Skocz do zawartości

makaronpl

Nowy Forumowicz
  • Postów

    8
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia makaronpl

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Od roku na pokładzie
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam kolegów forumowiczów, jestem na etapie remontu starszego domu którego stropy są stropami kleina i na to legary. Chciałbym zamontować ogrzewanie podłogowe zastanawiam się nad elektrycznym a wodnym. o wodnym dużo czytałem i zrobiłbym w systemie suchym bo nie obciąża stropu i nie potrzeba wylewki, ale nie mogę znaleźć informacji na temat ogrzewania elektrycznego na legarach. Czy można stosować ogrzewanie elektryczne na legarach? ktoś natknął się na porównanie kosztów montażu i eksploatacji tych systemów?
  2. witam kolegów forumowiczów. jestem na etapie remontu domu, a dokładniej mówiąc na etapie planowania i zakupów. planuje całą instalacje CWU podłączyć w systemie rozdzielaczowym. rozdzielacz będzie w kotłowni (piwnica). w załączniku dodaje ile i jakie przyłacza potrzebuje. pytanie czy potrzeba dawać osobne wyjścia z rozdzielacza do pralki, zmywarki, lodówki, piekarnika parowego czy to nie przerost treści nad formą? chciałbym poprowadzić rury wielowarstwowe w otulinie z rozdzielacza z kotłowni to poszczególnych urządzeń: wanna/prysznic Fi 20 umywalki fi 16 cyrkulacja ( powrót z urządzeń) dawać taką samą średnicę co na zasilaniu urządzenia? zasilanie rozdzielaczy fi25 albo 32 jeszcze nie wiem rury na wyjściu rozdzielacza w systemie skręcanym. jakie rury, producentów/sklepy polecanie? bo wybór i przekrój cenowy jest ogromny. rozdzielacz planuje zakupić ze strony www.finish-a.com.pl promowanej w jednym z tematów na forum ciągnąc dalej temat CWU. remontowana będzie cała kotłownia wraz z wymianą pieca na piec na pellet. czytałem wiele i nie wiem. czy lepiej wybrać osobna zbiornik CWU + bufor do pieca, czy bufor z funkcją zbiornika na CWU?
  3. Jakie firmy zbiorników cwu, pomp polecacie a jakie odradzacie?
  4. @Kotłospaw dziękuje za schemat. Niestety zbyt wiele nie mogę powiedzieć o instalacji. jestem w trakcie kupowania tego domu. Obecny właściciel też nic nie wie, bo niedawno sam go zakupił z aukcji komorniczej, więc nie ma żadnych informacji. Z tego co się orientuje grzejniki są podłączone rurkami PEX nie wiem jakiej średnicy. załączam zdjęcia jak to obecnie wygląda, niestety nie mam na chwile obecną innych zdjęć Pytanie mam jeszcze dotyczące zasobnika CWU. powinien być z grzałką czy bez. bo w okresie letnim piec będzie musiał pracować tylko na cwu, w przypadku grzałki piec będzie przez ten czas nie używany. Dla samego kotła jest lepiej czy raczej gorzej że kilka miesięcy jest nie używany?
  5. przed chwilą napisałem wiadomość, czekam na odpowiedź.
  6. No właśnie o to mi chodzi, jakich praktyk mam się wystrzegać, na co mam zwracać uwagę podczas omawiania projektu, elementów składowych itp. Pytam Was bo sami już wiecie co się sprawdza a co jest bublem. Zawsze uważałem że warto trochę dopłacić i mieć pewny markowy sprzęt niż iść w podróby/ chińszczyznę bo taniej. Jakie firmy kotłów, pomp, bojlerów, zaworów polecacie?
  7. Pytanie o polecenie było pytaniem dodatkowy. Pytanie główne to jaki kocioł wybrać 12 KW bo co czytałem są różne palniki lepsze/gorsze. Które mam omijać Tak to jest wiadome że podlogowka podniesie koszt. Podlogowka będzie dokładana w najbliższych latach (za rok za dwa) a nie chce wymieniać nowego kotła na nowy. Narazie będzie ogrzewanie poprzez grzejniki + CWU. Dlatego zapytałem Tak jak pisałem mam zamiar brać kocioł i resztę na raty. Na sam kocioł szacuje że wydam koło 11k PLN ale nie wiem jaki kocioł wybrać
  8. Witam drogich forumowiczów, Niebawem stanę się właścicielem domku i stoję przed wyborem kotła, bojlera i innych. Obecnie w domku znajduje się stary kocioł zasypowy typu śmieciuch i mam zamiar go wymienić, no coś bardziej ekologicznego i wygodnego. wybór padł na kocioł z podajnikiem na pellet. Dom jest parterowy z lat 90 ocieplony styropianem 5cm z oknami plastykowymi o powierzchni użytkowej 90m2. w domku są grzejniki aluminiowe i żeliwne - pół na pół. w domku będą mieszkały 4 osoby (2 dorosłych + 2 małych dzieci) Kompletnie nie znam się na tym w domu rodzinnym pali się drewnem i nie mam pojęcia co mam wybrać, jaki kocioł, z jakim palnikiem, jak bojler ( z grzałką czy bez), ile jakie pompy, jaki zawory itp. ograniczeniem jest mała kotłownia 3m2, chciałbym aby większość rzeczy było sterowanych automatycznie (kocioł, zawory, pompy). a kocioł był przystosowany do tego aby w najbliższych latach byłoby można zastosować ogrzewanie podłogowe w niektórych pomieszczeniach. Sam tego nie będą montować, ale też nie chce aby w sklepie wcisnęli mi byle co. Więc liczę na waszą pomoc jaki zestaw będzie dobry i najmniej awaryjny. Obliczyłem że kocioł 12KW będzie odpowiedni i zbiornik na CWU 140-200l Może możecie polecić jakąś firmę z Bydgoszczy bądź z okolic która dobrałaby odpowiednia wszystko i podłączyła z możliwością płacenia ratami. Tzn. nie musi być z Bydgoszczy ale żeby mogła wykonać zlecenie w Bydgoszczy. Posiadaczem domu będę od stycznia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.