Skocz do zawartości

Daniel1313

Forumowicz
  • Postów

    10
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Daniel1313

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dziękuję za wyjaśnienie :) A twoim zdaniem taki układ jak mój lepiej z mieszczami i sprzegłem, czy wystarczyłoby bez?
  2. Ok, ale czemu podnosi zasilanie do tak wysokiej temperatury, myślałem, że podniesie temperaturę zasilania przypuśmy o 1,5 stopnia i będzie się stosował do krzywej grzewczej. Kocioł wyską temperaturą chce jak najszybciej osiągnąć zadaną temperaturę. Czemu wartość zadanej temperatury zasilania jest przekraczana przez rzeczywistą temperaturę zasilania? Daniel
  3. Cześć, jeszcze jedną dziwną sytuację zaobserwowałem w działaniu podłogówki. W dniu dzisiejszym podniosełm na jednym obiegu (piętro) temperaturę z 18 stopni na 18,5 stopnia i temperatura na zasilaniu wyniosła ponad 42 stopnie - w załączniu zdjęcie. Na kotle temperatura ponad 60 stopni. Kocioła chce jak najszybciej osiągnąć temperaturę zadaną w pomieszczeniu nie zważając na krzywą grzewczą. W ustawieniach mam, że maksymalna temperatura zasilania to 40 stopni - dlaczego w takim razie podaje wyższą temperaturę? Co może być źle ustawione? Pozdrawiam Daniel
  4. gbbsoft doradź jeszcze proszę w sprawie przepływów. Mam teraz w salonie, jadalni i kuchni ustawione na 3l/m i zastanawiam się czy zmieniejszenie ma jakiś wpływ na ekonomikę? Na piętrze mam w zasadzie wszystkie pętle na poziomie 2,5l/m. Temperatura zadana 18 stopni i temperatura się utrzymuje. Spalanie na dobę około 8m3. Średnio teraz kocioł załącza się 0koło 25 razy na dobę. Zmniejsyłem moc kotła do 50% czyli na 10 kw. Zastaniawiam się jeszcze, czy jak mam ustawiony na CW400 automat, i w ustawieniach temperatury wybrałem bez obniżania, a na manipulatorze jest wykres, iż od 24 do 6 jest temperatura niższa to znaczy że w tych godzinach jest niższa temperatura ustawiona?
  5. Cześć. Myślę, iż doszedłem do tego co było nie tak. Zauważyłem, iż mieszacz, który jest odpowiedzialny za obieg dolny był ustawiony na sterowanie ręczne z maksymalną nastawą, zaś mieszacz obsługujący górę był ustawiony na prace automatyczną. Na dole zasilanie było ok 40 stopni, zaś na górze około 23-24 stopni. Rozumiem, że jeśli mieszacz był ustawiony na sterowanie ręczne nie uwzględniał krzywej grzewczej. Dlatego w dużej mierze dolna podłogówka ogrzewała zarówno górę jak i dół (góra w ciągu jednego dnia osiągnęła temperaturę 17 stopni z 10, zaś dół osiągnął 15 stopni z 10). Pozwolę sobie jeszcze zadać kilka pytań: - czy lepiej jest ustawić krzywą z punktem poczatkowym czy w oparciu o projektową? - czy przy krzywej z punktem początkowym nastawy takie jak: temperatura początowa: 25 stopni, temperatura końcowa:40 stopni, maksymalna temperatura:40 stopni jest ok, czy warto coś jeszcze zmienić? - w tej chwili mam ustawioną moc CO na 80% z 20 kw, czy warto jeszcze obniżyć moc biorąc pod uwagę 160 m2 powierzchni użytkowej? Oczywiście bardzo dziekuję za wcześniejsze podpowiedzi.
  6. ok, dzisjaj wprowadzę zmiany. A możesz podpowiedzieć jak zredukować ilość załączeń palnika - z tego co wczoraj patrzyłem to na dobę wychodzi około 35 załączeń. Nie grzeję jeszcze wody w zasobniku.
  7. Witam, w dniu wczorajszym temperatura osiągnęła na dole 16 stopni (zadana tamperatura 17 stopni) zaś w dniu dzisiejszym jest już 15 stopni. Na górze temperatura 16,5 stopni (zadana temperatura 17 stopni). Czy mógłbyś zobaczyć, czy mam wszystko dobrze ustawione? Poniżej przesyłam zdjęcia.
  8. Ok, tak zrobię. A powiedz proszę, czy istnieje możliwość wyregulowania kotła aby nie grzał do ponad 55 stopni skoro temperatura na zasilanie idzie ok 24 stopni?
  9. Witam serdecznie, zwracam się z prośbą o radę w kwestii ogrzewania podłogowego i ustawień. Mianowicie mam w całym domu ogrzewanie podłogowe +drabinki w łazienkach oraz grzejnik w garażu przewymiarowany. Posiadam dwa niezleżne obiegi: góra - dół. Na dole mam sterownik CW 400 w salonie, a na górze w sypailni CR 100. Zainstalowany jest czujnik pogodowy. Dwa zestawy pompowe z mieszaczami oraz sprzęgło hydraulicze zlokalizowane w pomieszczeniu gospodarczym. Dwa rozdzielacze (jeden na dole, drugi na górze) na 11 i 10 pętli. Całość obsługuje kocioł Bosch Condens gc 9000iw. Dom nowy o powierzchni 210 m2 po podłogach ocieplony 20 cm grafitu ściany, 18 cm styropianu podłoga na gruncie oraz 25 cm pianka otwartokomórkowa na dachu. Wylewka anhydrytowa. Uruchomiłem 2 dni temu ogrzewanie z nastawą temperatury na 17 stopni zarówno na dole jak i na górze. Ogrzewanie w oparciu o krzywą grzewczą z punktem początkowym. Po jednym dniu temperatura w domu z 10 stopni osiągnęła na górze 17 stopni, zaś na dole 15 stopnii nie chce dogrzać wiecej do wskazanych 17 stopni. Bezpośrednio na kotle jest temperatura od 40 stopni do 57 stopni zaś na wyjściu do rzdzielaczy jest w granichach 24 stopni, na powrocie około 19-20 stopni. Jeśli chodzi o przepływy w rozdzielaczach to wynoszą od 1,5 do nawet 3 litrów. Moje pytanie co może być powodem, że na dole temperatura pomieszczenia nie osiąga nastawionej na sterowniku? I jeszcze jedno czemu kocioł podnosi temperaturę do ponad 50 stopni skoro na zasilanie idzie około 24 stopni? Jeśli ktoś może podzielić się swoimi sugestiami oraz pomocą w ustawieniach to byłbym zobowiązany. Pozdrawiam Daniel
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.