok 110mkw, parterowy, całość podłogówka, rozdzielacz na 10 sekcji, długość pętli maksymalnie 80 m. Chciałbym zacząć od wygrzewania wylewki, a w tym przypadku na początek potrzebna będzie jak najniższa temperatura. 1. Jaką najniższą temperaturę można ustawić ? (w instrukcji w jednym miejscu napisane 40, dalej 25 więc już nie wiem) 2. Czy będę potrzebował układ mieszający z zewnętrzną pompą czy to co wbudowane w zupełności wystarczy? 3. Podłączenie chciałbym zrobić z miedzi, zasilanie i powrót 3/4" będzie dobrze? 4. Czy coś jeszcze oprócz filtrów i zaworów odcinających będzie potrzebne? Wszędzie widzę mega rozbudowane układy, a tu wychodzi mi kilka rurek.. 5. Czy rozdzielacz mam dobrze zmontowany? W większości przypadków widzę rotametry na zasilaniu 6. Czy gniazdo elektryczne można umiejscowić pod kotłem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.